loader

Kaş Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri ile İstediğin Kaşlara Kavuş

Favoriye Ekle

Kalın ve doğal kaşlar için "Kaşlar nasıl gürleştirilir?" sorusunu yanıtlıyoruz!

Kalın ve doğal kaşlara sahip olmayı kim istemez? Evde kaş gürleştirme yöntemlerini senin için araştırdık ve en çok memnun kaldığımız yöntemleri bugün seninle paylaşıyoruz.

Kaş gürleştirme ve kaş uzatma teknikleri sayesinde, sen de kısa sürede gür ve kalın kaşlara sahip olabilirsin. Özellikle kaşlarında boşluk olanlar, seyrek kaşlara sahip olanlar ‘Kaş nasıl gürleşir?’ sorusunun cevabını arıyorsa yazının devamında onları çok mutlu edecek bilgiler yer alıyor. İşte karşında ince kaşları kalınlaştırmak için kaş gürleştirme yöntemleri!

Kaş gürleştirme yöntemleri

Kaş Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri ile İstediğin Kaşlara Kavuş_1

Seyrek kaşlara sahip olanlar için kaş makyajı yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Kaşların arasında en doğal şekilde doldurmak için ne kadar çaba sarf ettiğini de…Artık seyrek ve ince kaşlarını gürleştirerek, yoğun kaş makyajına ihtiyacın olmadığını söylemek istiyoruz!

Bize bugüne kadar sorduğun ‘kaşlar nasıl gürleşir?’ sorusu için harika bir ürün önerimiz olacak: Maybelline Lash Sensational Kirpik Güçlendirici Serum. Sensational Kirpik Güçlendirici serum, sadece kirpikler için değil, kaşları gürleştirmek için de kullanılıyor. 4 hafta boyunca Sensational serumla kaşlarını dipten uca taraman, kaş gürleştirmek için yeterli olacak. İlk ayın sonunda, kaş tellerinin güçlendiğini ve daha yoğun göründüğünü fark edeceksin.

Kaş uzatma yöntemleri

Kaş Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri ile İstediğin Kaşlara Kavuş_1Kaş uzatma ve gürleştirme oldukça hassas bir konudur. Sağlıklı bir vücutta dökülen kaşların yerine mutlaka yenisi sağlıklı bir şekilde çıkar. Kaş uzatmak için A, C ve B3 vitaminleri almalı, kaşlarını kıracak şekilde taramak, şapka ve uyku maskesi takmaktan kaçınmalısın.

Hızlı kaş uzatmak için, kaş makyajını çıkarmadan uyumamalısın. ‘Kaş nasıl uzar?’ diye sorduğunu duyar gibiyiz. Kaşlarını sağlıklı bir şekilde uzatmak için eve geldiğinde kaş makyajını çıkartarak gözeneklerine dolmasını engellemelisin. Kıl köklerine dolan makyaj ve kir, bu gözenekleri tıkayarak kaşlarının çıkışını erteleyebilir. Hızlı kaş uzatmak için, yağ içerikli göz makyajı temizleyicisi ile kaşlarını kıl kökünden uçlarına doğru temizle. Temiz kaşlarının üzerine Sensational Kirpik Güçlendirici serumu uygulaman yeterli olacaktır. Kaş uzatma yöntemlerini öğrendiğine göre sıra geldi pratik bir şekilde kaş gürleştirme yöntemlerine!

Evde kaş gürleştirme

Kaş Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri ile İstediğin Kaşlara Kavuş_2

Kaş gürleştirme yolları için en sevilen kaş makyaj ürünlerinden yardım almalısın. Kaşlarını doğal bir şekilde doldurarak daha kalın göstermek için en sevdiğimiz kaş kalemini seninle tanıştıralım: Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemi. Kaş kalemi ile kaş gürleştirmek için, önce kaşlarının aralarındaki boşluklardan başlayarak kaşlarını doldur. Kaşlarını doldururken her zaman dipten uca doğru ilerlemelisin. Brow Ultra Slim kaş kalemi, renk yoğunluğu, incecik uygulama ucu sayesinde kaş tellerinden farksız bir görünüm yaratıyor.

Kaş makyajı ile kaş nasıl uzatılır daha doğrusu kaş nasıl daha uzun gösterilir? Kaşlarını daha uzun göstermek için Maybelline Tattoo Brow Pomade’ı kullanmalısın. Kaş pomadının içinden çıkan kaş fırçası ile kaşlarının çerçevesini belirle ve içlerini doldur. Son olarak kaşlarına doğal bir görünüm kazandırmak için kaş fırçası ile kaşlarını tara. Kaş pomadının dövme etkisi sayesinde kaşların gün boyu kusursuz görünecekler. 

Evde doğal kıl tekniği

doğal kıl tekniği

Evde kaş gürleştirme yöntemlerinde profesyonel tekniklerden ilham almayı çok seviyoruz. Kaş gürleştirmek için yapılan microblading 3D kıl tekniğini en sevdiğimiz makyaj malzemesi ile evde denedik ve inanılmaz bir sonuç elde ettik. Doğal görünen gür kaşlara kavuşmak için senin de ince uçlu kaş kalemine ihtiyacın var.

Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemi, evde doğal kıl tekniği için harika bir ürün. İncecik ucu sayesinde kaşlarında oldukça doğal bir sonuç bırakıyor, kendi kaşlarına yakın bir sonuç çıkardığı için kimse kaş kalemi kullandığını anlamıyor. 1.5 mm incelikteki kaş kalemini kaşlarının dibinden uç kısmına doğru uygula. Maybelline kaş kaleminin yumuşacık ucu sayesinde kaşların kırılmaz ve kolay bir uygulama sağlarsın. Kaşlarının sadece boşluk olan bölgelerine değil, tamamına uygulayarak daha gür ve kalın kaşlara kavuş.

Kaş maskarası nasıl kullanılır?

Kaş maskarası nasıl kullanılır?

Kaş maskaraları hayatımıza girdiğinden beri daha kusursuz ve kalın görünen kaş makyajları yapabiliyoruz. Gün boyu kaşları sabitleyen kaş maskaralarına bir de dolgunlaştırma etkisi eklenince bizden mutlusu olamaz! Evet, L’Oréal Paris Brow Artist Plump & Set Kaş Serumu'ndan bahsediyoruz. Kaşları sabitlerken aynı zamanda kaşları tek tek dolgunlaştıran bu kaş maskarasından çok memnunuz.

Loreal kaş maskarasının özel tasarımlı çok kıllı fiber fırçası, kaşları tek tek ayırma ve dolgunlaştırma özelliğine sahip. Suya, terlemeye ve her türlü çevresel etkiye karşı kalıcılığını ispatlayan bu maskaranın kaşlarını ne kadar gür gösterdiğine inanamayacaksın. Yapman gereken tek şey, kaşlarını dipten uca doğru kaş maskarasıyla taramak. Renkli kaş maskarası kaşlarının daha gür ve kalın görünmesini sağlarken, jel formülü de gün boyu sabit görünmesine yardımcı olacak.

Kaş dövmesi nedir?

kaş dövmesi

Gerçek kaş dövmesinden bahsetmiyoruz tabii! Yarı kalıcı kaş dövmesi makyaj malzemeleri kaşların daha gür görünmesine yardımcı olur. Maybelline Tattoo Brow Kaş Jeli, kaşlarında 3 güne kadar kalıcı kaş makyajı etkisi yaratarak göz alıcı kaşlara sahip olmanı sağlıyor.

Maybelline kaş jeli, formülündeki aloe vera ve arı sütü sayesinde kaşlarına zarar vermeden daha dolgun, kalın ve gür görünmesine yardımcı olur. Doğal makyaj malzemelerini sevenler, Maybelline kaş dövmesine bayılacak. Bu ürünün en çok kaşlarımızın arasındaki boşlukları doldurmasını ve uzun süre kalıcılık etkisiyle kaşlarımızı daha gür gösterme özelliklerini sevdik. Kaşlarında iki saat boyunca kaş jelini tuttuğunda 3 gün boyunca kalıcı dolgun kaş makyajı elde edebiliyorsun. Gür kaşlara ulaşmanın en pratik yolu bu olsa gerek!

Doğal kaş makyajı nasıl yapılır?

doğal kaş makyajı

Evde kaş gürleştirme makyajlarında en çok yapılan hataların başında sahte ve abartılı görünümler geliyor. Kaşlarını kalınlaştırırken ne kadar doğal sonuçlar ortaya çıkarırsan o kadar başarılı makyaj ustası olduğunu ispatlamış olursun. Kaşlarını gürleştirmek için kaş çerçevesini bir tık genişletebilirsin. Bunun için L'Oréal Paris Skinny Definer Kaş Kalemi gibi yumuşak ve ince uçlu bir kaş kalemine ihtiyacın olacak.

Kaşlarını kalınlaştırırken dikkat etmen gereken noktalardan biri kaş şekline uygun olarak ilerlemek. Kaşların kavisliyle kaş çerçevesini kavisli veya düz ise kaşlarını düz stilde kalınlaştırman gerekiyor. Kaşlarının çerçevesini çiz daha sonra içini Loreal kaş kalemi ile doldurmaya başla. Doğal kaş makyajı için kaşlarının tamamını doldurduktan sonra kaş kaleminin arkasındaki kaş tarağıyla kaşlarını aşağıdan yukarı doğru tara. İşte doğal ve gür kaşlara sahip olmak bu kadar basit.

Kaş gürleştiren doğal yöntemler

Kaş gürleştiren doğal yöntemler

İnce kaşları kalınlaştırmak için evde kaş gürleştirme yöntemlerini öğrenmelisin. En popüler kaş çıkarma yöntemlerinden biri kaşa sarımsak sürmektir. Sarımsak ile kaş gürleştirmek için kaşlarına çiğ sarımsağı her gece yatmadan önce sürmelisin. Sarımsak, yeni kaş gürleştirme yöntemleri arasında en çok tercih edileni!

Bir diğer evde doğal kaş gürleştirme yöntemi ise, kaşlara yumurta sarısı sürmek. Kaşları besleyen yumurta sarısı, kaşlarının gürleşmesine ve yeni kaşların uzamasına yardımcı olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler