loader

Kapatıcı Çeşitleri ve İşlevleri Hakkında Her Şey

Favoriye Ekle

Makyaj malzemeleri arasında en sık kullandığımız kuşkusuz kapatıcılar oluyor. Minicik bir nokta uygulayıp bu kadar etkili bir sonuç aldığımız başka bir makyaj malzemesi daha görmedik. Uykusuz geceleri, stresli günleri saniyeler içinde gizleyebilen kapatıcıları çok seviyoruz. Peki, kapatıcılar hakkında ne biliyorsun? Kavanoz kapatıcı, tüp kapatıcı veya krem kapatıcı çeşitlerinden hangisi favorin? Kapatıcıların farklı çeşitlerini ve kapatıcıların görevlerini anlatıyoruz. Kapatıcı önerileri ve kapatıcılığı yüksek olan ürünleri seninle tanıştırmaya hazırız!

Likit kapatıcı

Likit Kapatıcı

Kapatıcılar genellikle likit formda karşımıza çıkıyorlar. Likit kapatıcılar göz altındaki koyu halkaları gizlemek ve göz çevresine aydınlık görünüm kazandırmak için en uygun makyaj malzemelerinin başında geliyor. Likit kapatıcı seçerken çok dikkat etmen gereken bir nokta var: Göz altını kurutmaması. Kapatıcının her zaman canlı, sağlıklı ve hafif ıslak bitişe sahip olanlarını tercih etmelisin. Daha mat bir bitiş istersen sabitleme pudrası ile kapatıcını matlaştırmak sana kalmış.

En iyi likit kapatıcı önerisi için sana L'Oréal Paris True Match kapatıcıyı öneririz. Göz altında hiç kuruluk yapmayan tam tersi aydınlık bir bitiş sağlayan Loreal kapatıcıyı biz hem gece, hem de gündüz makyajında severek kullanıyoruz. True Match kapatıcının yumuşacık formülü göz altında kadifemsi bir his bırakır, sanki gece uykusuz kalan ve yorgun göz altlarına sahip olan sen değilmişsin gibi gösterir. Cilt tonuyla birebir uyum yakalayan ve çok doğal bir bitişe sahip olan aydınlatıcıyı makyaj koleksiyonuna ekleyebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Tüp kapatıcı

Tüp kapatıcı

Pratik kullanımıyla seni tavlayacak bir kapatıcıdan bahsetmek isteriz: Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, bugüne kadar kullandığımız en iyi kapatıcıların başında geliyor. Tüp formu sayesinde uzun süre kurumadan kalıyor ve hemen bitmiyor. Maybelline kapatıcının en sevdiğimiz özelliği ise ucundaki yumuşacık uygulama süngeri. Böylece dışarıda, arabada, ofiste ihtiyacımız olan her yerde ekstra makyaj süngeri kullanmadan cildimizdeki kusurları gizleyebiliyoruz.

Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın makyaj guruları arasında bu kadar ikonik yere gelmesinin sebebi incecik yapısına rağmen yoğun kapatıcılık özelliğine sahip olması. Göz altında doğal, ışıltılı ve aydınlık bir bitiş sağlıyor, göz çevreni asla kurutmuyor. Dilersen koyu renkli Maybelline kapatıcıyı kullanarak kontür tekniğini de uygulayabilirsin. Adeta çok fonksiyonlu olan kapatıcıyı cildimizde aydınlatmak istediğimiz bölgelere de uyguluyoruz. Örneğin, kırmızı ruj sürdükten sonra dudak çevresini aydınlatmak için Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı kolaylıkla kullanabilirsin.

Kapatıcılığı yüksek likit kapatıcı

Kapatıcılığı yüksek likit kapatıcı

Yabancı youtuberlarda gördüğün pahalı kapatıcıya muadil kapatıcı arıyorsan sana ilk olarak L’Oréal Paris More Than Concealer'ı öneririz. Bugüne kadar kullandığın bütün kapatıcılardan daha yoğun, daha fazla kapatıcılığı olan ve kalıcılığı yüksek bir kapatıcı arıyorsan Loreal kapatıcı tam sana göre! Yoğun likit kapatıcı formu seni korkutmasın, bu kadar yüksek örtücülüğü olmasına rağmen göz altında kalın bir tabaka bırakmıyor, cildini yağlandırmıyor.

Tüm yüze uygulanabilen yoğun likit kapatıcı ile istersen ten makyajının tamamını bile yapabilirsin. Sadece gece makyajında değil, gündüz makyajında da rahatlıkla More Than Concealer'ı kullanabilirsin. Daha doğal bir bitiş sağlamak için kapatıcını ıslak makyaj süngeri ile uygulamayı dene. Likit kapatıcını yayarak değil, tampon hareketlerle sürmelisin.

Kavanoz kapatıcı

Kavanoz kapatıcı

Kavanoz kapatıcılar yoğun ve kalın yapıları ile biliniyorlar. Genellikle parmakla uygulanan kavanoz kapatıcılar, parmağının ısısıyla yumuşayarak daha uygulanabilir bir hale gelir. Kavanozdaki kapatıcıları temiz tutmak için mutlaka temiz elinle ürünü almalısın. Ürünün içinde farklı bir renk veya toz karıştığında çok hızlı kuruma yapabiliyorlar, aman dikkat!

Kavanoz kapatıcı kullananlar en çok ürünün çok hızlı kurumasından ve çok zor yayıldığından şikayetçi. Kavanoz kapatıcı kullanıyorsan ürünün kapağını açtıktan sonra çok hızlı bir şekilde kapatıcıyı parmağına al ve kapağını kapat. Kapatıcının göz altını yağlandırmaması için sabitleyici pudra sürebilirsin.

Kalem kapatıcı

Kalem Kapatıcı

Kalem kapatıcılar göz altını ve cildindeki kusurları gizlemek için kullanabileceğin harika bir makyaj malzemesi! Kalem formu sayesinde içindeki krem kapatıcı çok pratik bir şekilde dışarı çıkıyor ve cildinde noktalar halinde uygulayabiliyorsun. Eğer burun veya dudak kenarı gibi zor bir bölgeye uygulama yapacaksan kesik uçlu kapatıcı fırçası kullanmanı öneririz. Kalem kapatıcılar, diğer kapatıcı türlerine göre daha fazla yağlandırma yapmaya müsaitler. Yağlı bir cildin varsa kapatıcı uygulamadan önce makyaj bazı uygulamanı öneririz.

Hem göz çevrendeki koyu halkaları ve renk eşitsizliklerini giderecek, hem de nemlendirerek bakım yapacak çok işlevli bir kalem kapatıcı önerisi istersen, sana gözümüz kapalı L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı'yı önerebiliriz. %0,5 hylauronik asit içeren formülüyle göz çevresini nemlendiren, yorgun görünümü gizleyen ve ince çizgi görünümünün azalmasını sağlayan bu kapatıcı, cilde bakım yapan bir makyaj malzemesi olarak favorilerimizden!


Stick kapatıcı

Stick kapatıcı

Kullanması en pratik olan kapatıcı çeşitlerinden biri de stick kapatıcılar. Stick formundaki kapatıcılar göz altındaki morluğu gizleme konusunda usta! Bu kapatıcı çeşidinin sadece bir negatif özelliği bulunuyor o da cildi çok hızlı kurutması. Çizgilerine dolan kapatıcı görünümünü kim sever ki? Bu nedenle stick kapatıcı uygulamadan önce cildini çok iyi nemlendirmelisin. Uygulama sonrasında mimik yapmadan makyaj sabitleme spreyini sıkarak kapatıcının mimik çizgilerine dolmasını engelle! Stick kapatıcıyı kullandıkça daha çok seveceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler