loader

Kendini İyi Hissetme Yöntemleri: Makyaj Terapisi Nedir?

Favoriye Ekle

Makyaj, dünyaya tek bakışta istediğin mesajı vermenin en etkili yollarından biri. İşte makyaj terapisi de gücünü tam olarak buradan alıyor. Modunu anında yükseltecek iyi hissetme yöntemleri, makyaj terapisi dosyamızda seni bekliyor!

Makyaj terapisi akımının yükselişi devam ediyor. Yıllar boyu ruh halimizi değiştirmek ya da güne daha iyi bir başlangıç yapmak için başvurduğumuz makyaj rutinlerimiz, bu trendde “makyaj terapisi” olarak anılıyor. Yaratıcılığı tetikleyen, aynı zamanda da doğal güzelliği öne çıkaran makyaj uygulamaları “makyaj terapisi” adı altında bir araya geliyor. Kendini iyi hissetmenin en renkli yolunu sunan makyaj terapisi adımlarını ve dahasını keşfetmek için sayfanın devamına geçiş yapabilirsin!

Makyaj Terapisi Nedir?

Makyaj Terapisi Nedir?

Makyaj terapisi, kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayan, makyajın tıpkı meditasyon veya bireyci bir sanat akımı gibi ele alındığı yaklaşımı tanımlıyor. Makyaj yaparken vücudun ve zihnin yavaşlaması ve tek noktaya odaklanmasının, kişiyi “anda” hissettirmeye destek sağladığı paylaşılıyor. Tabii bir de makyaj terapisi tamamlandığında ortaya çıkan sonuçla kendini daha bakımlı ve iyi hissetmek de cabası! Yani anlayacağın, makyaj terapisi tam bir kazan-kazan durumu yaratıyor.

Makyaj Terapisinin Faydaları Nelerdir?

Makyaj Terapisinin Faydaları Nelerdir?

  • Stresli ya da kontrolü tümüyle kaybetmiş gibi hissettiğin anlarda makyaj terapisiyle hayata kısa bir mola verebilirsin. Unutma, palet ve makyaj malzemeleri tamamen senin kontrolünde. Dolayısıyla burada güç sende ve makyajın tamamlandığında ipleri gerçekten ele aldığını hissedebilirsin!
  • Makyaj terapisi rutini, gözlerimizden beynimize güçlü bir “Ben iyi hissediyorum.” sinyali göndermeyi sağlıyor. Çünkü iyi görünmek, herkesin bu düşünceye katılacağı üzere iyi hissetmek için doğru bir gidiş yolu!
  • Yaratıcılık ve üretmek duygu durumunu iyileştirmek için birebir. İşte bu nedenle bu kez yüzünü bir tuval olarak hayal edebilir ve makyaj terapisiyle sanatına hayat verebilirsin.
  • Renkler dikkat çekicidir ve daha öz güvenli bir gün geçirme noktasında da etkili olabilir. Makyaj terapisinde renkleri karıştırarak ve kendi özgür makyaj stilini yaratabilirsin. Özetle, kendini ifade etmenin sana has bir yolunu bulabilirsin. 
  • Stresli anlarda rutin işler iyi bir dikkat dağıtıcıdır. Hangi makyaj malzemesinin hangi adımda uygulanacağını, yani makyaj malzemelerinin kullanım sıralamasını bildiğin için makyaj terapisi, bu noktada kafanı dağıtman ve daha rahat hissetmen için etkili bir yol olabilir.

Makyaj Terapisi Nasıl Uygulanır?

Makyaj Terapisi Nasıl Uygulanır?

Makyaj terapisi konusu ilgini çekti ve hatta, belki de makyaj terapisi malzemeleri için araştırmalara daldın. İşte bu noktada sana harika bir haberimiz var: Makyaj terapisinde patron sensin! İstediğin makyaj rutini adımlarını uygulamakta serbestsin. Biz senin için kendi makyaj terapisi adımlarımızı şu şekilde sıraladık:

Öz Bakım Rutini ile Başla

Ilık ve bol köpüklü bir duş, hoş kokulu mumlar ve huzur dolu birkaç dakika… Makyaj terapisi öncesinde kendini kişisel bakımla da biraz şımartmanda fayda var!

Cildini Makyaja Hazırla

İyi bir başlangıç için cildini makyaja hazırlamalısın. Neme doymuş ve makyaj bazı uygulanmış bir cilt üzerinde çok daha iyi bir makyaj görünümü yaratabilirsin. Biz cildimizi makyaja hazırlamak için L'Oréal Paris Infaillible Prime Lab Pore Minimizer Gözenek Küçültücü Aha Ve Bha Içeren Primer’ı severek kullanıyoruz. Çünkü hem ciltteki gözenek görünümünü gizliyor, hem de AHA+BHA içeren formülüyle düzenli olarak kullanıldığında cildin daha pürüzsüz ve yatışmış görünmesini sağlıyor.

Tenine Biraz İlgi Göster

Makyaj terapisinde cildindeki leke görünümlerini ya da hepsi ayrı anlamlar taşıyan ince çizgilerini gizlemek zorunda değilsin. Fakat pürüzsüz bir ten üzerinde uygulama yapmak isteyebilirsin. Karar senin! Biz ten makyajında cildi besleyen ve kalıcı formülüyle öne çıkan Infaillible 32h Matte Cover Yüksek Kapatıcı Fondöten'i tercih ediyoruz.

Renklendir, Boyutlandır ve Yaratıcılığını Harekete Geçir

Makyaj terapisinin püf noktası en çok bu adımda gizli. Kendine bugün nasıl hissetmek istediğini sor ve yanıtın aklında belirmesiyle harekete geç. Doğal bir makyaj görünümü, TikTok makyaj trendleri denemeleri ya da renkli eyeliner’lar… Mesela, biz rutinimize en son NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Glow’un mor allığı ile fark kattık.

Favori Makyaj Malzemelerini Kullan ve Daha İyi Hisset

Özel günler için sakladığın, kullanmaya kıyamadığın favori makyaj malzemelerini raflardan çıkarma zamanı! Ne de olsa kendini daha iyi hissetmek söz konusu olduğunda, ertelemek aklının ucundan bile geçmemeli değil mi? Biz Yves Saint Laurent Couture 06 Rose Saharienne Allık ile hem yanaklarımızı hem de dudaklarımızı renklendirip yüzümüze lüks ve göz alıcı bir dokunuş yaptık.


Kendini daha iyi hissetmek ya da hayata biraz mola vermek istediğinde, rotan belli: Makyaj terapisi! Sen de kendi makyaj terapisi deneyimlerini bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler