loader

Kendini şımart: Evde pedikürün püf noktaları

Favoriye Ekle
Kendini şımart: Evde pedikürün püf noktaları

Evde pedikür yapmak, kış günleri için ideal bir aktivite. Hem keyifli, hem rahatlatıcı olan bu temel bakım adımının inceliklerini öğrenmeye ne dersin?

Birinci adım: Suda beklet

Bir leğene ılık su doldur ve suya ayaklar için üretilmiş olan rahatlatıcı ürünlerden ekle. Dilersen kurutulmuş papatya, lavanta ya da tercih ettiğin bir çiçeği de suya ekleyebilirsin. Ayrıca bir dilim limon da, içeriğindeki yenileyici asitler sayesinde ayaklarına çok iyi gelecektir. Tazeleyici etkiyi arttırmak için suya lavanta yağı eklemeni de öneririz. Ayaklarını bu yenileyici suda 5-10 dakika beklet.

İkinci adım: Peeling yap

Ölü derilerden kurtulma zamanı! Bitkisel bir banyo tuzuyla ayaklarına ve ayak bileklerine yuvarlak hareketlerle, nazikçe masaj yap. Peeling esnasında bir süngerden de yardım alabilirsin.

Üçüncü adım: Sorunlu bölgelere odaklan

Topuk, baş parmak kenarı gibi nasırlanmaya müsait bölgeler için, ponza taşı yerine yeşil bulaşık süngerlerinden kullan. Yeşil ve sert kısmının ponza taşından daha etkili olduğunu göreceksin. Bu yöntemle hem daha nazik bir uygulama yapabilecek, hem de daha yumuşak ayaklara sahip olacaksın.

Dördüncü adım: Nemlendir

Ayaklarını güzelce kurula ve ferahlatıcı özellikli bir ayak kremini, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygula. Bu sayede, hem tenin nemlenecek hem de kan dolaşımını hızlandırmış olacaksın.

Beşinci adım: Tırnaklarını kes ve törpüle

Yumuşamış tırnaklarını kare biçiminde kes ve keskin kenarlarını törpüle. Tırnak etlerini nazikçe geriye it.

Altıncı adım: Ojelen

Base coat uyguladığın tırnaklarına, dilediğin renkte ojeni sür. Bizim önerimiz bordo. Artık arkana yaslanıp ayaklarını uzatarak keyfine keyif katabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön