loader

Kırılan makyaj malzemeni kurtar!

Favoriye Ekle

Hiç yepyeni bir manikür için ojene elin uzandığında, sadece kapağı açabilmek için 20 dakikanı harcadığın oldu mu? Ya da makyajını tazelemek için çantandan allığını çıkardığında allığını tuzla buz halde bulduğun? Bu sıklıkla başa gelen bir sorun diye kırılan makyaj malzemelerini bu şekilde kullanmak zorunda değilsin. İşte bu durumları düzeltmek için bizim önerilerimiz.

Kırılan pudra

Pudrana birkaç damla alkol dök ve bir spatula veya tereyağı bıçağı yardımıyla tozları bastırarak birleştir. Ardından üst kısmını düzle. Kullanmadan önce birkaç saat pudranın kurumasını bekle. Bir daha bu durumla karşılaşmamak için, kompakt pudralarla seyahat ederken, paketin içine pudralar yerleştirerek kırılmaların önüne geç.

Kırılan ruj

Bir çakmak veya kurutma makinası ile kırılan rujunu hafifçe ısıt. Birbirine geri yapıştır ve soğuması için bir saat kadar buzdolabına koy. Kırılmadan önceki hali kadar güzel görünmese de aynı derecede kullanışlı olacak.

Kapağı kuruyan oje

Bir kabı sıcak su ile doldur. Ojeni altta kalacak şekilde su dolu kaba yerleştir ve burada birkaç dakika tut. Kapakta kuruyan ojen bu şekilde gevşeyecek. Ardından kapağı havlu yardımıyla kolaylıkla aç. Bir daha bu durumla karşılaşmamak için ojeni kullandıktan sonra ağız kısmını asetonla temizle.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön