0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Kapatıcıları uygulamanın 4 farklı yolu

Favoriye Ekle
Kapatıcıları uygulamanın 4 farklı yolu

Eğer Makyaj.com’un sıkı takipçilerindensen, makyaj malzemelerini birden fazla amaç için kullanmayı sevdiğimizi fark etmişsindir.  Rujumuzla, allıklarımızı renklendirmeyi; kahve farımızla kaşlarımızı doldurmayı seviyoruz.  Makyaj masamızda bir de öyle bir ürün var ki, gerçek bir kurtarıcı. Kapatıcımızdan bahsediyoruz…

Evet, doğru. Konu sivilce izleri ve göz altı halkaları olduğunda kadim dostumuz olan kapatıcımızı, başka birçok şey için de kullanabiliriz. Her kadının bilmesi gereken kapatıcı hilelerini keşfetmek için okumaya devam et! 

Aydınlatıcı olarak…

null

Eğer kapatıcını aydınlatıcı yerine kullanacaksan, renginin cilt tonundan iki ton kadar açık olmasına dikkat etmelisin. Kontur pudranı elmacık kemiklerinin altına uygulayarak yüz hatlarını belirginleştir. Ardından, kapatıcını göz çevrene ve elmacık kemiklerinin yüksek noktalarına uygula. Kaş kemiğini de unutma. İşte gerçek ışık etkisi! Daha ince görünen bir burun için kontur pudranı burun kenarlarına, kapatıcını burun kemiğine uygulayabilirsin.

Kaş kemiğinde…

null

Moda dünyasının ince görünümlü kaşları trendler arasından şutlamasıyla, belirgin ve doğal kaş görünümü tahta çıktı. Ancak ne yazık ki bazılarımız doğuştan belirgin kaşlara sahip olanlar kadar şanslı değil. Kapatıcın ve kaş kalemin yanındaysa, bu sorunu hemen çözelim diyorum! Kaşlarının arasındaki boşlukları kaş kalemin yardımıyla doldurmaya başla. Ardından kapatıcını gözlerinin iç köşelerinden, kaşlarının başlangıcına kadar uygula. Böylece saniyeler içinde daha aydınlık bakışlara ve daha belirgin kaşlara kavuşacaksın.

Dudak çevrende…

null

Kontur uygulaması yalnızca burnun ve yanakların için var sanıyorsan, bir daha düşün. Dudaklarını daha dolgun göstermek için bu gölge oyunlarından yardım alabilirsin. İhtiyacın olan tek şey ruj ve kapatıcı. Dudaklarının köşelerine ve dudak çukuruna kapatıcı uyguladıktan sonra koyu rujunu dudaklarına sür. İşte bu kadar!

Koyu rujunu ve buğulu göz makyajını vurgularken…

null

Kapatıcını, koyu rujunu veya buğulu bakışlarını vurgulamak için de kullanabilirsin. Cildinle aynı tondaki kapatıcıyı dudaklarına uygulayarak makyaja başla. Dudakların cildinle aynı tonda olduğunda, rujun daha parlak ve belirgin duracak. Artık rujunu uygulayabilirsin.

Sıra gri veya siyah tonlarındaki buğulu göz makyajında. Farını alt kirpik çizgine ve göz kapaklarının katlanma bölgesine uygula (göz kapağına değil). Göz kapağına ve gözlerinin köşelerine kapatıcı uygula. Siyah maskaranı da uyguladıktan sonra yıldızlara taş çıkaracaksın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön