loader

Kaş Alma Rehberi: Evde Kaş Alma Tekniklerini Öğrenin

Favoriye Ekle

Evde kaş nasıl alınır? Kaş şekillendirmenin en pratik yollarını anlatıyoruz!

Kaş makyaj hileleri sandığın kadar zor değil! Sen de evde kaş almanın tam bir delilik olduğunu mu düşünüyorsun? Maalesef çok yanılıyorsun. Evde kaş almak hem ekonomik hem de çok pratik bir işlem. Kaşlarını evde almak için, aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak, kuaförde alınan kaşlarından daha güzel kaşlara sahip olabilirsin. Kaş alımı ilk başta zor görünse de elin alıştığında sana çok kolay gelecek. Kaş alma teknikleri ve kaş alma yöntemlerini öğrendikten sonra kaş almak hiç olmadığı kadar kolay olacak!

Yüz şekline göre kaş modellerini öğrendikten sonra kaş almanın püf noktasını çözeceksin. 

Doğru Kaş Alma Teknikleri Nelerdir?

511024014

Herkesin doğru kaş şekillendirme teknikleri farklı olabiliyor. Cımbızla kaş almak, ağda ile kaş almak veya iple kaş almak bilinen en yaygın ve güvenilir kaş alma teknikleridir. Kaş alma yöntemlerini araştırdıktan sonra sana en uygununu ve en kolayını tercih ederek kaşlarını şekillendirmeye başlayabilirsin. 

İple Kaş Almak

iple kaş almak

Öncelikle bol ışıklı bir alanda ayna karşısına geç. Kaşlarını alacağın yerin aydınlık olması çok önemli. Böylece minik tüylerin dahil her şeyi net olarak görebilirsin. Kaşlarını aşağı- yukarı tarayarak fazlalık olan kaşlarını farkebilirsin. Kaşlarını tararken, eski bir maskara fırçası, diş fırçası veya kaş kalemi fırçası kullanabilirsin.

İple kaş almak için uzun bir ipi parmaklarına dola ve makas şeklinde hareket ettirerek kaşlarını almaya başla. İple kaş almak kolay gibi görünse de ilk başlarda hata yapmaya açıktır. Bu nedenle iple aldığın bölgelere dikkat etmeli, adım adım kaşlarını almalısın. 

Cımbız ile Kaş Almak

cımbızla kaş almak

Cımbızla kaş almak, en güvenli kaş alma yöntemlerinden biridir. Fakat cımbızla kaş almak diğer kaş alma tekniklerine göre daha uzun sürer.

Belirgin kaşlar için kullanılacak kaş ürünlerini elinin altında topla daha sonra kaş almaya başla. Kaşlarını almaya kaşlarını keserek başlamalısın. Kaşlarını yukarı taradıktan sonra uzun olan kaşlarını makas yardımıyla hafifçe kısalt. Bu adım sayesinde kaşlarını daha net görebilecek ve hangi bölgeleri şekillendirmen gerektiğini anlayacaksın.

Kaşların nerelerini kısaltmalı?: Kaşlarının uzun baş kısımlarını ve orta bölümlerini kısaltabilirsin. Sondaki kaşların yana doğru taranabildiği için uzun olmaları seni rahatsız etmeyecek. Kaşlarını şekillendirdikten sonra kaş maskarasıyla sabitleyebilirsin.

Ağda ile Kaş Almak

ağda ile kaş almak

Ağda ile kaş almak acılı fakat en hızlı yoldur. Sadece birkaç saniye acı çekeceğini düşünürsek bizce bu acıya değer! Ağda ile kaş alırken ağdayı sürdüğün alana dikkat etmeli, çok fazla taşırmamalısın.

Ağda ile kaşlarını almadan önce mutlaka kaşlarını kısaltmalısın. Kaşlarını kestikten ve ağda ile kaşlarını almaya başlamadan önce kaşlarının başlangıç ve bitiş noktalarını belirlemeni öneriyoruz. Bunun için öncelikle eline bir kalem al ve burnunun kenarına dik gelecek şekilde yerleştir. Böylece kaşının başlangıç noktasını bulabilirsin. Bitiş çizgisi için de, aynı kalemi burnunun kenarından göz bebeğine doğru tuttuğunda ise kaşının bitiş çizgisini buldun demektir! Bu iki noktayı işaretleyerek kaşlarının taslağını oluştur. 

Kaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

kaş alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kaşlarını almadan önce mutlaka taslak oluşturmalısın. Taslak oluştururken çizdiğin iki noktayı baz alarak, kaşlarını çıkış yönüne doğru almaya başla. Unutma, bu sene kalın, belirgin ve doğal kaşlar moda!

Kalın kaş nasıl alınır?: Kalın ve doğal görünümlü kaşlar için kaşlarını üstlerinden değil de altlarından fazlalıklarını al. Kaşlarını alırken inceltmemeli sadece dağınık görünen kaşlarını toparlamalısın. Böylece kalın kaş trendini yakalayacaksın.

Kaş Alırken Şekli Bozulursa Ne Yapmalısın?

Kaş Alma Rehberi: Evde Kaş Alma Tekniklerini Öğrenin_1

Kaşlarını alırken şeklini bozduysan telaşa kapılma! Kaşlarını bir sıra incelteren kavisli kaş stiline çevirebilirsin. Birkaç ay sonra kaşların uzadığında istediğin kaş şeklini tekrar verebilirsin. 

Kavisli kaş alımı için kaşlarının tam inceldiği yani kavis oluşturduğu noktayı belirle. Bu noktadan birer sıra halinde cımbızla kaşlarını al ve her sıra sonunda kaşlarını yukarı tarayarak nasıl göründüğüne bak. Çünkü çok yoğun kavisli kaşlar doğal olmayan görünümler yaratabiliyor. Kaşlarının kavislerinin tam ortadan başlayarak sonlara doğru doğal bir şekilde geçiş yapmasını sağlamalısın. 

Düz kaş nasıl alınır?: Kavisli kaşlar yerine kaşlarının dümdüz görünmesi için kavisi ortadan kaldırman gerekiyor. Bunun için kaşlarının üst kısmındaki kavisi eşitlemek için, kavisin sağında ve solunda bulunan kaşları almalısın. Böylece kaşların daha eşit ve düz görünecek. 

Doğal kaş şekli nasıl belirlenir?

kaş şekli nasıl belirlenir?

Doğal bir kaş modeline sahip olmak istiyorsan, yüz şekline uygun bir kaş şekli tercih etmelisin. Bunun için çok kolay bir yöntem var: Bir kaş fırçası veya kalem ile yüzündeki 3 noktayı ölçerek kaş şekline olması gereken şekli verebilirsin. Kalemin ucunu burnunun bittiğ noktaya oturt. Düz tutarak kaşlarına hizaladığında kaşlarının başlangıç noktasını bulabilirsin. Burun kenarından göz bebeğine olan hiza kaşının kavis noktasını, burun kenarından gözünün bittiği noktaya hizaladığında da kaşının bitmesi gereken noktayı belirleyebilirsin. Kaşlarını bu noktalara göre şekillendiğinde, yüzüne uygun, doğal bir kaş şekli elde edebilirsin.

Kaş Makyajını Nasıl Yapabilirsin?

Kaş kalemi ile doğal ve belirgin kaşlar

maybelline brow ultra slim kaş kalemi

Doğal ve belirgin bir kaş makyajı için ince uçlu bir kaş kalemi kullanabilirsin. Kaşlarının arasındaki boşlukları, bu ince uçlu kaş kalemi ile doğal kaş kılları çizerek doldurabilirsin. Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemi, incecik ucuyla doğal ve belirgin kaş makyajı için en kullanışlı ürünlerden biri.

Hem yumuşak hem de ince ucuyla kaşlarını pratik bir şekilde belirginleştirebilir, arkasındaki kaş fırçasıyla tarayarak daha doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Kaş pomadı ile kalıcı ve belirgin kaş makyajı

kaş pomadı ile doğal kaş makyajı

Doğal ve belirgin kaş makyajı için kaş pomadından da yardım alabilirsin. Daha kremsi bir bitişi olan kaş pomadlarını uygulaması da son derece pratik. Maybelline Tattoo Brow kaş pomadı, kendi kaş fırçası ile uygulaması en kolay kaş ürünlerinden. Kesik uçlu kaş fırçası ile kaşlarındaki boşlukları doldurabilir, kaşının kontürünü çok doğal bir şekilde belirginleştirebilirsin. Maybelline kaş pomadı hakkında daha detay istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Kalıcı kaş makyajı

Kalıcı kaş makyajı


Günlerce kalıcı kaş makyajı için Maybelline Tattoo Brow Gel Tint Kaş Jeli'ni kullanabilirsin. Jel formülüyle kaşlarına istediğin şekli verdikten sonra kurumasını bekleyip soyduğunda, gün boyu kalıcı bir kaş makyajı elde edebilirsin. Bu ürünü kaşlarında 2 saate kadar beklettiğinde kaş makyajın 2-3 güne kadar kalıcı olabilir.

Kaş maskarası ile belirgin kaşlar

Kaş maskarası ile belirgin kaşlar

Kaşlarını pratik ve hızlı bir şekilde belirginleştirmek ve şekil vermek istiyorsan, renkli kaş maskaraları işini çok kolaylaştıracak. Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası, jel formülü ve fiber fırçasıyla son derece pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Minik kaş fırçası, kaşları çok rahat kavrıyor ve birkaç fırça hareketiyle kaşlara belirgin bir şekil veriyor. Jel formülü, gün boyu kaşları bir arada tutmaya yarıyor. Kaşların karışıksa veya sürekli aşağı düşüyorsa, bu kaş maskarası tam senin için!

Ayrıca renk seçenekleri de herkese uyacak cinste ve çok doğal bir etki veriyorlar. Eğer renklendirmek yerine sadece kaşlarını sabitlemek istersen de Maybelline Brow Fast Sculpt Şeffaf Kaş Maskarası'nı tercih edebilirsin. Sonuç: Doğal olarak belirginleşmiş ve şekillenmiş kaşlar!

Dövme Etkili Kaş Makyajı

Dövme Etkili Kaş Makyajı

Evde kalıcı kaş makyajı yapmak istiyorsan, öncelikle dövme etkili bir kaş kalemine ihtiyacın olacak. Maybelline Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi, kolay uygulanan ve suya, bulaşmaya ve dağılmaya dayanıklı formülü ile dövme etkili kaş makyajı elde etmek için en iyi kaş kalemlerinden birisi.

Yumuşacık formülü ile kaşlara çok kolay bir şekilde uygulanan bu kaş kalemi, arkasındaki kaş fırçası ile doğal ve belirgin bir görünüm elde etmek için çok kullanışlı. 36 saate kadar* kalıcı, bulaşmayan, suya dayanıklı formülü ile gerçekten kalıcı bir kaş makyajı elde edebilirsin. Bu kaş kaleminin en sevdiğimiz yönü ise solmayan bir renge sahip olması. Tek seferde doğal bir renk veren formülü, gün içerisinde kalıcılığını korurkan renk etkisinden de bir şey kaybetmiyor. Eğer evde kalıcı bir kaş makyajı yapmak istiyorsan, Maybelline Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi ile kaşlarını doldurabilir, arkasındaki fırça ile tarayarak doğal ve belirgin bir görünüm verebilirsin.

*Tüketici testi, 148 kişi

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler