loader

Kapatıcı ile renk eşitleme: Kamuflaj paletleri nasıl kullanılır?

Favoriye Ekle

Makyajın en zorlayıcı kısımlarından biri lekeler, renk eşitsizlikleri, sivilceler, göz altı morlukları gibi cilt kusurlarını gizlemek… Ama neyse ki bu kusurları kamufle edebileceğimiz makyaj malzemelerimiz var! Kapatıcılar, kamuflaj paletleri cildindeki istemediğin görünümlere engel olmak için birebir! Peki, bu malzemeleri nasıl kullanabileceğini biliyor musun? Öğrenmek için seni yazımızın devamına alalım.

Cilt kusurları nasıl gizlenir?

İlk adım: Renk tonu eşitleme

Kapatıcı ile renk eşitleme: Kamuflaj paletleri nasıl kullanılır?_1

Bizim renk eşitleme ve kusurları gizlemedeki gizli silahlarımızdan biri Nyx Cosmetics Color Correcting Palette. Altı renk düzeltici tona sahip bu süper paletle ideal ten rengini yaratabiliyor, kusurlarımızı gizleyebiliyoruz.

Palette bulunan turuncu tonunu göz altlarına uygulayabilir, yeşil tonunu sivilceleri gizlemek, sarıyı kırmızılıkları eşitlemek için kullanabilirsin.

İkinci adım: Kamufle etme

Kapatıcı ile renk eşitleme: Kamuflaj paletleri nasıl kullanılır?_2

Şimdi de sıra geldi kamufle işlemine! Renk tonunu palet yardımıyla düzenledikten sonra uyguladığın kısımlara ve özellikle göz altlarına Nyx Cosmetics Dark Circle Concealer’ı uygulayabilirsin. Katman katman ve belirgin görünmeden doğal bir kapatıcılık sağlayan bu ürünü çok seveceksin!

Üçüncü adım: Fondöten uygulama

Kapatıcı ile renk eşitleme: Kamuflaj paletleri nasıl kullanılır?_3

Renk eşitsizliklerini uygun tonlarla kapadığına göre şimdi cildine daha sağlıklı, daha pürüzsüz bir renk verme sırası!

Kusursuz bir ten görünümüne kavuşmak için fondöten olmazsa olmazımız! En beğendiğimiz fondötenlerden biri ise Nyx Cosmetics HD Foundation. Fondötenini noktalar halinde yüzüne ve boynuna uygula, iyice dağıt. 

Kapatıcı ile renk eşitleme: Kamuflaj paletleri nasıl kullanılır?_4

İpeksi ve pürüzsüz cilt görünümünü belirginleştirmek için ışığı dağıtma teknolojisinden yararlanan bu fondötenle kusursuz bir cilt görünümüne kavuşacaksın!

Dördüncü adım: Sabitleme

Kapatıcı ile renk eşitleme: Kamuflaj paletleri nasıl kullanılır?_5

Son olarak da, makyajının hem sabit kalması, hem de sanki filtre uygulamış gibi pürüzsüz görünen bir ten makyajı için Nyx Cosmetics Nofilter Finishing Powder'ı uygula ve hazırsın! 

 

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler