loader

Kaş Alma Rehberi: Evde Kaş Alma Tekniklerini Öğrenin

Favoriye Ekle
Kaş Alma Rehberi: Evde Kaş Alma Tekniklerini Öğrenin

Kaş makyaj hileleri sandığın kadar zor değil! Sen de evde kaş almanın tam bir delilik olduğunu mu düşünüyorsun? Maalesef çok yanılıyorsun. Evde kaş almak hem ekonomik hem de çok pratik bir işlemdir. Kaşlarını evde aldığında, neredeyse beğenmeme şansın sıfır. Aşağıdaki adımları sırasıyla uyguladığında, kuaförde alınan kaşlarından daha güzel kaşlara sahip olacaksın. Kaş alımı ilk başta zor görünse de elin alıştığında sana çok kolay gelecek. Kaş alma teknikleri ve kaş alma yöntemlerini öğrendikten sonra kaş almak hiç olmadığı kadar keyifli olacak! Yüz şekline göre kaş modellerini öğrendikten sonra kaş almanın püf noktasını çözeceksin. 

Doğru Kaş Alma Teknikleri Nelerdir?

511024014

Herkesin doğru kaş şekillendirme teknikleri farklı olabiliyor. Cımbızla kaş almak, ağda ile kaş almak veya iple kaş almak bilinen en yaygın ve güvenilir kaş alma teknikleridir. Kaş alma yöntemlerini araştırdıktan sonra sana en uygununu seçip kaşlarını şekillendirmeye başlayabilirsin. 

İple Kaş Almak

iple kaş almak

Öncelikle bol ışıklı bir alanda ayna karşısına geç. Kaşlarını alacağın yerin aydınlık olması çok önemli. Böylece minik tüylerin dahil her şeyi net olarak görebilirsin. Kaşlarını aşağı- yukarı tarayarak fazlalık olan kaşlarını farkebilirsin. Kaşlarını tararken, eski bir maskara fırçası, diş fırçası veya kaş tarağı kullanabilirsin.

İple kaş almak için uzun bir ipi parmaklarına dola ve makas şeklinde kaşlarını almaya başla. İple kaş almak kolay gibi görünse de ilk başlarda hata yapmaya açıktır. Bu nedenle iple aldığın bölgelere dikkat etmeli, adım adım kaşlarını almalısın. 

Cımbız ile Kaş Almak

cımbızla kaş almak

Cımbızla kaş almak, en güvenli kaş alma yöntemlerinden biridir. Fakat cımbızla kaş almak diğer kaş alma tekniklerine göre daha uzun sürer. Bu nedenle pazar günlerini cımbızla kaş almaya ayırabilirsin. 

Belirgin kaşlar için kullanılacak kaş ürünlerini elinin altında topla daha sonra kaş almaya başla. Kaşlarını almaya kaşlarını keserek başlamalısın. Kaşlarını yukarı taradıktan sonra uzun olan kaşlarını makas yardımıyla kes. Bu adım sayesinde kaşlarını daha net görebilecek ve hangi bölgeleri şekillendirmen gerektiğini anlayacaksın.

Kaşlarının nerelerini kısaltmalı?: Kaşlarının uzun baş kısımlarını ve orta bölümlerini kısaltmalısın. Sondaki kaşların yana doğru taranabildiği için uzun olmaları seni rahatsız etmeyecek. Kaşlarını şekillendirdikten sonra kaş maskarasıyla sabitlemelisin.

Ağda ile Kaş Almak

ağda ile kaş almak

Ağda ile kaş almak en acılı fakat en etkili yoldur. Sadece birkaç saniye acı çekeceğini düşünürsek bizde bu acıya değer! Ağda ile kaş alırken ağdayı sürdüğün alana dikkat etmeli, çok fazla taşırmamalısın.

Ağda ile kaşlarını almadan önce mutlaka kaşlarını kısaltmalısın. Kaşlarını kestikten ve ağda ile kaşlarını almaya başlamadan önce kaşlarının başlangıç ve bitiş noktalarını belirlemeni öneriyoruz. Bunun için öncelikle eline bir kalem al ve burnunun kenarına dik gelecek şekilde yerleştir. Böylece kaşının başlangıç noktasını bulabilirsin. Bitiş çizgisi için de, aynı kalemi burnunun kenarından göz bebeğine doğru tuttuğunda ise kaşının bitiş çizgisini buldun demektir! Bu iki noktayı işaretleyerek kaşlarının taslağını oluştur. 

Kaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

kaş alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kaşlarını almadan önce mutlaka taslak oluşturmalısın. Taslak oluştururken çizdiğin iki noktayı baz alarak, kaşlarını çıkış yönüne doğru almaya başla. Unutma, bu sene kalın ve doğal kaşlar moda! 

Kalın kaş nasıl alınır?: Kalın ve doğal görünümlü kaşlar için kaşlarını üstlerinden değil de altlarından fazlalıklarını al. Kaşlarını alırken inceltmemeli sadece dağınık görünen kaşlarını toparlamalısın. Böylece kalın kaş trendini yakalayacaksın.

Kaş Alırken Şekli Bozulursa Ne Yapılabilir?

Kaşlarını alırken şeklini bozduysan telaşa kapılma! Kaşlarını bir sıra incelteren kavisli kaş stiline çevirebilirsin. Birkaç ay sonra kaşların uzadığında istediğin kaş şeklini tekrar verebilirsin. 

Kavisli kaş alımı için kaşlarının tam inceldiği yani kavis oluşturduğu noktayı belirle. Bu noktadan birer sıra halinde cımbızla kaşlarını al ve her sıra sonunda kaşlarını yukarı tarayarak nasıl göründüğüne bak. Çünkü çok yoğun kavisli kaşlar doğal olmayan görünümler yaratabiliyor. Kaşlarının kavislerinin tam ortadan başlayarak sonlara doğru doğal bir şekilde geçiş yapmasını sağlamalısın. 

Düz kaş nasıl alınır?: Kavisli kaşlar yerine kaşlarının dümdüz görünmesi için kavisi ortadan kaldırman gerekiyor. Bunun için kaşlarının üst kısmındaki kavisi eşitlemek için, kavisin sağında ve solunda bulunan kaşları almalısın. Böylece kaşların daha eşit ve düz görünecek. 

Doğal kaş şekli nasıl belirlenir?

kaş şekli nasıl belirlenir?

Doğal bir kaş modeline sahip olmak istiyorsan, yüz şekline uygun bir kaş şekli tercih etmelisin. Bunun için çok kolay bir yöntem var: Bir kaş fırçası veya kalem ile yüzündeki 3 noktayı ölçerek kaş şekline olması gereken şekli verebilirsin. Kalemin ucunu burnunun bittiğ noktaya oturt. Düz tutarak kaşlarına hizaladığında kaşlarının başlangıç noktasını bulabilirsin. Burun kenarından göz bebeğine olan hiza kaşının kavis noktasını, burun kenarından gözünün bittiği noktaya hizaladığında da kaşının bitmesi gereken noktayı belirleyebilirsin. Kaşlarını bu noktalara göre şekillendiğinde, yüzüne uygun, doğal bir kaş şekli elde edebilirsin.

Kaş Makyajını Nasıl Yapabilirsin?

Kaş kalemi ile doğal ve belirgin kaşlar

maybelline brow ultra slim kaş kalemi

Doğal ve belirgin bir kaş makyajı için ince uçlu bir kaş kalemi kullanabilirsin. Kaşlarının arasındaki boşlukları, bu ince uçlu kaş kalemi ile doğal kaş kılları çizerek doldurabilirsin. Maybelline Brow Ultra kaş kalemi, incecik ucuyla doğal ve belirgin kaş makyajı için en kullanışlı ürünlerden biri.

Hem yumuşak hem de ince ucuyla kaşlarını pratik bir şekilde belirginleştirebilir, arkasındaki kaş fırçasıyla tarayarak daha doğal bir sonuç elde edebilirsin.


Kaş pomadı ile kalıcı ve belirgin kaş makyajı

kaş pomadı ile doğal kaş makyajı

Doğal ve belirgin kaş makyajı için kaş pomadından da yardım alabilirsin. Daha kremsi bir bitişi olan kaş pomadlarını uygulaması da son derece pratik. Maybelline Tattoo Brow kaş pomadı, kendi kaş fırçası ile uygulaması en kolay kaş ürünlerinden. Kesik uçlu kaş fırçası ile kaşlarındaki boşlukları doldurabilir, kaşının kontürünü çok doğal bir şekilde belirginleştirebilirsin. Maybelline kaş pomadı hakkında daha detay istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön