loader

Kırılan Tırnağı Onarma Yöntemleri

Favoriye Ekle

Kırılan tırnağını nasıl onarabileceğini adım adım anlatıyoruz!

Az önce tırnağın mı kırıldı? Peki şimdi ne olacak? Tırnağını uzatmanın çok uzun sürmesi bir yana, eğer derin bir kırıksa canın da yanmaya başlayacak. Neyse ki, kırılan tırnağı onarmanın çok pratik bir yolunu biliyoruz. İşte karşında kırılan tırnak nasıl onarılır sorusunun cevabı!

Tırnak neden kırılır?

Kırılan tırnak nasıl onarılır?

Kırılan tırnağı onarma yöntemlerine geçmeden önce, "Tırnak neden kırılır?" sorusuna kısa bir yanıt verelim. Tırnak kırılması nedenleri başında, tırnağın zayıflaması geliyor. Tırnakların kimyasallara (deterjan, aseton vb.) maruz kalması, çok suya girmesi gibi etkenler tırnağın zayıflamasına ve yumuşamasına neden olabilir. Zayıflayan tırnak da kolay bir şekilde kırılabilir. Tırnak neden kırılır daha detaylı öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.

Tırnağın ortadan kırılması gibi durumlar ise zaman zaman acı verici olabilir. Hele ki dipten kırılan tırnakla karşılaştığında kontorlü ele alman gerekebilir. En hızlı tırnak uzatma yöntemleri sayesinde tırnaklarının güçlenerek daha hızlı uzamasını sağlayabilirsin. Şimdi gel birlikte kırılan tırnağı nasıl onarabileceğine daha yakından bakalım.

Çay poşeti ile kırılan tırnağı onarma

Kırılan tırnağı onarma

Kırılan tırnağı onarmak için en sık kullanılan yöntem, çay poşeti yöntemi. Çay poşeti ile kırılan tırnağı onarmak aslında son derece basit:

1. Tırnaklarındaki ojeyi temizle

2. Kullanılmamış bir çay poşetini kes

3. Çay poşetini, tırnağının kırık kısmına uyacak şekilde kes

4. Kırık kısmın üzerine şeffaf oje uygula

5. Kestiğin çay poşetini, şeffaf oje kurumadan kırık üzerine yerleştir

6. Hiç hava kalmayacak şekilde çay poşetini yapıştır

7. Fazlalıkları kes

Çay poşeti ile kırık tırnağı yapıştırma yöntemi gerçekten de iyi bir sonuç veriyor. Kırılan tırnağın en can sıkıcı kısmı, kıyafetlere takılarak daha da büyümesi. Çay poşeti ile kırık tırnağını onardığında, tırnağının bir yere takılmadan uzamasını sağlamış olacaksın. Bu sayede kırık tırnağın yüzünden tüm tırnaklarını kesmekten de kurtulmuş olacaksın.

Takma tırnak yapıştırıcısı ile kırılan tırnağın onarma

Takma tırnak yapıştırıcısı ile kırılan tırnağın onarma

Kırılan tırnağı onarma yöntemlerinden bir diğeri de takma tırnak yapıştırıcısı kullanmak. Uçtan kırılan tırnaklar için kullanışlı olan bu yöntem ile tüm tırnaklarını kesmekten kurtulabilirsin.

Kırılan tırnağını yapıştırmak için, takma tırnak kutusundan çıkan yapıştırıcıyı kullanabilirsin. Çok küçük bir alana uygulayacağın için bir kürdandan yardım alabilirsin. Tırnak yapıştırıcısını kürdanın ucuna al ve tırnağının kırık kısmının arasına uygula, sabitle ve 2-3 dakika kadar bekle. Kırılan tırnağının hemen yapıştığını ve eskisi gibi olduğunu göreceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler