loader

Kır Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle

Neredeyse her kadının hayalinde yemyeşil kır bahçelerinin içinde 'evet' demek yer alır. Eğer bu hayali gerçekleştirebilen gelinlerden biriysen çok şanslısın!

Bu yıl düğün trendleri kır bahçelerini işaret ediyor. Uçuş uçuş gelinlikler, doğal dalgalı saçlar ve tabii ki ışıl ışıl bir makyaj. Kır düğünlerinde yoğun makyajdan uzak, aydınlık ve canlı görünen makyaj stillerini tercih etmelisin. Böylece düğün fotoğraflarında kır düğününün enerjisini en iyi şekilde yansıtabilirsin. Peki, kır düğünü için nasıl makyaj yapılır? Adım adım kır düğünü makyajının sırlarını seninle paylaşıyoruz. Düğün için makyaj önerilerini öğrenmeye hazır mısın?Makyaj bazı kullan

Kır Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri_1

Düğün makyajının kilit noktası kalıcı olmasıdır. Kalıcı ten makyajı için mutlaka makyaj bazı kullanmalısın. 

Makyaj bazı hem makyajının her daim canlı görünmesine yardımcı olacak hem de ten makyajının kalıcılığını arttıaracaktır. Düğün makyajını yaparken Yves Saint Laurent Touche Eclat Blur Primer Makyaj Bazı kullanmanı öneriyoruz. Aydınlatıcı etkisi sayesinde ten makyajının daha parlak görünmesini sağlayan bu baz, makyajının kurtarıcısı olacak.

Makyaj bazını tüm yüzüne parmaklarınla yayabilirsin. 

Kır düğünü için fondöten önerisi

Kır Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri_2

Kır düğününe hazırlanırken doğal bitişli fondötenlere öncelik vermelisin. Tabii hem doğal hem de aydınlık bitişli bir fondöten bulabilirsen ne mutlu sana!

Hemen endişelenme... Sana harika bir fondöten önerimiz var. Kır düğünlerinde hayal ettiğin o doğal görünümü ışıltıyla birleştiren YSL Beauty Touche Éclat All-In-One Glow fondöteni kullanabilirsin. Artırılabilir bir kapatıcılığa sahip olan bu fondöten sayesinde yüzünde kalın bir fondöten görünümü olmadan kusursuz görünebilirsin. Kır düğününün tüm ferahlığını makyajına yansıtmak için artık aradığın fondöteni buldun. Sırada fondöten uygulaması var.

Kır düğünü için makyajın en önemli noktası çabasız bir görünüm ile ışıldamaktır. Bunun için YSL Beauty Touche Éclat All-In-One Glow fondöteni ıslak makyaj süngeri ile uygulamanı öneriyoruz. Önce makyaj süngerini ıslat ve fazla suyunu sık. Daha sonra fondöteni yüzüne süngerle tampon hareketlerle uygula. Daha yoğun bir kapatıcılık için fondöten miktarını gönül rahatlığı ile arttırabilirsin. İncecik yapısı sayesinde bu fondöten seni asla hayal kırıklığına uğratmayacak. 

Kır düğününe uygun aydınlık görünüm

Kır Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri_3

Özellikle yaz düğünü için makyaj yaparken ne kadar aydınlık ve ışıltılı görünürsen o kadar göz alıcı olacaksın. Bu nedenle düğün makyajı yaparken aydınlatıcı konusunda cömert davranmanı öneriyoruz. 

Kır düğünü makyajında risk almadan kusursuz görünmek için ikonik aydınlatıcıdan yardım almalısın. Yves Saint Laurent Touche Éclat aydınlatıcını göz altlarına, kaş üzerine, biraz çene ve burun ucuna uyglayarak aydınlık görünümünü tamamlayabilirsin. İçten gelen aydınlık bir etki yaratan bu aydınlatıcıyı biz davet makyajlarında mutlaka kullanıyoruz. 

Düğün makyajı demek bol bol aydınlatıcı demek. Kır düğününe hazırlanırken highlighter kullanarak ışıltılı görünümünü destekleyebilirsin. Yves Saint Laurent Touche Eclat Glow Shot'ı yüzünün yüksek bölgelerine uygula ve parmaklarınla yuvarlak hareketler çizerek dağıt. Aydınlık fondötenin ile kusursuz uyum yakalayan bu highlighter, sabahın ilk saatlerine kadar ışıldamanı sağlayacak. 

Doğal kontür uygulaması

Kır Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri_4

Kır düğününde yüz hatlarını ön plana çıkarmak için mutlaka kontür yapmanı öneriyoruz. Kontür dendiğinde aklına illa ki yoğun kontür görünümleri gelmesin. Kır düğününe uygun doğal kontür stili de mevcut.

Doğal kontür uygulaması için öncelikle soğuk alt tonlu bir kontür paletine ihtiyacın var. Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent Couture Contouring Palette sayesinde kır düğününe uygun doğal kontür uygulaması yapabilirsin. İncecik yapısı ve kadife yumuşaklığındaki bu kontür paletini yüzünde ortaya çıkarmak istediğin bölgelerine yani elmacık kemiklerinin altına, çene kemiğine ve burun kemiğine uygulayarak kontürünü tamamlayabilirsin. 

Metalik göz makyajı

Kır Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri_5

Göz makyajında bu yılın makyaj trendlerinden ilham almaya ne dersin? Kır düğününde istediğin o doğal ve ferah görünümü yakalamak için bronz tonlarında metalik göz makyajı yapabilirsin.

Bronz göz makyajı için öncelikle, içerisinde sıcak tonlu metalik yansımalar barındıran bir bronz tonu olan Yves Saint Laurent Full Metal Shadow N°04 Likit Göz Farı'nı göz kapağına uygula. Bu adım göz kapağının renginin eşitlenmesine yardımcı olacak, hem de bronz göz makyajına harika bir baz oluşturacak. Likit farını dilersen parmaklarınla veya far fırçası ile göz kapağına sürebilirsin. Daha koyu tonlu bir boz renk olan Yves Saint Laurent Full Metal Shadow N°03 Likit Göz Farı'nı da gözlerinin dış köşesine ve biraz da katlanma çizgisine uygulamalı ve far karıştırma fırçası ile doğal bir görünüm kazandırmalısın. Göz makyajı yaparken iki farını eşit bir şekilde karıştırmak sana en doğal sonucu verecektir. Gözlerinin daha gölgeli görünmesini istiyorsan katlanma çizginin tamamına bronz renkli likit farını sürebilirsin. 

Göz makyajını ortaya çıkarmak için ihtiyacın olan tek şey hacimli kirpikler. Hacimli kirpikler için Yves Saint Laurent Mascara The Shock'u kullanmalısın. Kirpiklerini önce kıvır, daha sonra iki kat maskara uygulayarak 'şok' etkisi yarat. 

Likit mat rujun hazır mı?

Kır Düğünü İçin Gelin Makyajı Önerileri_6

Kır düğünü makyajının en romantik ve doğal adımlarından biri dudaklar olmalı. Dudaklarında pembe alt tonlu bir nude ruj sürerek ışıltılı ve aydınlık makyajını tamamlayabilirsin.

Düğün makyajının kalıcılığınısağlamak için likit mat rujdan şaşmamalısın. Dudaklarında dövme kadar kalıcı, kuş kadar hafif bir ruj arıyorsan sana harika bir önerimiz var: YSL Beauty Tatouage Couture likit mat rujlar! Düğün boyunca istediğin kadar ye-iç, eğlen, arkadaşlarına sarıl veya ağla... Bu rujun düğünün boyunca dudağından çıkmayacağına emin olabilirsin. Doğal görünümlü makyajına uyum sağlaması için 11 Rose Illicite rengini ısrarla öneriyoruz. Pembe nude tonundaki bu renk, kır düğününe yakışacak bir doğallığı tek katta yakalamanı sağlayacak. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler