loader

Kapatıcının Doğru Kullanım Yollarını Öğren!

Favoriye Ekle

Cilt kusurlarını kapatmak için, göz altı morluklarını görünmez hale getirmek için ya da sadece aydınlık bir cilt görünümüne kavuşmak için kapatıcıları ne derece doğru kullanıyorsun hiç düşündün mü? Biz senin için tüm yolları araştırdık ve doğru kullanım şekillerini sıraladık! Kapatıcının doğru kullanım yollarını öğrenmek için okumaya devam et!

Birçoğumuz makyaja nasıl başladığımız sorusuna ya göz altı morluklarımızdan şikâyet ederek ya da ergenlik çağımızın en büyük sorunsalı sivilcelerimizden dert yanarak cevap veririz. Taa o zamandan başlayan bu kapatıcı aşkı o saatten sonra bizi hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Sabahlara kadar sınavlara çalıştığın final döneminde, sınıftan hoşlandığın çocuğa güzel görünmek için göz altlarına kat kat sürdüğün kapatıcıları hala unutmadın değil mi? Ya da mezuniyet törenine giderken sürdüğün cilt renginden tonlarca açık kapatıcı yüzünden sahne makyajı yapmış gibi gözüktüğünü? Hayır, hiç birini unutmadığına adımız gibi eminiz. Bir de bu yazıyı okurken "Ben daha oralara gelemedim, yolun çok başındayım." diyenler de olacaktır elbet, onlar yaşayarak değil bunları okuyarak öğrendikleri için şanslı olanlarımız! Şimdi, kapatıcıların doğru kullanım yollarını en ince ayrıntısına kadar öğrenme zamanı! 

Hangi Kapatıcı Sana Göre?

Hangi Kapatıcılar Sana Göre?

Öncelikle hangi tür kapatıcıların sana göre olduğunu öğrenelim. Kapatıcı seçiminde, cilt tipin ve cildinin ihtiyaçları çok önemli. Eğer kuru bir cilde sahipsen, göz çevreni daha nemli tutacak kapatıcılar, karma ve yağlı bir cilde sahipsen de biraz daha mat bitişli kapatıcıları tercih edebilirsin.

Eğer göz altındaki halkaların yoğun değilse, daha doğal bitişli kapatıcılarla göz altlarını aydınlatarak boyutlandırabilirsin. Koyu göz altı halkaları, sivilce izleri ve renk eşitsizliklerinden şikayetçiysen de daha yoğun kapatıcılık özelliği bulunan kapatıcıları tercih edebilirsin. Şimdi, cildine uygun seçtiğin kapatıcının doğru kullanım yollarına bakalım.

Kapatıcı nasıl seçilir?

Göz Altındaki Mor Halkalar

Göz Altındaki Mor Halkalar için L'Oréal Paris More Than concealer kapatıcı

Göz altındaki koyu halkalar sakın gözünü korkutmasın. En koyu göz altı morluklarını, izleri ve lekeleri kocaman aplikatörü ile tek seferde gizleyen L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer, son zamanlarda en sevdiğimiz kapatıcılardan biri. İster sadece göz altlarında kullan, istersen de tüm yüzüne uygula, More Than Concealer kapatıcıyı çok seveceksin. Hem yoğun kapatıcılık veren, hem de cildi kurutmayan, çizgilere dolmayan bu kapatıcı, en ünlü kapatıcıdan bile daha iyi!

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer kapatıcı, bir kapatıcıdan daha fazlası olduğu için, koyu renklerini yüzünü boyutlandırmak için de kullanabilirsin. Honey rengini bu teknik için deneyebilirsin.
Göz çevrende en doğal ve kusursuz sonucu elde etmek için göz çevreni her zaman nemlendirmeyi unutma!

Sivilce Lekeleri

Sivilce Lekeleri

Eğer cildindeki sivilce izlerinden şikayetçiysen, doğal bitişli ama aynı zamanda da yüksek kapatıcılığa sahip bir kapatıcı terich etmelisin. Cildinde ağırlık yaratmayacak, aynı zamanda da sivilce izlerini gizleyerek pürüzsüz görünmesini sağlayacak bir kapatıcı önerisi istersen: Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcı tam sana göre. İnce yapısı ile ciltte ağırlık yaratmazken, verdiği yüksek kapatıcılık etkisi gerçekten de paha biçilemez!

Nemsiz ve yorgun göz çevresi için

L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı

Göz çevren nemsizse, ince çizgiler ve kırışıklıklar kendini gösterebilir, yorgun bir görünüme neden olabilir. Bunun için nemlendirme etkili, bakım yapan bir kapatıcı tercih edebilirsin. L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı, hyaluronik asit içeren formülüyle hem göz kremi hem de kapatıcı özelliğini bir arada veriyor. %0,5 hyaluronik asit içeren formülü, düzeli olarak kullanıldığında göz çevresini nemlendirmeye ve cilt problemlerini gidermeye yardımcı oluyor. Hem bir kapatıcı gibi göz çevresindeki renk eşitsizliklerini gideriyor, hem de bir göz kremi gibi göz çevresini nemlendirerek daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm veriyor.

L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2'si 1 Arada kullananlar, göz çevresindeki kusurların, yorgun görünümün ve koyu halkaların azaldığını, cilt tonunun daha eşit olduğunu söylüyorlar. Sende göz çevrene bakım yapacak bir kapatıcı arıyorsan, bu göz kremi içeren kapatıcıyı bir an önce denemelisin!


Solgun görünüm

Solgun görünüm için ysl beauty touche eclat aydınlatıcı

Eğer cildinin solgun göründüğünü düşünüyorsan, cildine doğal bir aydınlık verecek bir kapatıcı kullanmalısın. Yüzünün yüksek bölgelerini doğru ürünle aydınlattığında çok daha enerjik, sağlıklı ve iyi görüneceksin. Bunun için, gelmiş geçmiş en doğal aydınlatıcı-kapatıcılardan biri olan YSL Beauty Touche Éclat kapatıcıyı mutlaka denemelisin!

Kapatıcı Nasıl Kullanılır?

Kapatıcının Doğru Kullanım Yollarını Öğren!_1

Concealer uygularken yapılan en büyük hatalardan birisi de göz altlarına uygularken göz pınarlarından dışa doğru sadece düz bir çizgi çekip sonrasında onu dağıtmaya çalışmak. Oysaki kapatıcıyı göz altlarına V şeklinde sürüp kolayca dağıtabilirsin. Böylelikle uyguladığın fondötenle de çok daha kolay bir şekilde bütünleşecek ve yüzünü boyutlandırarak daha aydınlık görünmesini sağlayacak.

Kapatıcıyı yedirmek için parmak uçlarını kullanabileceğin gibi fırçalardan ve nemli makyaj süngerini de kullanabilirsin. Parmak ve fırça ile daha yoğun kapatıcılık elde ederken, nemli makyaj süngeri ile daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Kapatıcı nereye sürülür?

Kapatıcıyı öncelikli olarak göz altlarının göz pınarına yakın olan kısmına, göz kenarlarında yukarı doğru uygulayabilirsin. Bunun dışında lokal olarak iz ve lekelerin üzerine uygulayabilir, yüzünü aydınlatmak için burun kemiği, alın ortası, elmacık kemiklerinin altı ve çene ucuna uygulayabilirsin.


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler