loader

Kırmızı Alarm: Eyvah kaşlarımı aldım!

Favoriye Ekle

Evde kaş almak her ne kadar basit görünse de aslında oldukça zor ve riskli olabilir! Kaş şeklini bozduğunda, bu durumu düzeltmek aylarını alabilir. Eğer evde kaş almayı bilmiyorsan, acil durumlarda sadece fazla çıkan kaşlarını toparlayabilirsin. Evde kaşlarına şekil vermek gibi bir düşüncen varsa ilk önce çok iyi araştırmanı öneririz.

Tabii sen bizi dinlemedin ve ayna karşısında kendinden geçerek kaşlarını fazla aldın, değil mi? Üzülme! Hepimiz bunu en az bir kere yaşadık. Seni sakinleştirecek ve hayat kurtaracak önerilerimize kulak ver. Kaşlarını düzeltmek ve hatalarını gizlemek için en iyi kaş ürünlerini değerlendir. Kaş makyajına dair bilmen gerekenleri anlatıyoruz.

Çözüm #1: Kaşlarını boya

çözüm kaşlarını boya

Fazla alınmış kaşları düzeltmek için ilk çözüm; kaş rengini değiştirmek olmalı. Saç renginle uyumsuzluk oluşturmayacak şekilde kaş rengini değiştirirsen, fazla alınmış kaşların daha az dikkat çekecektir. Saçlarını sarıya boyattıktan sonra koyu kahve kaş renginde değişikliğe gitmelisin. Açık renkli kaşların, sarı saç rengiyle daha doğal duracaktır. En azından şekli bozulan kaşların daha doğal görüneceği için dikkat çekmeyecektir.

Kaşlarını boyamak için sana en iyi kaş boyalarından olan Maybelline New York Brow Tattoo Gel Tint'i öneriyoruz. Jel yapısı sayesinde kolay uygulama imkanı sunan ve 3 güne kadar kalıcı olan Brow Tattoo Gel Tint, kaşlarında pratik bir değişiklik sağlar. Evde kaş boyamak için önce Brow Tattoo Gel Tint'i kaşlarına sür ve bekle. 20 dakika bekletme sonucunda 1 gün, 2 saat bekletme sonucunda ise 3 gün kalıcılığı olan bu kaş boyası sayesinde kaşlarınla saçlarını aynı renk yapabileceksin. Sürenin sonunda kaş jelini soyarak geçici kaş dövmesinin tadını çıkarmaya başla.

İpucu: Kaşlarını uzatma aşamasında göz makyajına ağırlık vermek, özellikle siyah göz kalemi ile belirgin göz makyajı yapmak dikkati gözlerine çekeceği için, kaşların daha az göze batacaktır.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Çözüm #2: Boşluk doldurma

Çözüm #2: Boşluk doldurma

Kaş rengini değiştirmek istemiyorsan yumuşak yapıdaki kaş kalemlerinden veya kaş farlarından yardım alabilirsin. Kaş kalemi gün içinde kaşlarını doldurmana ve şekil vermene yardımcı olacaktır. Kaş kalemi ile kaşlarını doldururken dikkat etmen gereken iki nokta var: Kaş kaleminin ucu ince olması ve yumuşak bir sürümü olması.

Biz bu iki özelliği de olan en iyi kaş kalemini keşfettik bile! Maybelline Brow Ultra Slim kaş kalemi, 1,5 mm inceliğindeki ucu sayesinde adeta gerçek kaş kılı çizebiliyoruz. Kaşlarının fazla aldığın bölgelerine dipten uca doğru kaş kılları yaratır gibi kaş kalemini uygula. Brow Ultra Slim kaş kaleminin yumuşak ucu sayesinde var olan kaşların kırılmayacak ve dökülmeyecektir. Kaşlarını aralarındaki boşlukları doldurduktan sonra, kaş kaleminin arkasındaki tarağı kullanarak kaşlarını yukarı doğru tarayarak daha doğal bir görünüm verebilirsin. Kaş kalemi ile kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurduktan sonra, kaşlarını acemi bir şekilde evde aldığın belli olmayacak.

Çözüm #3: Kaş şeklini sabitle

Çözüm #3: Taktiksel şekil verme

Kaşlarındaki şekil bozukluğunu gizlemenin en etkili yollarından biri de kaş pomadı kullanmaktır. 'Kaş pomadı da nedir?' diye düşünüyorsan hemen açıklayalım: Kaş pomadı, son derece etkili, kolay uygulanabilen ve 24 saat kalıcı olan kaş makyaj ürünüdür. Bizim en sevdiğimiz kaş pomadı, Maybelline’in Tattoo Brow Kaş Pomadı!

Tattoo Brow Kaş Pomadı'nı önce kaşlarının aralarındaki boşluklara uygula. Tattoo Brow Kaş Pomadın içinden çıkan uygulama fırçasının kesik uçlu tarafıyla kaş dibinden uçlarına doğru ürünü uygula. Kaş pomadı fırçasının arkasındaki fırçayla kaşlarını yukarı doğru tarayarak doğal bir görünüm yakala. Kaş pomadı sayesinde kaşların yeni şeklini uzun bir süre koruyacaktır. Eğer kaş şeklini hiç beğenmiyorsan, kaş pomadını kaşlarının tamamına uygulayabilirsin. Kesik uçlu fırçayla yeni kaş şeklini belirle ve adım adım bu şeklin içini doldur. Tattoo Brow Kaş Pomadı, suya dayanıklı olduğu için bu ürün yaz tatillerinin de vazgeçilmezi olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/