loader

Kayak Makyajı İçin Hazırlıklarınızı Yaptınız mı?

Favoriye Ekle

Kayak sezonu başlıyor. Kış sporlarının vazgeçilmezi olan kayak tatiline giderken kusursuz görünmeyi de ihmal etmemelisin. Kayak sonrası partiler, arkadaş buluşmaları ve sıcak çikolatanı içerken güzelliğinden ödün vermeni istemeyiz.

Kayak tatiline giderken yanına alacağın makyaj malzemelerini ve bunları nasıl kullanacağını anlatıyoruz. Kayak makyajı yaparken, şehir makyajından daha farklı adımlar ve ürünler kullanman gerekebilir. Kara, rüzgara ve güneşe karşı etkili makyaj yapmak için makyaj.com editörlerinin önerilerini dinlemelisin.

1. Güneşten koruyan ten makyajı

1. Güneşten koruyan ten makyajı

Kayak yaparken güneş koruması sürmeni mutlaka tavsiye ediyoruz. Rüzgar ve güneşin birleşmesiyle tahmin ettiğinden daha fazla güneşe maruz kalabilirsin. Kış aylarında güneş yanığı olur mu? Evet, olur. Bulutsuz günlerde güneşin yakıcı etkisine maruz kalmamak için makyaj ürünlerinde SPF koruması olmasına dikkat etmelisin. SPF içeren fondöten gibi cilt bakım ürünelri kurtarıcın olacak.

Maybelline Dream Satin BB Krem, cildine kusursuz bir görünüm verirken yüzü nemlendiriyor ve renk eşitliği sağlıyor. Tam olarak kayak yaparken ihtiyacın olan ten makyajı da bu! Doğal, fresh ve kusursuz görünüm... Maybelline BB Krem'in en sevdiğimiz diğer özelliği ise güneş korumasının olması. SPF 30 güneş koruması, kayak yaparken cildinin güneşten etkilenmesine engel oluyor. Pürüzsüz cilt görünümü için 8 farklı etkiye sahip olan BB kremi kayak tatili çantana mutlaka ekle. Sabah veya akşam makyajında kullanabileceğin BB krem sana hem zaman kazandıracak hem de cildine fresh bir etki sağlayacak. BB kremi parmaklarınla veya nemli makyaj süngeriyle sürebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Suya dayanıklı göz makyajı

2. Suya dayanıklı göz makyajı

Kayak yaparken kar yağması, rüzgar ve karın içine düşme faktörlerini göz önüne bulundurduğunda suya dayanıklı göz makyajı yapmanın ne kadar mantıklı olduğunu anlayacaksın. Kar tatilinde tıpkı yaz tatilinde olduğu gibi waterproof göz makyajı yapmalısın. Yoksa dağın ortasında göz makyajını tazelemek zorunda kalabilirsin:)

Kayak yaparken biz renkli ve canlı görünmeyi seviyoruz. Bu yüzden sana Maybelline Lasting Drama 24H Carbon Matte Göz Kalemlerini öneriyoruz. Maybelline suya dayanıklı göz kalemlerinden Rusty Terracotta kızıl kahve rengiyle ince eyeliner çekebilirsin. Suya dayanıklı formülü sayesinde kayak yaparken, kar topu oynarken veya dağın zirvesinde sıcak çikolata içerken göz makyajınla kusursuz görüneceksin.

Kayak tatilinde abartılı göz makyajlarından uzak durmalı ve far yerine göz kalemiyle daha dinamik görünümler yaratmalısın. Göz makyajını ortaya çıkarmak için suya dayanıklı maskaralardan Maybelline Lash Sensational Waterproof Maskara'nı mutlaka yanına al. Tek tek ayrılmış yoğun ve dolgun kirpikler yaratan bu maskara, suya dayanıklı özelliği sayesinde seni yarı yolda bırakmayacak.

3. Taptaze yanaklar

3. Taptaze yanaklar

Kayak yaparken eminiz yanaklarında doğal pembelik olacak. Bu görünümü kalıcı hale getirmek ve gün boyu pespembe yanaklarla dolaşmak için sana Maybelline Cheek Heat Likit Allık No: 20 Rose Flash allığı öneriyoruz. Likit formundaki bu allığı parmaklarınla elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak yay. Kremsi dokusu hafif ve ipeksi uygulama sağlar ve istediğin kadar ürünü arttırarak yoğunluğunu ayarlayabilirsin. Krem formunda olduğu için daha uzun süre kalıcılık sağlayacak ve sen kayak yaparken yüzünden uçup gitmeyecek.

4. Kalıcı dudak makyajı

4. Kalıcı dudak makyajı

Kayak tatili hazırlığı yaparken dudak ürünlerini unutmamalısın. Çantana bir dudak balmı ve bir tane de mat ruj eklemelisin. Dudaklarının kurumaması için Maybelline New York Baby Lips Dudak Balmını her gün düzenli olarak sürmelisin. Dudaklarının kuruduğunu düşündüğün anlarda cebinden dudak balmını çıkar ve yenile. Böylece tatil boyunca kuru dudak sorununu olabildiğince kendinden uzak tutabilirsin.

Kayak yaparken veya arkadaşlarınla görüşürken kayak makyajını tamamlamak için suya dayanıklı mat ruj kullanmanı öneririz. Maybelline Super Stay Matte Ink City Edition Likit Mat Ruj No: 130 Self-Starter kayak tatilinde kullanılabilecek en ideal mat rujların başında geliyor. Dudakları kurutmayan bu mat ruj, 16 saate kadar süper kalıcı yoğun bir renk sağlıyor. Yeme içmeye de dayanıklı olan Maybelline mat ruju sürdükten sonra 'ruj tazemele' dönemi senin için kapanmış olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler