loader

Kaş Usturası Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Kaş gürleştirmek ve kaş şekillendirmek için yapılan uygulamalar arasında kuşkusuz en popülerlerinden birisi de kaş usturası kullanmak! Kaş usturasıyla kaş alanlar, kaşlarının daha kolay şekillendiğini ve çok pratik olduğunu söylüyorlar. İtiraf edelim, kaş usturası kullanmak bize göre cesaret istiyor! Ucundaki minik bıçağı ilk bakışta bizi biraz korkutsa da Makyaj.com okuyucuları için elimize kaş usturasını aldık ve kaş şekillendirme serüvenine başladık. Kaş usturası kullanma ipuçlarını ve kaşlarımızı nasıl şekillendirdiğimizi anlatıyoruz!

Kaş usturası nedir?

Kaş usturası nedir?

Kaş usturası, ucunda minik bir jileti olan kaş alma aracıdır. Kaş usturasının ucundaki minik bıçak sayesinde cildine zarar vermeden kaşlarını hızlı bir şekilde alabilirsin. Kaş usturasının, jiletten farkı tamamen kaşlar için yapılmış olmasıdır. Bu sayede, kaşların çıkış yönüne doğru kaş usturasıyla kaşlarını şekillendirebilirsin. Aynı işlemi klasik jiletlerle yapman neredeyse imkansız.

Kaş usturasının ergonomik yapısı sayesinde eline rahat oturur ve en minik kaşların dahi alınmasını sağlar. Kaşlarının altındaki, üstündeki ve kenarlarındaki minik tüyleri ustura ile alabilirsin. Kaş usturasının bu kadar popüler olmasının sebebi hem çok kısa sürede acısız bir şekilde kaşları alması, hem de kaşları gürleştirdiğine inanılması! Kalın kaş modası geldiğinden beri hepimizin içindeki kalın kaş istediği malum. Kaş usturası kullananlar düzenli kullanımda kaşların kalınlaştığını ve gürleştiğini düşünüyor. Bakalım, kaş usturası gerçekten kaş kalınlaştırır mı?

Kaş usturası kaş gürleştirir mi?

Kaş usturası kaş gürleştirir mi?

Kendi deneyimlerimize ve çevremizde gördüklerimize göre kaş usturasının kaş çıkarma yeteneği maalesef yok! Kaş kökü olmayan bir yerden kaş çıkarmak neredeyse imkansız. Kaşlarını gürleştirmek isteyenler ise kaş usturası ile birlikte mutlaka bakım yağları kullanıyorlar. Kaş çıkarmana yardımcı olan serumlar ile birlikte kaş usturasını kullanarak var olan kaşlarını gürleştirmeyi deneyebilirsin.

Kaşlarını gürleştirmek isteyenler mutlaka her sabah ve akşam kaşlarını tarayarak bu bölgeye giden kan akışını hızlandırmamalılar. Kaşlarını almak, kısa kesmek veya tamamen kazımak kıllarının kalınlığını etkilemeyecek.

Editörün önerisi: Kaşlarının daha gür görünmesi için, kaşlarını şekillendirdikten sonra tüm kaşlarının üzerinden Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı ile geçmelisin. Dövme etkili bu kaş ürünü, kremsi bir formüle sahip. Böylece kaşlarına çok kolay bir şekilde uygulanır ve anında kaşlarında daha gür bir görünüm yaratır. Uygulama sonrasında, Maybelline kaş pomadının kutusundan çıkan çift taraflı fırçayla ürünü dağıt ve sabitlenmesini sağla!

Kaş usturası nasıl kullanılır?

1- Kaşlarını aşağı doğru tara

1- Kaşlarını aşağı doğru tara

Kaşlarını ustura ile almadan önce kaşlarının hangi bölgesini alacağına karar vermelisin. Kaşlarının üst kısımlarını almak için kaşlarını önce aşağı doğru taramalısın. Kaş çevresinde çıkan kılları belirledikten sonra hangilerini alacağını planlayabilirsin. Kalın kaş stilini beğeniyorsan sadece etrafta tek tük çıkan dağınık kaşlarını toparlamalısın.

2- Sadece ustura kullan

2- Sadece ustura kullan

Kaşlarını ustura ile şekillendiriyorsan sadece ustura kullanmalısın. Bu tekniği cımbız veya iple kaş alma gibi uygulamalarla birleştirme. O durumda kaşlarının uzama süresi birbirinden farklı olacak ve kaş şeklin bozulacak.

Kaşlarını ustura ile almaya başladığında düzenli bir şekilde ilerlemelisin. Örneğin, her 15 günde bir kaş almak gibi... Böylece kaşların alışacak ve kaş şeklin daha düzgün görünecek.

3- Kaşlarını yukarıdan aşağı doğru al

3- Kaşlarını yukarıdan aşağı doğru al

Kaşlarını ustura ile alırken mutlaka yukarıdan aşağı doğru almalısın. Kaşlarını aşağıdan yukarı doğru alırsan hassas göz çevresine zarar verebilirsin. Kaşlarını ustura ile almak için acele etme, mutlaka kuru olmasını sağla. Kaş kıllarını mümkünse tek tek ve yavaş bir şekilde al. Her adımda kaşlarını kontrol ederek mükemmel sonuca ulaşabilirsin.

4- Kaş makyajı ile kaşlarını kusursuzlaştır

4- Kaş makyajı ile kaşlarını kusursuzlaştır

Kaşlarını ustura ile almak kaşlarının istediğin gürlükte görünmesine yardımcı olmaz. Kaşlarını kalınlaştırmak ve daha kusursuz göstermek için kaş kalemi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Maybelline New York Brow Ultra Slim kaş kaleminin fırçasıyla ilk önce kaşlarını aşağı doğru tara ve boşlukları belirle. Sonra kaş kalemiyle bu boşlukları doldur.

Maybelline New York Brow Ultra Slim kaş kaleminin incecik ucu kaşlarını kırmadan şekillendirir ve daha kalın görünmesini sağlar. Kaş kalemiyle kaşlarını doldurduktan sonra hafif bir şekilde tüm kaşlarının üzerinden geç, bu adım sonrasında kaşların daha doğal ve kalın görünecek.

Kaşlarını nasıl gürleştirebilirsin?

Kaşlarını nasıl gürleştirebilirsin?

Kaşlarının daha yoğun ve kalın görünmesini sağlamak için 36 saate kadar kalıcı olan kaş kalemiyle seni tanıştırmak istiyoruz. Maybelline New York Tattoo Studio Kaş Kalemi, kaşlarında 36 saate kadar yoğun bir etki bırakıyor, kaşlarının olduğundan daha gür görünmesine yardımcı oluyor. Bulaşmaya, terlemeye ve akmaya karşı dayanıklı olan bu kaş kalemi gün boyu kalıcı formülüyle kaşlarında adeta dövme etkisi yaratıyor. Kaşlarını gürleştirmek isteyenler için daha iyi bir kaş kalemi düşünülemez!

Kaş makyajı yapmak için kaş kalemi ile önce kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur, daha sonra tüm kaşlarının üzerinden geç. Eğer daha kalın ve gür kaş görünümü yaratmak istiyorsan kaş çizgisinin biraz dışına çıkarak kaşlarını daha kalın gösterebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler