loader

Karşıt renkler: Gözlerde zıt kutupların uyumu

Favoriye Ekle

Siyah ve beyaz birbirine en zıt iki renk. Aynı zamanda birbirini en iyi tamamlayan! Peki bu iki zıt rengin mükemmel bir kedi gözü makyajı yaratacağını biliyor muydun? Biz bu stile bayıldık ve seninle paylaşmadan edemedik!

Sıra sende

Siyah-beyaz kedi gözü makyajının inceliklerini öğrenmek ister miydin?

Birinci adım:

Bu iddialı göz makyajına yakışır biçimde teninde sade bir etki yaratmak için yalnızca BB krem sürmen yeterli olacaktır. BB kremle pürüzsüzleştirdiğin tenine toz pudra sürerek kusursuz bir görünüm elde et. Dilersen çok az miktarda pembe allıkla yüzüne biraz renk verebilirsin.

İkinci adım:

Siyah-beyaz kedi gözü makyajına başlarken, göz kapaklarına primer uygulamayı unutma. Ardından orta boy bir far fırçasıyla, beyaz farı göz kapaklarına uygula. Farı göz pınarlarına da sürerek aydınlık bir görünüm elde et. Temiz bir fırçayla siyah farı, göz kapaklarının uç kısımlarına yan duran V harfi şeklinde sür. Yani, tabanı olmayan ve yan duran bir üçgen görünümü elde etmelisin. Bu, istediğin kuyruklu görünümü verecektir. Aynı farı, kaş kemiklerinin hemen altına boylu boyunca uygula. Bu adımı gözlerine çerçeve çizmek gibi düşün. Çizgiyi göz pınarlarına doğru uzatarak gözlerini daha da vurgula. Alt kirpik diplerin için, eğik açılı bir eyeliner fırçasını yine siyah fara batır ve kirpik diplerine çok ince bir çizgi çizerek yukarıdaki kuyrukla birleştir. Son olarak bir kat siyah maskara uygula.

Üçüncü adım:

Dudaklarına diş fırçası yardımıyla peeling uygulayarak onları pürüzsüzleştir ve açık pembe bir ruj uygulayarak iddialı kedi gözü stilini tamamla.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön