loader

Kendinden bir şey kat: Makyaj malzemelerini yeniden yarat

Favoriye Ekle

Yeni makyaj malzemeleri almanın, bunları hevesle denemenin keyfi bir başka! Böyle diye diye, bir bakmışsın ki çantan kullanmadığın makyaj malzemeleriyle dolmuş. Sence de bu duruma bir çözüm bulmanın zamanı gelmedi mi? Vereceğimiz minik ipuçlarıyla, unutulmaya yüz tutmuş makyaj malzemelerini yeniden yaratarak favori ürünün haline getirebilirsin.

Sıra sende

Tamamen sana özel olan makyaj malzemelerinin tadını çıkar!

1) Dudak dolgunlaştırıcı

Parlatıcının içine birkaç damla nane yağı ekleyerek doğal dudak dolgunlaştırıcını yapabilirsin.

2) Renkli nemlendirici

Günlük nemlendiricinin içine, toz haline getirmiş olduğun bronz allığından bir miktar ekleyerek, makyaj yapmadan ışıltılı ve bakımlı bir yüze sahip olabilirsin.

3) Kirpikleri uzatan maskara

Maskaranı uygularken, ikinci katını sürmeden önce bir pamuklu çubuğa bebek pudrası sür ve pudrayı da kirpiklerinin uçlarına daha yoğun olacak şekilde uygula. Ardından ikinci kat maskaranı sür. Pudranın tutuşu daha fazla olduğu için maskarayı daha çok çekip, uzun bir görünüm elde etmeni sağlayacaktır.

4) Mat ruj

Dudak çizgilerine renksiz bir dudak kalemi uygula. Ardından rujunu sür ve peçeteyi dudaklarına hafifçe dokundurarak ruj fazlalığını al. Transparan pudra uygula. Ardından rujunu tekrar uygula ve ruj fazlalığını alma işlemini tekrarla. Pudrayı tekrar sür ve bir kat daha ruj uyguladıktan sonra, kalıcı ve mat rujun seninle!

5) Jel eyeliner

Göz kalemini kullanmadan önce çakmak yardımıyla 10 saniye kadar ısıt. 1-2 saniye soğumasını bekle ve ta-da! Jel eyeliner etkili, yoğun siyah renkli kalemin hazır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön