loader

Kapsül Makyaj Koleksiyonu için Mutlaka Sahip Olman Gereken Malzemeler

Favoriye Ekle

Makyaj yapmaya yeni başlıyor ya da tozlanmış makyaj malzemelerinle vedalaşarak stilini en iyi tercihlerle dönüştürmek istiyor olabilirsin. Her iki durumda da bir kapsül makyaj koleksiyonu oluşturmaya ihtiyacın var demektir. Peki, kapsül makyaj koleksiyonu nasıl yapılır biliyor musun? Hadi, önerilerimize göz at!

“Makyaj 101” seviyesindeysen hangi makyaj malzemelerini alacağın kafanda kocaman bir soru işareti olarak yer alıyor olabilir. Üstelik mutlaka alınması gereken makyaj malzemelerinin listesi uzayıp gittiğinde işler daha da karışıyor. Bu aşamada bir kapsül makyaj koleksiyonuna sahip olmanın sana büyük bir kolaylık sunacağını belirtmeliyiz. Endişe etme, kapsül makyaj çantası oluştururken biz her adımında senin yanında olacağız. Hadi öyleyse, kapsül makyaj çantasında ne olmalı yakından bakalım! 

Kapsül Makyaj Koleksiyonu Nedir?

Kapsül Makyaj Koleksiyonu Nedir?

Kapsül makyaj koleksiyonu için cilt tipine ve sıkça uygulanan makyaj stillerine göre günlük makyaj rutininde kullanılan temel kozmetik ürünlerinin bir toplamı diyebiliriz. Aslında bunu şöyle de düşünebilirsin. Dışarı çıkarken makyaj çantana evdeki hangi malzemeleri her defasında mutlaka atıyorsun? İşte bu cevap, senin için kapsül makyaj çantası nasıl hazırlanır sorusuna peşinen yanıt veriyor. Öyle ki yüz, göz ve dudak makyaj malzemelerinin tamamından oluşan bu kapsül makyaj koleksiyonu, herhangi bir makyaj uygulamasında ihtiyaç duyacağın temel ve kurtarıcı parçaları ifade ediyor. 

Kapsül Makyaj Koleksiyonu Nasıl Yapılır?

Kapsül Makyaj Koleksiyonu Nasıl Yapılır?

Kendine ait bir kapsül makyaj çantası oluşturmak için ilk adımda en çok tercih ettiğin makyaj malzemelerini gözden geçirebilirsin. Örneğin; kırmızı rujsuz çıkmam diyenlerdensen senin kapsül makyaj listenin ilk maddesi belli demektir. Günlük makyajlarında bronzer ve highlighter kullanmıyorsan, yapacağın kapsül makyaj koleksiyonunda da bu ikisine yer vermene gerek yok. Şimdi de bizim kapsül makyaj malzemesi tavsiyesi verme sıramız. Hadi, çok sevdiğimiz ve makyaj rutinlerimizin vazgeçilmezi olan makyaj malzemeleriyle şimdi sana da bir kapsül makyaj çantası yapalım!

Kapsül Makyaj Koleksiyonu için Ürün Önerileri

Zengin içerikleri, güçlü formülleri ve sunduğu benzersiz etkilerle bizim için her kapsül makyaj koleksiyonunda yer almayı hak eden makyaj malzemelerini senin için aşağıda sıraladık. Makyaj çantanda mutlaka olması gereken kapsül makyaj malzemeleri listesinin, makyaj uygulamalarına bambaşka bir boyut katacağından eminiz. Öyleyse vakit kaybetmeden başlayalım! 

1. Makyaj Bazı: Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer

Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer

Kusursuz bir makyaj uygulamasının ilk adımı, cildini pürüzsüz kılacak ve makyaj uygulaman için ideal bir tuval oluşturacak makyaj bazından geçiyor. Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer, ihtiyacın olan makyaj görünümünü sunmak için alternatiflerin arasında birkaç büyük adımla öne çıkıyor. Cilt dokusunun görünümünü iyileştiren formülü ve cilde aydınlık kazandıran yapısıyla Touche Éclat Blur makyaj bazının, kapsül makyaj koleksiyonda kesinklikle yer alması gerektiğini düşünüyoruz. 

2. Fondöten: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Farklı cilt tonlarına hitap eden renkleri, doğal mat bitişi, yüksek pigmentli formülü, bulaşma ve ağırlık yapmayan incecik yapısı ve uzun süre kalıcılık etkisi… Kapsül makyaj koleksiyonunda olması gereken bir fondötende aradığın tüm özellikler Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten’de bir araya geliyor. Tam kapatıcılık sunan ve çok daha aydınlık bir cilt görünümü vadeden bu Lancôme fondöten, kapsül makyaj çantanın daima ayrılmaz bir parçası olmaya aday!  

3. Kapatıcı: Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Yüksek kapatıcılığa sahip geniş renk skalasıyla Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı kapsül makyaj koleksiyonun için benzersiz bir üye! Çizgilere dolmayan formülü ve nemli bir bitiş sunan yapısıyla bu kapatıcı, gece ve gündüz görünümlerin için ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak.

4. Kaş Sabitleyici: NYX Professional Makeup The Brow Glue Kaş Sabitleyici

NYX Professional Makeup The Brow Glue Kaş Sabitleyici

Bakışlarına anlam katmak ve çok daha dinamik bir yüz ifadesine sahip olmak istiyorsan NYX Professional Makeup The Brow Glue Kaş Sabitleyici’yi de kapsül makyaj koleksiyonuna muhakkak dahil etmelisin. Kaşlarını tarayarak daha belirgin bir görünüm oluşturacak bu şeffaf kaş sabitleyici, aynı zamanda gün boyunca kaşlarının bozulmadan kalmasına olanak tanıyacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bakışlarına anlam katmak ve çok daha dinamik bir yüz ifadesine sahip olmak istiyorsan NYX Professional Makeup The Brow Glue Kaş Sabitleyici’yi de kapsül makyaj koleksiyonuna muhakkak dahil etmelisin. Kaşlarını tarayarak daha belirgin bir görünüm oluşturacak bu şeffaf kaş sabitleyici, aynı zamanda gün boyunca kaşlarının bozulmadan kalmasına olanak tanıyacak. 

5. Göz Kalemi: Lancôme Le Stylo Suya Dayanıklı Göz Kalemi

Lancôme Le Stylo Suya Dayanıklı Göz Kalemi

Keskin bakışlar ya da buğulu bir göz makyajı… Bizim için kapsül makyaj çantasının olmazsa olmazlarından biri de Lancôme Le Stylo Suya Dayanıklı Göz Kalemi! Zengin renk seçenekleri, yoğun pigmentasyonu ve çift taraflı ucu sayesinde oldukça işlevsel bir makyaj malzemesi olan bu Lancôme göz kalemine sen de bir şans vermelisin. 

6. Maskara: L'Oréal Paris Telescopic Lift Maskara

L'Oréal Paris Telescopic Lift Maskara

Uzunluk ve hacmi aynı anda sunan L'Oréal Paris Telescopic Lift Maskara, kapsül makyaj koleksiyonunda tek başına etkileyici bir kirpik görünümü için joker eleman oluyor. Özel tasarlanmış fırçası ve topaklanmayan formülünün yanı sıra kirpiklerde ağırlık yapmayan bu maskara, ilk kullanımdan itibaren senin de favorilerin arasında yer alacak!

7. Allık: Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık

Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık

Yüz hatlarını vurgulamak, cildine tatlı bir renk katmak ve doğal bir görünüm oluşturmak için Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık’lar arasından kendine en uygun rengi seçerek kapsül makyaj çantana hemen eklemeye ne dersin? Likit yapısı sayesinde son derece kolay bir uygulama vadeden bu Maybelline krem allık, farklı renk alternatifleriyle sana en uygun görünümü sunmaya hazır.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

8. Pudra: NYX Professional Makeup High Definition Finishing Powder Pudra

NYX Professional Makeup High Definition Finishing Powder Pudra

En sevdiğin malzemelerle yaptığın makyajı sabitlemek için kapsül koleksiyonuna NYX Professional Makeup High Definition Finishing Powder Pudra’yı eklemende fayda var. Transparan yapısıyla doğal görünümden ödün vermeden kusursuz bir cilt görünümü oluşturan bu pudra, gün boyunca kalıcı bir makyaj deneyimi için harika bir seçenek.  

9. Dudak Kalemi: NYX Professional Makeup Slim Lip Pencil

NYX Professional Makeup Slim Lip Pencil

Dudaklarını belirginleştirmek ve farklı dudak makyajı trendlerine uyum sağlamak için kapsül makyaj çantanda bir dudak kalemine de yer vermelisin. Peki, o dudak kalemi neden NYX Professional Makeup Slim Lip Pencil olmasın? Bu ince uçlu dudak kalemi, yumuşak dokusu ve yüksek pigmentiyle dudak makyajı rutinlerinin en sevdiğin yardımcı oyuncusu olacak!

10. Ruj: L'Oreal Paris Infaillible Matte Resistance Likit Mat Ruj

Ruj: L'Oreal Paris Infaillible Matte Resistance Likit Mat Ruj

Kapsül makyaj koleksiyonu yapıyorsak, L'Oreal Paris Infaillible Matte Resistance Likit Mat Ruj’un “115 Snooze Your Alarm” rengini listemize almamak olmazdı! Sunduğu yoğun mat görünüme ve uzun süre kalıcılık etkisine tanıklık edince bu ruju neden makyaj çantana eklemek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksın.

11. Dudak Parlatıcısı: Maybelline New York Lifter Gloss Moon

Maybelline New York Lifter Gloss Moon

Makyajına biraz ışıltı katmak ve dudaklarının çok daha dolgun görünmesini sağlamak için Maybelline New York Lifter Gloss Moon da kapsül koleksiyonuna girmek için sabırsızlanıyor. Dudaklara parlak bir dokunuş yapan ve renklendirirken nemlendiren bu dudak parlatıcısının fazlasıyla hoşuna gideceğinden eminiz. 


Makyajda kapsül koleksiyon nasıl yapılır öğrendin. Hatta kullanışlı bir kapsül makyaj çantası oluşturmak için elinde oldukça iyi bir liste de var. Öyleyse hiç durma, kapsül makyaj koleksiyonunu oluşturmaya başla!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler