loader

Kapatıcı kullanımında mutlaka dikkat etmen gereken 5 kural

Favoriye Ekle

Kapatıcı seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? Kapatıcı nasıl sürülür? Dikkat etmen gereken tüm püf noktalarını listeledik!

Kusursuz bir ten görünümü herkesin hayalidir. Makyaj yaparken kullandığımız kapatıcılar ise kusursuz ten makyajının olmazsa olmaz anahtarıdır. Peki, kapatıcıları doğru kullandığına emin misin? Şimdi sana açıklayacağımız 5 kapatıcı uygulama taktiği sayesinde artık daha kusursuz görüneceksin.

Porselen gibi bir cilde sahip olmak için aşağıdaki adımları takip etmen yeterli olacak!

1. Göz çevreni nemlendirerek başla

1. göz çevreni nemlendirerek başla

Kapatıcını uygulamadan önce mutlaka nemlendirici sürmeni tavsiye ediyoruz. Özellikle kuru cilde sahip olanlar, kapatıcı uyguladıktan sonra çizgilere dolma veya gergin bir his problemi ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu problemlerin önüne geçmek için mutlaka göz çevreni iyi bir şekilde nemlendirmelisin.

2. Doğru kapatıcı rengini seç

Doğru kapatıcı rengini seç

Kapatıcı rengi nasıl seçilir? en sık duyduğumuz sorulardan biri. Cilt tonunla kolayca uyum sağlayacak doğru kapatıcıyı, ten renginden 1 ton daha açık olacak şekilde seçebilirsin. 7 farklı renk seçeneği ile gerçek uyumu yakalayabileceğin Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, doğal bitişi ile tam aradığın kapatıcı. Yüksek kapatıcılığı, tüm gün boyu kalıcılığı ve ağırlık hissi yaratmadan ciltteki tüm kusurları gizleyen yapısı ile bizim için en iyi kapatıcılardan biri!


3. Kapatıcıyı sadece gerekli yerlere uygula

3. Kapatıcıyı sadece gerekli yerlere uygula

Kapatıcıyı tüm göz altlarına bol bir şekilde sürmek yerine, göz altı morluklarının en yoğun olduğu noktalara uygulayabilirsin. Gerekirse biraz daha artırarak kapatıcılığı artırabilirsin. Bu yöntem sayesinde yoğun bi görünüm yaratarak kusurları daha belirginleştirmek yerine doğal bir sonuç elde edebilirsin.

4. Önce fondöten, sonra kapatıcı

Önce fondöten sonra kapatıcı

Kapatıcı uygularken yaptığımız bir başka hata ise ilk olarak kapatıcıyı uygulamaktır. Sık sık yapılan bu hata yüzünden kusursuz ten makyajına ulaşmamız imkansız olabiliyor. Bu nedenle önce fondöten veya BB kremini tenine uygula, daha sonra kapatıcını lokal bölgelere sür. Böylece kapatıcını daha etkili kullanmış olacaksın. 

5. Kapatıcıyı pudra ile sabitle

5. Kapatıcıyı pudra ile sabitleme

Göz altı kapatıcından en yüksek etkiyi almak ve gün boyu bir yere kıpırdamasını engellemek için makyaj sabitleme pudralarından yardım alabilirsin. Özellikle yağlı ciltlerde görülen bu problem, gün içinde göz altı morluklarını deşifre edebilir. Bu nedenle makyajını bitirdikten sonra göz altına transparan pudra uygulamanı tavsiye ediyoruz.

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, incecik yapısına rağmen ciltteki donuk, mat ve yorgun görünümü tek hamlede yok ederken, aynı zamanda göz altı morluklarını ve sivilce izlerini de harika bir şekilde gizliyor. Yüksek kapatıcılığa sahip ve gün içinde de kalıcı olan bu kapatıcıyı günlük makyajında pudrayla sabitlemene bile gerek kalmayacak. Eğer yağlı bir cilde sahipsen veya özel gün makyajlarında ekstra kalıcılık istediğinde bu adımı uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/