loader

Kaşlarını nasıl daha kalkık gösterebilirsin?

Favoriye Ekle

Son zamanların yükselen makyaj trendlerinden biri olan ve kaşların daha kalkık, gözlerin daha çekik görünmesini sağlayan “fox eye” görünümünü deniyoruz!

“Fox eye” makyajı, yani kalkık kaş görünümü, son zamanların yükselen makyaj trendlerinden. Tiktok makyaj videolarında sık sık karşımıza çıkan ve gözlerin daha çekik, kaşların da daha kalkık görünmesini sağlayan bu makyaj trendini masaya yatıyoruz! İşte kaşlarını daha kalkık göstermenin yolları!

Fox eye makyaj için saç toplama yöntemi

Fox eye makyaj için saç toplama yöntemi

Fox eye makyajda, işin sırrı ilk adımda saçları toplamaktan geçiyor. Kaşlarının hizasındaki saçlarından birer tutam halinde alıp başının arkasında küçük bir lastik tokayla toplayarak, kaşlarının daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin. Ayrıca internette satılan ve gözleri çekik gösteren bantlar da var ama bu saç toplama yöntemi çok daha kolay!

Saçlarını tutamlar halinde iki yandan topladığında, gözlerinin anında daha çekik, kaşlarının da kalkık göründüğünü fark edeceksin.

Kaşlarını yukarı doğru tara

Kaşlarını yukarı doğru tara

Gelelim fox eye makyajında kaşlara şekil verme adımına: Şeffaf bir kaş maskarası ile tüm kaşlarını yukarı doğru taramalısın. Böyleye kaşların oldukları hizadan çok daha yukarıda görünmüş olacak. Maybelline New York Brow Drama şeffaf kaş maskarasını kullanarak kaşlarını tarayabilirsin. Bu kaş maskarasının güçlü formülü, kaşlarının gün boyunca aşağı düşmelerine engel olacak ve formunu koruyacak.

Kaşlarının iç kısmını tamamen yukarı, dış kısımlarını ise 45 derecelik açıyla tarayarak kalkık kaş görünümünü elde ettikten sonra, kaşlarının kuyruk kısmına kaş kalemi uygulayabilirsin. Kaş kalemini uygularken, kaşlarının bittiği hizadan biraz daha yukarı doğru hareket ettirebilirsin. Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemi, incecik ucu ile kaş kıllarını taklit ederek doğal bir görünüm elde etmen için ideal bir seçim olacak.

Fox eye makyajı için göz kontürü

Fox eye makyajı için göz kontürü

Kaşlarını kalkık gösteren makyaj tüyolarını uyguladıktan sonra, göz şeklinin de bu görünüme uyum sağlaması ve daha çekik görünmesi için gözlerine kontür yapabilirsin. Bunun için doğal tonlarda farlara ihtiyacın olacak. Bizim bu konuda favorimizi nude tonlarıyla herkesin kullanabileceği Maybelline Nudes of New York far paleti. İçindeki nude ve doğal tonlar, son derece kullanışlı.

İlk olarak katlanma bölgesini gölgelendirmek ve gözlere daha çekik bir form vermek için, far paletindeki geçiş rengi farı sadece gözünün dış kısmına, yukarı doğru kuyruk olacak şekilde uygulayıp güzelce dağıtmalısın. İkinci adımda kullandığın farın bir ton daha koyusunu, katlanma çizgine daha ince bir şekilde uygulayarak gölgeyi yoğunlaştır. Paletteki mat kahverengi farı da, kesik uçlu bir far fırçası ile kirpiklerinin dış kısmına eyeliner kuyruğu çekermiş gibi uygula. Bu hareket gözlerinin bir anda çekikleşmesini sağlayacak.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Fox eye için eyeliner adımı

Fox eye için eyeliner adımı

Gözlerinin çekikliğini ikiye katlayacak o sihirli adıma geldik: Fox eye makyajında incecik bir eyeliner uygulaması yapmalısın. Buradaki tek fark, eyelinerını tüm göz kapağına değil sadece iç ve dış köşelere uygulamalısın. Sadece gözünün dış kısmına uygulayacağın bir eyeliner kuyruğu ile göz pınarında biraz daha iç kısma doğru uygulayacağın eyeliner görünümü ile tamamen çekik gözlere sahip olacaksın. Uygulaması çok kolay olan, tek seferde hata yapmadan kusursuz bir eyeliner çekmeni sağlayacak Maybelline Hyper Easy Eyeliner'ı mutlaka denemelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Lifting etkili bir maskara kullan

Lifting etkili bir maskara kullan

Gelelim kalkık kaş makyajının son adımına: Maskara. Göz makyajında olduğu kadar, maskara adımı da bakışlara şekil vermek ve ifadeyi değiştirmek için son derece önemli. Burada hem kullandığın maskara, hem de maskarayı nasıl uyguladığın çok şeyi değiştiriyor.

Kirpiklerine lifting etkisi verecek, daha kalkık, uzun ve hacimli görünmelerini sağlayacak bir maskara tercih etmelisin. Maybelline Falsies Lash Lift maskara, bu görünüm için en doğru maskaralardan. Bu maskarayı uyguladıktan sonra kirpiklerinin lifting etkisine sahip olduğunu göreceksin. Fox eye makyajını tamamlamak için, kirpiklerinin dış kısmına geldiğinde, yine kaşlarındaki açıyla doğru oranda biraz daha dışa doğru uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler