loader

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Kaş makyajında kaş kalemi kullanımına dair bilmen gereken tüm püf noktalarını açıklıyoruz.

Fondöten, rimel, ruj, allık derken makyajın bitti zannedebilirsin. Peki ya kaşlar? Onlar ne durumda? Makyaj esnasında genelde kaşlar es geçilir. Halbuki kaş makyajı, makyajın tamamlayıcı unsurlarından biridir. Seyrek, ince ve yer yer dökülmüş görünen kaşların, sen ne kadar etkileyici bir göz makyajı yapmış olsan da beklediğin etkiyi sunmayabilir. İşte bu yüzden makyaj adımında kaş boyama ve kaş şekillendirme adımını es geçmemek gerekiyor.

Bizim bu makalede ele alacığımız konu ise kaş kalemi kullanımı. Kaş kalemi kullanımı hakkında hiçbir yerde olmayan makyaj sırlarımızı seninle paylaşacağız. Hazırsan, arkana yaslan ve kendini bize bırak! 😊

Kaş Kalemi Nedir?

Kaş Kalemi Nedir?

Öncelikle kaş kalemi ve yapısını açıklayarak başlayalım. Seyrek, yer yer dökülmüş ve boşlukları olan kaşların için güvenle kullanabileceğin kaş kalemleri, farklı renkleriyle satın alabileceğin kozmetik ürünlerdir. Kalem formu sayesinde kaş farı gibi ürünlere oranla çok daha hızlı ve kolay uygulama sağlayan kaş kalemleri, aynı zamanda yumuşak yapılarıyla da bilinirler. Kaş kılları arasında rahatlıkla kayan, yumuşak ve pudralı yapısı ile bu kalemler, kolay kolay akma yapmamaları sebebiyle de pek çok kesim tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Kaş Kalemi Ne İşe Yarar?

kaş kalemi ne işe yarar?

Şimdi bir de istersen kaş kaleminin işlevlerinden biraz bahsedelim. Buna göre;

- Kaş kalemi, seyrek görünen kaşların daha dolgun görünmesini sağlar.

- Kaş kalemi ile kaş boyama işlemi sonrası seyrek kaş görünümünü engeller.

- Kaşların şekillendirilmesine yardımcı olur.

- Microblading gibi acılı, zahmetli ve pahalı işlemlere alternatif olarak kullanılabilir.

Sen de kaş rengin ile uyumlu bir kalem kullanarak, ince ve seyrek kaşlarını dolgun bir görünüme kavuşturabilir, makyajının kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Kaş Kalemi Kullanım Püf Noktaları

O halde gelelim püf noktalarına. Kaş kalemini kullanmanın en doğru adımlarını aşağıda senin için listeledik.

1. Kaşlarını Tarayarak Başla: Kaş kalemiyle kaşlarını doldurmadan önce kaşlarını temiz bir fırça ile taramalısın. Bu sayede, kaşlarında fazla uzayan yerler varsa bunları görebilir ve kısaltma işlemlerini uygulamış olursun.

2. Dolduracağın Alanı Belirle: Bu aşamada kaşlarının nereleri seyrek onlara odaklanmalısın. Doldurman gereken kısımları kaş kalemin yardımı ile çizgi çekerek belirleyebilirsin.

3. Kaş Şeklini Belirle: Doldurman gereken kısımları belirledikten sonra kaşlarının şeklini de belli edebilmek için yine kaş kalemin ile kaşının dış çerçevesini belirlemeni öneriyoruz. Yalnız bu noktada, kaşlarının fazla kalın olmamasına ve her iki kaşın arasında bir göz mesafesi kadar boşluk bırakmış olmaya özen göster. Birbirine fazla bitişik ya da fazla açık kaşlar hoş bir görünüm sunmayacaktır.

4. Kaşlarını Çizgi Çekerek Boya: Ve son adım olan boyama işlemine artık geçebilirsin. Yalnız uyaralım, kaşlarını boyarken doğal bir görünüm elde etmek istiyorsan kaş kılının yönüne göre hareket ederek çizgiler çekmeye çalış. Böylece kimsecikler kaşlarının boya olduğunu anlamayacak. Bize güven. 😉

Artık sen de kaş makyajı sırlarımızı biliyorsun. Geriye sadece o mükemmel kaş kalemini bulmak kalıyor. 😊

36 Saat Kalıcı Kaş Kalemi Önerisi

36 Saat Kalıcı Kaş Kalemi Önerisi

En iyi kaş kalemi demişken, sana hemen bir kaş kalemi önerisi ile gelelim dedik. Maybelline Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi, bizim en sevdiğimiz dövme kadar kalıcı kaş kalemi ürünlerinden biri. Neden mi? Çünkü tam tamına 36 saat kalıcılığa sahip! Gözlerin parıldadı, hissedebiliyoruz. Diğer taraftan bizim onda sevdiğimiz bir diğer özellik ise bulaşmaya ve dağılmaya dayanıklı bir formüle sahip olması. Öyle ki yaz akşamlarında, hatta deniz ve havuzda bile akmayan formülü sayesinde kullanabiliyoruz. Bu kaş kalemi suya karşı da epey dayanıklı çünkü. 😊

Sarışınlar için 02 Blonde, kumrallar için 05 Medium Brown ve esmerler için de 07 Deep Brown olmak üzere 3 farklı rengi bulunan kaş kalemleri, yoğun yapıları ile gönlümüzü çeliyor. Solmayan renklere sahip bu kaş kalemini ihtiyaç duyduğumuz her an ama özellikle de date öncesi kullanmayı çok seviyoruz. Kolay uygulanabilen yapıları, arka kısımda yer alan kaş fırçası ile Maybelline Tattoo Brow Kaş Kalemlerini mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön