0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Kaş Rengi Açma Yöntemleri Nelerdir?

Favoriye Ekle

Koyu kaş renginin yüzü olduğundan daha sert ve ciddi gösterdiğini biliyoruz. Evde doğal bir şekilde kaş rengini açmak ve yüz ifadesini yumuşatmak için hangi adımları takip etmen gerektiğini anlatıyoruz.

Evde kaş rengi açmak ilk denemede zor gelebilir fakat sonradan elin alışacak daha kolay yapabileceksin. Kaş rengi açarken en çok dikkat etmen gereken konulardan biri de doğal görünmesi! Kaş renginin doğal durması, çok açık görünmemesi ve saç renginle uyumlu olmasını tavsiye ediyoruz. Kaş boyamak için ihtiyacın olan malzemeleri ve teknik bilgileri yazının devamında bulabilirsin. Uygulama ve makyaj yeteneği kısmı da sana kalmış :)

Kaş kalemiyle kaş rengini açmak

Kaş kalemiyle kaş rengini açmak

Kaş rengi açmak için en çok tercih edilen yöntem kaş kalemi kullanmak. Kaş kalemiyle kaşlarının renginde birkaç tona kadar açıklık sağlayabilirsin. Kaş kalemi kullanarak kaş rengi değiştirmek için kolay sürülen, kremsi bir uygulaması olan kaş kalemi keşfetmelisin.

Kaş rengi açmak için kaş kalemi arayanlara biz Maybelline New York Tattoo Brow 36H kaş kalemini tavsiye ediyoruz. Yumuşak uçlu Maybelline kaş kalemi, kaşlarını kırmadan rengini değiştiriyor ve kaşlarında doğal bir görünüm bırakıyor. Tattoo Brow Kaş Kalemi kaşlarında 36 saate kadar kalıcılık gösterdiği için gün içinde tazeleme ihtiyacı duymaz, kaşlarının tamamının kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Kaş kalemiyle kaş rengi açmak için önce kaş kaleminin arkasındaki tarak yardımıyla kaşlarını yukarı doğru tara. Sonra kaşlarını aşağıdan yukarı doğru doğru kaş kalemiyle boyama başla. Maybelline kaş kaleminin yumuşacık ucu sayesinde bu işlemi saniyeler içinde tamamlayabilirsin.

Editörün önerisi: Kaşlarını boyarken kaş renginin bir veya iki ton kadar açık renklerindeki kaş kalemini kullanmalısın. Dramatik değişiklikler yapmak için kaş kalemi uygun olmaz. Son olarak kaşlarının doğal görünmesi için kaş kaleminin arkasında tarak yardımıyla tekrar kaşlarını tara ve tek tek ayrılmış görünmesini sağla.

Kaş pomadıyla kaş rengi açmak

Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı

Şimdi işleri biraz zorlaştıralım... 'Evde profesyonelmiş gibi görünen kaş rengi açma tekniklerini denemek istiyorum' diyenler varsa mutlaka kaş pomadını denemeli. Evet, ilk uygulamada kaş pomadıyla kaş rengi açmak zor olsa da kaşlarının çok daha kusursuz görüneceğinden emin olabilirsin.

Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı'nı kullanarak, kaş rengini sanki kendi doğal kaşların gibi gibi gösterebilir ve daha kalın görünmelerini sağlayabilirsin. Geçici dövme etkisi yaratan kaş pomadını kaşlarının alt kısmında yukarı doğru dikkatlice uygulayabilirsin. Kaş pomadının açılı fırçasını kaş altına yerleştir ve öncelikle kaşlarının arasındaki boşluklardan başla, sonra kaşlarının tamamına pomadı yaymalısın. Kaş pomadı alırken normalde kullandığın renkten bir renk daha açığını almanı öneririz. Tattoo Brow kaş pomadının açık, orta ve koyu olmak üzere 3 farklı tonu bulunuyor. Bir ton açık kaş pomadı istediğin kaş açma etkisini yaratacak. Maybelline kaş pomadının 24 saate kadar kalıcı formülü sayesinde gün boyu kaşlarında profesyonel kusursuzluk göreceksin. Kaş rengini soran arkadaşlarına sırrını söylemeyi unutma:)

Kaş boyası ile kaş rengi açmak

Kaş boyası ile kaş rengi açmak

Kaş boyası veya saç boyası gibi kalıcı boyalarla kaş rengini açmak hassas kaşlarına zarar verebilir, şimdiden uyaralım. Bu nedenle biz kaş kalemi, kaş maskarası veya pomadı gibi ürünlerle kaş rengini değiştirmeyi tercih ediyoruz.

Eğer kaş boyasıyla kaş rengini açmak istiyorsan mutlaka boyanın kaşlarında kaldığı süreye dikkat etmelisin. Kaş rengin açılmıyorsa boyayı kaşlarında daha uzun süre bekletmeni hiç tavsiye etmiyoruz. Eğer koyu kestane, koyu kahve gibi kaş rengin varsa kaş boyasıyla kaşlarını sarının tonlarına dönüştürmen çok riskli olabilir. Boyayla kaşlarını en fazla 1-2 ton açman gerekir.

Uyarı: Saç boyasıyla kaş açmak için başlı başına bir risk unsuru! Çünkü saç boyaları, saç tellerinin kalınlığına göre üretilir. Kaşlarını saç boyasıyla açtığında dökülme, hassaslaşma veya zayıflama gibi sonuçlar görebilirsin.

Kaş rengini açtıktan sonra kaşlarının gün boyu sabit görünmesini istemek senin en büyük hakkın! Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası 10 Clear şeffaf kaş maskarasıyla kaşlarının yukarı taranmış görünmesini sağlayabilirsin. Şeffaf kaş maskarasının jel formülü sayesinde kaşların gün boyu sabit kalır, en dağınık kaşlar bile düzenli görünür. Yeni kaş rengini belirginleştirmek için kaş maskarasını makyaj rutinine eklemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler