loader

Kendin yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Favoriye Ekle

1) Pratik aseton

Pratik aseton

Evde aseton kalmadı ve acelen mi var? Bu tarif kurtarıcın olabilir!

İhtiyaç listesi: Sirke, limon suyu, bir kase ılık su, pamuk

Eşit miktarda sirkeyi ve limon suyunu, küçük bir kaseye dök ve ardından pamukları bu karışıma batırarak emmelerini bekle. Bu sırada tırnaklarını hazırlamış olduğun ılık suda 10 dakika kadar bekleterek ojenin yumuşamasını sağla. Sonrasında, pamukları tırnaklarına sürerek 20-30 saniye kadar üzerlerinde beklet ve ojeleri sil. İhtiyaç halinde tekrarla. Eğer ojelerin inatçıysa, bir miktar alkolden de yardım alabilirsin.

2) Sağlıklı otobronzan

Sağlıklı otobronzan

Bir sürü kimyasal madde içeren otobronzanlardan kullanmak istemiyorsan, bu kolay tarifimizi uygulayabilirsin.

İhtiyaç listesi: Bronz allık + bebe yağı ya da herhangi bir doğal yağ

Öncelikle bronz allığı toz haline getir ve bir kaseye boşalt. Üzerine bir miktar bebe yağını ekleyerek ikisinin karışmasını sağla. Hazırladığın karışımı, kozmetik marketlerde bulabileceğin boş plastik şişelere doldur. Besleyici otobronzunu sürmenin keyfinin çıkar!

Uyarı: Bronzlaştırıcını kullanırken dökülmelere dikkat! Ayrıca kıyafetlere bulaşmamasına özen göster. Kullanmadan önce çalkalayarak karışımın homojen olmasını sağla.

3) Makyaj fırçası temizleyicisi

Makyaj fırçası temizleyicisi

Paraben içeren malzemelerden kaçınmak mı istiyorsun? Seni tarifimizi denemeye davet ediyoruz.

İhtiyaç listesi: Gliserinli sıvı sabun + zeytinyağı

Bir damla sıvı sabun ve bir damla zeytinyağını avucuna sık ve fırçanı bu karışımla ovala. Özellikle doğal kıllara sahip fırçaların çok iyi temizlendiğini ve yumuşadığını göreceksin. Her bir fırçan için bu adımı tekrarla.

4) Deodorant

Deodorant

Biten deodorant problemi mi? Panik yok! Evdeki malzemelerden yararlanabilirsin. Üstelik bu zehirli kimyasallardan da kurtularak hem kendine, hem de doğaya bir iyilik yapmış olacaksın.

İhtiyaç listesi: Kabartma tozu + doğal yağ (limon, çayağacı, lavanta gibi antibakteriyel özellikli) + kavanoz + kaşık

3-4 paket kabartma tozunu (karbonatı) kavanoza boşalt. Tercih ettiğin antibakteriyel bir doğal yağdan 15-20 damla kadarını karbonata ekle ve iyice karıştır. Bu karışımı biten bir roll-on şişesine koyabilirsin. Ardından kabartma tozunun beyazlığı kaybolana kadar deodorantı uygula.

5) Vücut peelingi

Vücut peelingi
Pürüzsüz bir tene sahip olmak için ne varsa doğada var!

İhtiyaç listesi: Deniz tuzu + zeytinyağı

Deniz tuzunu bir kavanoza boşalt ve üzerine 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyerek karıştır. Bu karışımı banyonda devamlı bulundurarak, 2 haftada bir durulanma öncesinde uygulayabilirsin. Cildin hem yenilenecek hem de beslenecektir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler