loader

Kendi renkli maskaranı yap

Favoriye Ekle

Soğuk kış mevsimini geride bıraktık, şimdi renklenmenin ve aydınlanmanın zamanı! Bahar aylarında biz en çok renkli makyaj stillerini seviyoruz. Renkli allıklar, renkli eyelinerlar... Peki, renkli kirpiklere ne dersin? Bugünkü yazımızda evde nasıl renkli maskara yapabileceğini anlatacağız. Sen de kendi renkli maskaranı yaparak, makyaj stilini kendi tarzına göre renklendirebilirsin.

Evde renkli maskara yapımı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (3 Şub 2016, 06:07 PST)

Evde renkli maskara yapımı çok kolay. İhtiyacın olan şey, maskara bazı ve renkli göz farı. Kullanmadığın veya kırılmış göz farlarını değerlendirmek için renkli maskaralara bir şans verebilirsin.

Güzellik marketlerinde genellikle mavi, pembe gibi renkleri görüyoruz. Eğer sen bambaşka renklerde kirpikler elde etmek istiyorsan kırmızı, yeşil, sarı hatta mor farlarını kullanarak farklı bir makyaj elde edebilirsin. 

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (13 Şub 2017, 01:57 PST)

Öncelikle her zaman olduğu gibi kirpiklerini kıvırarak makyajına başlamalısın. Her iki kirpiğini de kıvırdıktan sonra renkli maskara yapımına geçebiliriz.

Kıvrık kirpiklerine maskara bazını uygula. Bu bazın bütün kirpiklerine iyice uyguladığına emin olmalısın. Bu renkli maskara yapımının en önemli aşamasıdır. Zig zag yöntemiyle maskaranı uygulayarak bütün kirpiklerine ulaşabilirsin.

Daha sonra renkli toz farını ufalayıp geniş bir kaba dök. Maskara bazının fırçasını bu tozun içine daldır ve farını iyice karıştır. Şimdi maskara fırçasıyla tekrar kirpiklerini kıvır. Maskara bazının tutuculuğu sayesinde göz farı kirpiklerinde gün boyu kalacaktır. Aynı yöntemi alt kirpiklerine de uygulayarak makyajında bütünlük sağlayabilirsin.

Renkli maskaranı hangi makyaj stiliyle tamamlaman gerektiğini ise bu yazımızdan öğrenebilirsin.

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (6 Mar 2017, 09:27 PST)

Eğer kendi renkli maskaranı yapmak için vaktin yoksa; Lancôme Grandiôse, Yves Saint Laurent Mascara The Shock veya L'Oréal Paris Miss Manga maskaraların renkli seçeneklerini deneyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön