loader

Kavisli Kaş Modelleri Hakkında Her Şey!

Favoriye Ekle

Günümüz makyaj dünyasında artık kaş şekillerinin de modası var. Kavisli kaş, düz kaş, kalkık kaş gibi... Bugün en yaygın kaş modellerinden olan kavisli kaşı ele alıyoruz.

Aslında insan doğası gereği kaşlarımız kavisli olarak dünyaya geliyoruz. Göz kapağının hemen üzerindeki kaş kemiği, kaşlarımıza doğal bir kavis kazandırarak kaşlarımızı ön plana çıkarıyor. Kaşlarımızın güzel görünmesi için aslında vücudumuz doğası gereği her şeyi yapıyor, şimdi sıra bizde! Kavisli kaşların daha şekilli, kusursuz aynı zamanda ''doğal'' görünmesi için kaş makyajı tüyolarımızı denemelisin.

Kavisli kaş nedir?

Kavisli kaş nasıl elde edilir?

Kavisli kaşı nasıl yapıldığını öğretmeden önce sana 'kavisli kaş nedir?' sorusunun yanıtını verelim. Kavisli kaş, kaşların yarım yay şeklinde hafif yukarı doğru şekillendirilmesidir. Kavisli kaşlar dümdüz ilerlemez. Kaş kemiğinin altından doğru incelir ve genellikle kaşların alt kısmının ortasında keskin bir köşesi bulunur. İşte tam bu noktaya kavis deniyor. Bazı kavisli kaşlar daha yumuşak, bazı kaşlar ise daha köşeli olabiliyor.

Evde kavisli kaş nasıl alınır?

kavisli kaş nasıl elde edilir

Kavisli kaş almak isteyenler buraya! Kaşlarını daha kavisli şekillendirmek istiyorsan cımbıza bir süre elini değdirme ve kaşlarını uzat. 1-2 ayın sonunda kaşların yeteri kadar uzamış olacaklar.

Kaşlarını kavisli alırken alt kısımlarındaki fazla kaşları cımbızla al. Kaş kemiğinin tam ortasında, kaşının doğal kıvrımına geldiğinde buradaki kaş görünümünü hafifçe incelt. Kaşlarının tam kavis noktasını ne kadar keskinleştirirsen kavisli kaş görünümü o kadar yoğun olacaktır.

Kaşlarının üst kısmını da cımbızla toparlamalısın. Kaşlarının üst sırasında yeni çıkan kaşlarını al. Kaşlarının kavis tepesindeki tüyleri adım adım almalısın. Tek seferde kavis bölgesindeki kaşların tamamını alırsan kaşların dümdüz görünür. Yuvarlak kavis modeli için kaşlarının üst kısmına yarım ay modeli verebilirsin.

Editörün önerisi: Kavisli kaşlarının arasındaki boşlukları doldurarak daha kusursuz bir kaş görünümü yaratabilirsin. Bunun için Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı kullanmalısın. Kaş pomadının içindeki fırçayla kaşlarını baştan sonra tara ve Maybelline pomad yardımıyla kaşlarının tamamını doldur. Bu pomadın dövme etkisi sayesinde kavisli kaşların gün boyu sabit kalacak.

Kavisli kaş modelleri

Yuvarlak kavisli kaş modeli

Yuvarlak kavisli kaş modeli

Kaşlar yüzümüzün çerçevesidir. Kaşlarını nasıl şekillendirdiğine göre yüz hatlarında minik oynamalar yapabilirsin. Yumuşak ve daha sakin yüz hatları için yuvarlak kavisli kaş modelini tercih etmelisin. Yuvarlak kavisli, yani kaşların kavis noktasının çok derin olmadığı kaş modelleri yüze daha yumuşak ve masum bir görünüm kazandırır.

Kaşlarını şekillendirirken ince uçlu kaş kalemi kullanmanı öneririz, tıpkı L’Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemleri gibi. Skinny Definer kaş kaleminin ucu, kaş kılı kadar ince olduğu için kaşlarda yapay ve yoğun bir görünüm bırakmıyor. Doğal görünümlü kaşlarının havasını bozmadan kaşlarını şekillendiriyor ve aralardaki boşlukları kendi kaşların gibi dolduruyor. Yuvarlak kavisli kaş modeli gibi doğal kaş modellerini tercih edenler ince uçlu kaş kalemlerini kullanmalı.

Köşeli kavisli kaş modeli

Köşeli kavisli kaş modeli

Köşeli ve yoğun kavisli kaş modellerini ya çok sevenler var, ya da nefret edenler, arasını hiç görmedik! Bize göre keskin kavisli kaş modelleri bazı kadınlara çok yakışıyor. Eğer stiline ve yüz hatlarına keskin köşeli kavisli kaş modelinin yakıştığını düşünüyorsan bu modeli mutlaka denemelisin.

Kaşlarını kavisli şekillendirdikten sonra kaş makyajına dikkat etmeni öneririz. Kaşlarının aralarındaki boşluklar, kaşlarının istediğin gibi göz alıcı görünmesine engel olabilir. Lancome Brow Densify Kaş Pudrası, kaşlarının aralarındaki boşlukları doldururken aynı zamanda kremsi yapısı sayesinde tüm kaşına doğal bir yoğunluk kazandırır. Böylece kavisli kaşların daha iddialı ve çekici görünür. Pudradan kremsi bir yapıya dönüşen Lancome Brow Densify kaş pudrasını hem günlük hem de gece makyajında kullanabilirsin.

Kalın kavisli kaş

Kalın kavisli kaş

Kavisli kaş şekilleri arasında en doğal ve genç görüneni kalın kavisli kaş oluyor. Kaşların doğal kalınlığı bozmadan sadece kavis bölgesini ön plana çıkarmak için kalın kavisli kaş modelini tercih etmelisin.

Kalın kavisli kaşlarının aşağı düşmemesine çok dikkat etmelisin. Kalın kaşların aşağı düşerse gözlerin de aşağı doğru düşük ve yorgun görünür. Yüzünü daha dinamik ve fresh göstermek için şeffaf kaş maskarası kullanmanı öneriyoruz. NYX Professional Makeup Control Freak Kaş Jeli kalın kavisli kaşlarını sabitleyecek ve gün boyu düşmelerine engel olacak. Şeffaf kaş maskarasını dilersen tek başına veya kaş makyajının üzerine de uygulayabilirsin. Tercih senin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/