loader

Kaşlarına Göre Doğru Rengi Nasıl Seçersin

Favoriye Ekle

Kaş boyamak her ne kadar kolay görünse de doğru kaş ürününü bulmak aslında zor iş. Kaşlarında doğal, sanki hiç bir ürün yokmuş gibi görünmesi için kaş renginin tıpa tıp aynı rengini bulmalısın. Aklından geçeni okuyabiliyoruz 'kolaysa sen bul!' diyebilirsin. Biz de seni dinledik ve kaş rengine uygun makyaj önerileriyle şimdi karşındayız! 

Kaş rengine uygun kaş kalemi ve kaş rengine uygun kaş farı seçerken ten rengini ve saç rengini birlikte değerlendirmelisin. Kaşlarını doldururken sanki kaşlarının kendi kalınlığı gibi gösterecek makyaj hileleri için okumaya devam et. Kaş boyama ve doldurma tekniklerini hızlıca öğrenmelisin!

Editörün Notu: Cilt tonuna uygun doğru kaş ürününü canlı bir şekilde yüzünde denemek için online makyaj uygulamasından yardım alabilirsin.

Soğuk ton Vs. Sıcak ton

Soğuk ton Vs. Sıcak ton

Kaş kalemi veya farı seçerken renk tonundan önce sıcak tonlu mu soğuk tonlu mu olacağına karar vermelisin.

Eğer sarışınsan ve kaşların sarı tonlarındaysa kaş ürününü mutlaka sıcak tonlu almalısın.

Kumrallar ise küllü kaş ürünleriyle çok daha doğal görünecekleri makyajlar yapabilirler. Küllü yani soğuk tonlu kaş ürünleri kaşlarının arasında belli olmayacak, kaşların arasındaki boşlukları daha naturel bir şekilde dolduracaktır. 

Esmer tenliler ise kaş ürünü alırken siyah renginden uzak durmalı, soğuk alt tonlu koyu kahve kaş ürünlerini tercih etmeliler. Esmer tenliler sıcak alt tonlu kaş ürünlerinden uzak durmalılar, bu tarz kalemler kaşlarının aralarında kızıl yansımalar oluşmasına neden olabilir. Bunu istemezsin, değil mi?

Ürün önerisi: Kaş kalemi alırken doğal bir görüntü için ince uçlu olanları tercih etmelisin. Maybelline New York Brow Precise Micro Pencil incecik ucu sayesinde kaşlarında sanki kıl atımı tekniği gibi görünecek. 

Kaş ürünü alırken rengini nasıl seçmelisin?

Kaş ürünü alırken rengini nasıl seçmelisin?

Kaş kalemi veya kaş farı alırken mutlaka denemelisin. Ürünün ambaljında gördüğün rengin hem cilt tonunla hem de saçlarınla uyup uymadığını gün ışığında kontrol etmelisin.

Kaş kalemi veya farı alırken tester ürününü deneyerek gerçek rengini görmelisin. Kaş ürünü alırken yapılan en büyük hatalardan biri, ürünü saç rengin ile aynı tonda seçmektir. Özellikle saçı boyalı olan kişiler, kaş rengini daha açık göstermek için kaş renginden birkaç ton açığını alabiliyor. Bu hatadan hızlıca geri dönmelisin. Eğer kaşlarının daha açık renkli görünmesini istiyorsan kaşlarını boyayabilir veya dövme etkisi yaratan kaş ürünlerini tercih edebilirsin. 

Maybelline New York Tattoo Brow Gel Tint ile kaşlarına 3 güne kadar kalıcı kaş makyajı yapabilirsin. Kalıcılığını ve doğal görünümünü arı sütü ve aloe vera içeriğinden alan bu kaş boyasını, kaş renginden bir veya iki ton açık kullanarak kaş rengini daha açık gösterebilirsin. 

Kaşlarını doldururken doğal görünmesi için önerileri

Kaşlarını doldururken doğal görünmesi için önerileri

  • Kaşlarını doldururken her zaman dipten uca doğru doldurmalısın. 
  • Kaşlarının tamamını boyamak istediğin günlerde önce kaş kalemi ile kaşlarının taslağını oluşturmalısın, daha sonra kaş farıyla taslağın içini doldurabilirsin. 
  • Kaş farı ve kaş kaleminin aynı renk olmasına dikkat etmelisin.
  • Kaşlarını lokal olarak doldurduktan sonra kaş fırçasıyla tarayarak boyanın dağılıp daha doğal görünmesini sağlamalısın. 
  • Kaşlarının gün içinde kusursuz görünmesi için kaş rengine en uygun Maybelline New York Total Temptation Brow Definer Kaş Kalemini bularak, kaşlarını doğallığını kaybetmeden doldurabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler