loader

Kendi Cildin Gibi: Hafif Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Cildimizin hem kusursuz görünmesini istiyor, hem de makyajımızın doğal ve hafif olmasını istiyoruz. Eğer sen de bizim gibiysen, kendin cildin gibi, hafif makyajın sırlarını açıklıyoruz!

Cildindeki tüm kusurları gizlemek, biraz renk vermek ve iyi görünmek için aslında öyle çok makyaj malzemesi kullanmana gerek yok. Birkaç makyaj tüyosu ile pratik, kendi cildin gibi duran hafif bir makyaj yapabilirsin. İşte seni anında canlandıracak hafif makyajın sırları!

Işıltılı bir ciltle başla

Işıltılı bir ciltle başla

Hafif makyajın ilk sırlarından biri cildini nemlendirerek başlamak. Nemli cildinde fondöten çok daha doğal duracağı için bu adımımı atlamamalısın. Bu noktada sana önerimiz ışıltı veren bir nemlendirici kullanman. L’Oréal Paris’in Glow Cherie Aydınlık Veren Renkli Nemlendiricisi hem tek başına hem de fondöten öncesi makyaj bazı olarak çok başarılı.

İçerisindeki karpuz özleri ile cildi dengeleyip 24 saate kadar nem veren bu ışıltılı nemlendirici, fondöten öncesi kullanıldığında içten gelen aydınlık bir etki veriyor.

Hafif ama aynı zamanda etkili bir fondöten seç

Hafif ama aynı zamanda etkili bir fondöten seç

Hafif bir makyaj istiyorsan tabii ki hafif, ağırlık yapmayan bir fondöten tercih etmelisin. Cildinde ağırlık yapmayacak, varlığını belli etmeyecek ama aynı zamanda da kusurları gizleyecek bir fondöten önerisi istersen, L’Oréal Paris True Match Fondöten’i öneriyoruz. True Match fondötenin ince yapısı ve içerisindeki doğal pigmentlerle ciltle gerçek bir uyum yakalaması, en sevdiğimiz özelliklerinden. Ciltteki kusurları tek katta bile gizleyen bu fondöten aynı zamanda çok doğal bir etki veriyor. Ciltte ağırlık yaratmıyor ve çok hafif hissettiriyor.

Kapatıcı adımında da eğer daha etkili bir dokunuş arıyorsan, L’Oréal Paris’in True Match kapatıcısını tercih edebilirsin. Tıpkı fondöteni gibi True Match kapatıcı da çok doğal ve hafif bitişli. Bu kadar hafif olmasına rağmen kusurları çok iyi gizliyor ve cilde aydınlık bir etki veriyor.

Likit aydınlatıcılarla ışılda

Likit aydınlatıcılarla ışılda

Aydınlatıcı, ne günlük ne de gece makyajımızda asla atlamadığımız bir adım. Işıldamayı sen de seviyorsan, hafif makyaj için likit aydınlatıcıları tercih edebilirsin. Özellikle L’Oréal Paris’in Glow Mon Amour likit aydınlatıcıları, hafiflik açısından bir harikalar! Ufacık bir damlası bile cilde çok doğal bir aydınlık veriyor. Renk önerimiz ise pembe tonu ve karpuz kokusuyla Melon Dollar Baby rengi. Bu aydınlatıcının pembe rengi, ciltte dağıtıldığında çok doğal sıcak bir tona dönüşüyor ve kilometrelerce öteden bile fark ediliyor. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üzerine, burnunun ucuna ve dudak üzerine uygulayabilirsin.

Kendi dudağın gibi bir likit mat ruj

Kendi dudağın gibi bir likit mat ruj

Hafif makyajın son adımında dudaklarda ultra mat ama aynı zamanda da kendi dudağın gibi duracak bir ruj tercih edebilirsin. L’Oréal Paris’in Rouge Signature likit mat rujları hem incecik yapılarıyla varlıklarını hissettirmiyorlar hem de son derece kalıcılar. Kırmızı, turuncu, pembe ve nude tonlardan sana uygun olanı seç ve sürdüğünü unut!

Kendi Cildin Gibi: Hafif Makyaj Nasıl Yapılır?_1

Bugüne kadar denediğin likit mat rujlardan tamamen farklı olan Rouge Signature rujların bu incecik “mürekkep ruj” kıvamındaki yapıları gerçekten de harika. Dudağa sürüp sabitlenmesini bekledikten sonra, dudağında ruj olduğunu bile unutacaksın. Renk önerimiz ise dudak rengi tonuyla herkese çok yakışacak 110 I Empower!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler