loader

Kapatıcıları uygulamanın 4 farklı yolu

Favoriye Ekle

Eğer Makyaj.com’un sıkı takipçilerindensen, makyaj malzemelerini birden fazla amaç için kullanmayı sevdiğimizi fark etmişsindir. Rujumuzu allık olarak kullanıp yanaklarımızı renklendirmeyi; kahverengi farımızla kaşlarımızı doldurmayı seviyoruz. Makyaj masamızda bir de öyle bir ürün var ki, gerçek bir kurtarıcı: Kapatıcımızdan bahsediyoruz…

Evet, doğru. Konu sivilce izleri ve göz altı morlukları olduğunda kadim dostumuz olan kapatıcımızı, başka birçok şey için de kullanabiliriz. Her kadının bilmesi gereken kapatıcı hilelerini keşfetmek için okumaya devam et! 

Yüzünü aydınlatmak için kapatıcı kullan

Yüzünü aydınlatmak için kapatıcı kullan

 Eğer kapatıcını aydınlatıcı yerine kullanacaksan, renginin cilt tonundan iki ton kadar açık olmasına dikkat etmelisin. Kremsi formda ve kolay dağılabilen aydınlatıcılar cildin ile daha iyi bütünleşir. Bizim severek kullandığımız ikonik kapatıcıdan bahsetmek istiyoruz: Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı. Kolay uygulama sağlayan sünger ucu sayesinde ekstra makyaj süngerine ihtiyaç kalmadan donuk/mat ve yorgun cildi kolayca aydınlatabiliyoruz.

Maybelline kapatıcını, yüzünü aydınlatmak için göz altlarına ters üçgen şeklinde ve elmacık kemiklerinin yüksek noktalarına uygula. Kaş kemiğini de unutma. İşte gerçek ışık etkisi! Daha ince görünen bir burun için kapatıcını burun kenarlarına uygulayabilirsin.

Ters kontür ile yüzünü incelt

Ters kontür ile yüzünü incelt

Moda dünyasının makyaj trendlerine yetişmek zor! Kontür uygulamasından sonra ters kontür yöntemi karşımıza çıktı. Ters kontür tekniğinde doğru makyaj malzemelerini kullanarak yüzünün belli bölgelerini ön plana çıkarıp gölgelendirebilirsin. Yani, yüzünde hangi bölgenin daha belirgin, hangi bölgenin ise geride kalması gerektiğine sen karar veriyorsun.

Çok amaçlı kapatıcı Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı ters kontür yapmak için de kullanabilirsin. Ten renginden iki ton açık olan kapatıcıyı, ters kontü yapmak için elmacık kemiklerinin altına uygula. Bu bölgeyi aydınlatarak, diğer kısımların gölgede kalmasını sağlayacak, böylece ters kontür yapmış olacaksın

Göz altı morluklarını ve kusurları kapat

Göz altı morluklarını ve kusurları kapat

Yorgun göz çevresi seni olduğundan daha büyük gösterebilir. Dinç ve enerjik görünmek için her zaman göz çevresinin pürüzsüz olması gerektiğine inanıyoruz. Maybelline Instant Anti Age Eraser, göz çevresindeki cilt kusurlarını kapatır ve göz çevresinin daha aydınlık görünmesini sağlar. Çok amaçlı kapatıcını göz çevresine uyguladıktan sonra sünger başlığı ile saniyeler içinde yayabilirsin.

Maybelline Instant Anti Age Eraser'ın en sevdiğimiz özelliği, Goji berry içeren formülüyle pürüzsüz uygulama sağlaması ve göz çevresini daha aydınlık ve tazelenmiş göstermesi. Böylece kimse yorgunluğumuzu anlamıyor, uykusuz olsak bile göz çevremiz bizi ele vermiyor. Göz altı şişkinliklerini, ince çizgileri, kaz ayaklarını ve koyu halkaları gizleyen kapatıcıyı göz çevresine noktalar halinde uygula ve tampon hareketlerle yay. Merak etme, kapatıcın gün içinde tazelemene gerek kalmadan seni gün boyu kusursuz gösterecek!

Kapatıcını bronzer olarak kullan

Kapatıcını bronzer olarak kullan

Kapatıcının koyu rengini, bronzer olarak da kullanabilirsin. Böylece yüzünü ısıtabilir, sıcak ve bronz bir görünüm elde edebilirsin. Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın 149 Deep Bronze rengi, yüzü doğal bir şekilde ısıtmak ve boyutlandırmak için ideal bir renk. Koyu renkli bu kapatıcı, ciltte çok kolay dağıldığı ve ciltle bütünleştiği için bronzer olarak kullanmak çok işe yarıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler