loader

Kapatıcı Tüm Yüze Uygulanabilir Mi?

Favoriye Ekle

Ten makyajı ile ilgili en sık sorulan sorulardan birine yanıt aramaya geldik: Kapatıcı tüm yüze uygulanabilir mi?

Birçoğumuz zaman zaman vakitsizlikten, bazen de çok daha iyi bir sonuç elde etmek istediğimizden, ten makyajımızda kendimize özel makyaj tüyoları yaratıyoruz. Özellikle ten makyajında, kusursuz bir sonuç elde etmek için uyguladığımız bazı formüller var. Bunlardan biri de kapatıcıyı tüm yüze uygulamak. Peki bu doğru bir yöntem mi? Eğer doğru ürünleri, doğru şekillerde kullanırsan, kapatıcını tüm yüze uygulayabilirsin. Bu yazımızda, dikkat etmen gereken tüm adımları bir bir açıklıyoruz!

Kapatıcını Tüm Yüzüne Uygulamalı Mısın?

Kapatıcını Tüm Yüzüne Uygulamalı Mısın?

Bazen, ten makyajında minimum ürünle en kusursuz sonucu elde etmek isteyebilirsin. Onlarca adımı es geçip, sadece tek bir ürünle tüm kusurları gizlemek son derece pratik bir yöntem. İşte böyle zamanlarda, kapatıcını tüm yüzüne uygulamaya niyetin varsa, ilk olarak buna uyum sağlayabilecek yapıda bir kapatıcı tercih etmelisin.

Editörün Notu: Tüm yüzde kullanılmak için geliştirilmiş bir formüle sahip olan L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer kapatıcı, adından da anlaşılabileceği gibi bir kapatıcıdan daha fazlası. Yani hem cilt kusurlarını kapatmak hem de cilde doğal bir görünüm vermek için ideal!

Kapatıcılar genellikle fondötenlere oranla çok daha yoğun yapıda oldukları için tüm yüze uygularken işleri biraz daha zorlaştırabiliyorlar. Yüksek kapatıcılıkta olan ama aynı zamanda da cilde kolay dağıtılabilen bir kapatıcıyı tüm yüzünde kullanabilirsin.

Bölgesel sorunlara odaklan

Bölgesel sorunlara odaklan

Kapatıcını tüm yüzüne uygulayacaksan, doğal bir sonuç elde etmek için bölgesel sorunlara yönelmen en doğrusu. Örneğin göz altındaki koyu halkaları gizlemek, göz çevrendeki koyulukları örtmek ilk hedefin olmalı.

Burun kenarındaki kızarıklıkları, sivilce ve leke izlerini de kapatıcınla gizleyebilirsin. Daha sonra göz altlarını, alnını ve çenenin ortasını da kapatıcınla aydınlatarak daha homojen bir görünüm elde edebilirsin.

Bir Kapatıcıdan Daha Fazlası

Bir Kapatıcıdan Daha Fazlası

Hem göz altındaki koyu halkaları gizlemek, hem yüzünü aydınlatmak hem de cildindeki kusurları gidermek için kolay dağılan ama aynı zamanda da yüksek örtücülüğe sahip bir kapatıcıya ihtiyacın var. L’Oréal Paris’in Infaillible More Than Concealer kapatıcısı da gerçekten bu konuda bir kapatıcıdan daha fazlasını veriyor.

Bu kapatıcı, göz altlarını kusursuz bir şekilde kapatmasının yanında, yüzdeki sivilce ve leke izlerini de gizliyor, kızarıklıkları örtüyor. Çizgilere dolmadığı ve birikme yapmadığı için de hem göz altında hem de tüm yüzde kullanmaya müsait. Hafif ve ince yapısına rağmen bu kadar yüksek kapatıcılık özelliği, tüm yüzde son derece doğal bir sonuç veriyor. Esnek formülü ve kocaman sünger aplikatörü ile de çok pratik bir şekilde uygulanıyor.

More Than Concealer Kapatıcıyı Tüm Yüzüne Nasıl Uygulayabilirsin?

L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu ve Mucizevi Yağ Göz Kremi

İlk adımda cildini nemlendirerek başlamalısın, unutma, doğal ten makyajının yolu makyaj öncesinde iyi nemlendirilmiş bir ciltten geçiyor. Bizim nemlendirme konusunda en sevdiğimiz ürünlerden biri, L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu. Su gibi hafif olan ve sürer sürmez cilt tarafından emilen Nem Terapisi, bir makyaj bazı olarak son derece başarılı.

Göz çevresini nemlendirmek için de son zamanlarda elimizden düşürmediğimiz, çok etkili bir krem var: L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi. Bugüne kadar Mucizevi Yağ kremi zaten çok severek kullanıyorduk, şimdi de göz kremi ile birlikte uyguladığımızda çok daha etkili bir sonuç elde etmeye başladık, sana da önermesek olmazdı! İçerisindeki arı sütü ile göz çevresini onarırken, shea yağı ile de besleyip onaran bu göz kremi, düzenli kullanımda sıkılaştırıyor ve besliyor.

L’Oréal Paris Infaillible More Than Concelar kapatıcıyı

L’Oréal Paris Infaillible More Than Concelar kapatıcıyı göz altlarındaki morluklara, burun çevrendeki kızarıklıklara, aydınlatmak için de alnına, burun üzerine, çene ortasına ve ters kontür tekniği için de elmacık kemiklerinin altına uygulayabilirsin. Böylece hem cildindeki tüm kusurları gizlemiş olacak hem de yüzünü boyutlandırmış olacaksın. Kocaman sünger aplikatörü ile çok pratik bir uygulama sağlıyor ve kolay dağılıyor. Nemli makyaj süngeri veya parmaklarınla kolayca dağıtarak doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Editörün Notu: More Than Concelaer’ın koyu renklerini kontür yapmak için de kullanabilirsin. Esnek formülü sayesinde ciltte çok kolay dağıldığı için bu kapatıcıyı elmacık kemiklerinde, burun kenarlarında ve alnında kolaylıkla kullanabilirsin.

Yorumlar

1 Yorum

Makyaj.com Üyesi 18 May 2020 - 19:59

En önemli özelliği cildi kurutmuyor. Esnek yapıya sahip ve yüksek kapatıcı formüllü olmasına rağmen çok doğal duruyor ve uzun süre kalıcı özelliği olduğu için tüm gün tazelemek zorunda kalmadan yüzümde kalıyor.

4 Kişi faydalı buldu
Faydalı Buldum
4 Kişi faydalı buldu
18 May 2020 - 19:59

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler