loader

Kaş jeli nedir? Nasıl kullanılır?

Favoriye Ekle

Kaş jeli nedir ve kaş jeli ne işe yarar, şimdi tüm detaylarıyla öğrenmeye ne dersin?

Son yılların en büyük makyaj trendlerinden çoğu kaşlar üzerinden ilerliyor. Daha kalın, daha belirgin, daha doğal kaşlar tüm yılın makyaj trendlerinde popülerliğini korudu. Biz de makyajlarımızda hep doğal ve belirgin kaşların peşine düştük. Peki doğal ama bir o kadar da belirgin kaşlara ulaşmanın sırrı ne? Kaş jelleri bu noktada ne işe yarar ve kaş jeli nasıl kullanılır? Bizim gibi kaş jeli kullananların önerilerini merak ediyorsan doğru yerdesin. En iyi kaş jelleri, kaş dövmesi, kaş dövmesi jeli gibi en çok merak ettiğin konulardan bahsediyoruz. Kaş boyama ve doldurma tekniklerini kaş jeli ile yapabilirsin!

Kaş Jeli Nedir?

Kaş Jeli Nedir?

Kaş jeli, kaşları doğal bir şekilde belirginleştiren, boşlukları doldurmaya yarayan ve gün boyunca sabit durmasını sağlayan jel formda ürünler. Eğer kaşların seyrek, boşluklu veya çok açık renkli ise, kaş makyajında en yakın dostun olacağına emin olabilirsin. Kaş sabitleyici etkisi olan kaş jelleri, kaşların yukarı doğru sabit kalmasına yardımcı oluyor.

2018 resmen kaşların yılı oldu! İlk olarak kusursuz, baştan çizilmiş kaşlar moda iken, zamanla daha doğal görünen, daha kalın kaşlar hatta hiç alınmamış gibi görünen kaş görünümleri popülerleşmeye başladı. Hızla değişen bu trendlere uyum sağlamak için, karşımıza çıkan çoğu kaş ürününü denemeden de edemedik. Kaş sabitleyici jel de kusursuz kaşlar işin edinmen gereken ilk kaş ürününden biri. 

Kaş Jeli Ne İşe Yarar? 

Kaş Jeli Ne İşe Yarar?

İlkbahar ve yaz ayları boyunca kaşlarımızı yoğun bir şekilde doldurup dövme görünümü vermekten vazgeçip daha doğal görünümlere yöneldiğimiz doğru. Bu noktada kaş jelleri ve renkli kaş maskaraları imdadımıza yetişti. Kaş sabitleme jeli kaşlarını yukarı doğru sabitleyerek gün boyu aşağı doğru düşmemesini sağlar. Sana daha genç ve dinamik bir görünüm sağlar. Eğer şimdi hazırsan sana kaş jellerinden ve en kolay kullanma yöntemlerinden bahsedeceğiz. 

Şeffaf Kaş Jelleri

Şeffaf kaş jelleri

Şeffaf kaş jeli, belirgin ve doğal kaş görünümü sevenler için uygundur. Doğal görünümlü kaşlar sana her daim genç ve enerjik bir hava katar. Şeffaf kaş jelleri genellikle ya tek başına ya da kaşlar doldurulduktan sonra sabitlemek için sürülür. Kaşlarını önce kaş rengine uygun kaş kalemi ile doldur, daha sonra şeffaf kaş jeli ile yukarı doğru sabitle.

Şeffaf kaş jeli önerisi arayanlar bu ürüne bayılacak. Maybelline kaş jeli için bu ürüne bakmalısın: Maybelline New York Brow Fast Sculpt 10 Clear rengi, kaşlarını yukarı doğru sabitlerken aynı zamanda kaş şeklini de ön plana çıkarıyor. Kaşlarının aşağı doğru düşmesi sana yorgun ve mutsuz bir hava katar. Tam tersi enerjini tavan yapmış gibi göstermek için kaşlarını sürekli ellerinle havaya kaldırmak yerine şeffaf kaş jeli ile sabitlemelisin. 

Açık Renkli Kaş Jelleri

Açık Renkli Kaş Jelleri

Açık renkli kaş jelleri, açık tenli ve açık renkli kaşlara sahip olan kişilere uygundur. Kaşların açık renkliyse kaşlarını en doğal şekilde yukarı doğru sabitlemek istiyorsan kaş jeli alırken açık renkli olanları tercih etmelisin.

Açık renkli kaşlarını doldurmak için mutlaka küllü sarı veya küllü kumral kaş ürünlerini kullanmalısın. Kaşlarını doldururken sıcak alt tonlu kaş ürünlerini kullandığında kaşlarında kızıl bir görüntü oluşacaktır. Bunun yerine soğuk alt tonlu kaş ürünlerine öncelik vermelisin.

 Renkli Kaş Jelleri 

Renkli Kaş Jelleri

En pratik şekilde kaşlarını doldurmak için renkli kaş jellerini kullanmalısın. Renkli kaş jeli sayesinde ne kaş kalemi, ne de kaş farı kullanmana gerek kalmayacak. Yani

kaş kalemi mi kaş farı mı

arayışın sona erdi. Kaşlarını sadece renkli kaş jeli ile doldur ve yukarı doğru tara.Renkli kaş jellerini kullanırken mutlaka dikkat etmen gereken nokta, kaşlarını taşırmadan taramaktır. Kaşlarını tararken büyük hareketler yerine minimal hareketlerle kaşlarını taramalı, kaşlarına yapay bir görüntü yaratmamalısın. Renkli kaş jeli alırken tarak kısmının küçük olmasına dikkat etmelisin. 

Kahverengi Kaş Jelleri

Kahverengi Kaş Jelleri

Kahverengi kaşlara sahipsen kahverengi kaş jeli kullanmalısın. Kaşlarının rengine uygun kaş jeli bulduktan sonra kaşlarını yukarı doğru tarayarak sabitlemelisin. Kahverengi kaş jeli, kaş rengini ortaya çıkaracak, kaşlarının daha yoğun görünmesine yardımcı olacaktır. 

Kaş jeli genellikle doğal ve kalın kaş modellerini seven kişiler tarafından tercih ediliyor. Kaşlarını yukarı doğru dağınık bir şekilde taramak sana salaş bir hava katacaktır. Bu modeli beğeniyorsan kaşlarını kesmeni önermiyoruz.

Koyu Kaş Jelleri

Koyu Kaş Jelleri

Esmer tenlilere en çok koyu kaş jelleri yakışıyor. Eğer saçlarında ve kaşlarında koyu bir renk tercih ediyorsan ve doğal esmerlerdensen koyu renkli kaş jelini mutlaka makyaj çantana atmalısın. 

Göz makyajı yaptıktan sonra kaşlarını koyu renkli kaş jelinle yukarı doğru sabitle! Kaşlarını doldurmana hiç gerek yok çünkü koyu kaş jelin kaşlarına istediğin yoğunluğu sağlayacaktır. 

Kaş Jeli Nasıl Kullanılır?

Kaş Jeli Nasıl Kullanılır?

Doğal bir görünüm istiyorsan ama kaşların seyrekse veya doldurman gereken boşluklar varsa, kaş jeli ve bir kaş fırçası ile işe koyulabilirsin. Yapman gereken tek şey, kesik uçlu fırçana biraz kaş jeli alarak ihtiyaç duyduğun noktaların üzerinden geçmek. Bizim favori kaş jelimiz ise NYX Professional Makeup'ın Eyebrow Gel'i. Çok kolay bir şekilde uygulanan, hemen sabitlenen ve gün boyu yerinden kıpırdamayan bu kaş jelini senin de çok seveceğine eminiz.

Eğer kendi kaş renginde bir rengi seçersen çok doğal bir sonuç elde edeceğine emin olabilirsin. Fakat kaşların biraz daha belirgin olsun ve var olan rengi biraz daha koyulaşsın istiyorsan, bir ton koyu bir kaş jeli tercih edebilirsin. Sonrasında boş bir maskara fırçası ile kaşlarını tarayarak daha da doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Sezonun trendi belirgin ve doğal kaş makyajı için ise yapman gereken kaşlarını başlangıcından ortasına kadar olan kısmını yukarı doğru, ortadan kuyruğa kadarki kısmını ise 45 derecelik açı ile taramak. Sana çok matematiksel ölçüler verdik farkındayız ama bu tüyoyu makyaj artistlerinden öğrendik, sana da aktarmazsak olmazdı tabii ki!

Kaş sabitleyici kaşı döker mi?

Bu sorunun cevabı kullandığın kaş jeline ve kullanma şekline göre değişebilir. Bizim kullandığımız ve bu yazıda önerdiğimiz kaş jellerinin hiçbiri kaşımızı dökmedi. Eğer makyajını iyi bir şekilde temizlemezsen, hatta makyajını temizlemeden uyursan, tüm makyaj malzemelerinin cildine zarar verebileceği gibi kaş jelinin de kaşlarını dökme ihtimali olabilir.

Bunun dışında kaş jelini kaşlarına doğru ve yeterli miktarda uyguladığında kaş dökülmesi gibi bir sorun yaşamazsın. Kaş dökülmesine neden olmayan, yüksek performanslı kaş jeli önerilerimizi yazımızın devamında bulabilirsin.

En İyi Kaş Jeli Önerileri

1. Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Jeli

Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Jeli

En iyi kaş jelleri için uzun zamandır favori kaş jellerini deniyoruz. Kaşlarını yukarı doğru sabitlemek için Maybelline kaş jeli arayışındaysan Brow Fast Sculpt Kaş Jeli ile en kısa zamanda tanışmalısın. Minik kaş fırçası sayesinde tüm kaşları kavrayarak sabitliyor ve belirginleştiriyor. Böylece kaşların gün boyunca bozulmadan kalıyor ve doğal görünüyor.

2. L'Oréal Paris Plump & Set Kaş Jeli

L'Oréal Paris Plump & Set Kaş Jeli

Kaşlarının daha dolgun, belirgin ve sabit görünmesini istiyorsan, L'Oréal Paris Plump & Set Kaş jellerini de deneyebilirsin. Jel formlu bu kaş maskaraları, kaşların gün boyu sabit kalmasını sağlarken, suya ve tere dayanıklı olduğu için kaşlarının bozulmasına da engel oluyor.

3. NYX Professional Makeup Brow Glue Şeffaf Kaş Jeli

3. NYX Professional Makeup Brow Glue Şeffaf Kaş Jeli

Tiktok viral makyaj malzemeleri arasında en popüler olanlardan biri de NYX Professional Makeup Brow Glue Şeffaf Kaş Jeli. 16 saate kadar kaşların bozulmadan kalmasını sağlayan bu şeffaf kaş jeli, minik fırçası sayesinde çok kolay bir şekilde uygulanıyor. Gün içerisinde kaşlarda kalıntı bırakmayan, kaşların ilk anda tarandığı gibi kalmasını sağlayan bu kaş jeli, aynı zamanda vegan formüle sahip.

Brow Glue Kaş Jeli'ni istersen tek başına kaşlarını doğal ve belirgin göstermek için kullanabilir, istersen de kaş kalemi ile kaşlarını doldurduktan sonra sabitlemek için kullanabilirsin. Formülü çok güçlü olduğu için fırçadaki fazla ürünü sıyırarak kaşlarına uygulayabilirsin, çok az miktarı bile tüm gün kaşlarını sabitlemeye yeterli!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler