loader

Kırmızı dudaklar: Yılbaşı gecesi makyaj rehberi

Favoriye Ekle
Kırmızı dudaklar: Yılbaşı gecesi makyaj rehberi

Yılbaşı alışverişin tamamlandı, yılbaşı gecesi ne yapacağını biliyorsun, sıra ise o geceki güzellik stiline karar vermekte! Tonu ne olursa olsun, her kadının o gece çantasında bir kırmızı ruj bulundurması gerektiğine eminiz. Kırmızı bir ruj o gecenin olmazsa olmazı. İşte kırmızı rujunla tamamlayabileceğin birbirinden farklı makyaj stili önerileri! Kırmızı makyajını birleştireceğin bu makyaj önerileri ile birlikte kırmızı ruj sürme tüyolarını da gözden kaçırma.

Kadife kırmızısı dudaklar ve kusursuz ten

kırmızı ruj ve ten makyajı

Ev partileri için ideal olan, kusursuz ten makyajıyla abartıdan kaçınarak sofistike bir güzellik stiline bürüneceksin. Aynı görünümü evde yakalamak için, makyajın öncesi nemlendirici ve primer kullandığından emin ol. Böylece saniyeler içinde parlak ve pürüzsüz bir ten görünümüne kavuşacaksın. Ardından hafif ve orta dereceli kapama sağlayan bir fondötenle cilt tonunu eşitle. Allık yardımı ile elmacık kemiklerini ön plana çıkar. Son olarak aydınlatıcı yardımı ile makyajını aydınlat. İki kat siyah maskaranı uygula. Kırmızı rujunla partiye hazırsın!

Kırmızı ruj önerisi: Kadife matlığında kırmızı ruj önerisi isteyenler için önereceğimiz ilk ürün kuşkusuz Lancome L'Absolu Velvet Matte 144 Rouge Artiste olacaktır. Açık kırmızı tonlarındaki bu renk sayesinde dudakların göz alıcı görünecek ve porselen ten makyajınla uyumlu olacaktır. L'Absolu Velvet Matte rujların kadife bitişi ve gün içindeki kalıcı yapısı sayesinde rujunu tazeleme ihtiyacı duymayacaksın.

Gece şehre indi: Kırmızı dudaklar ve iddialı bakışlar

kırmızı ruj ve çekici bakışlar

Eğer yılbaşı partisini şehrin merkezinde kutlamayı planlıyorsan, kırmızı ruj, yoğun ve iddialı bir göz makyajı ideal. Fondöteninle ten rengini eşitle. Siyah jel eyelinerınla üst kirpik çizgini çerçevele, dış köşelere yaklaşınca ise çizgiyi biraz kalınlaştır. Jel eyelinerı göz kapaklarının üzerine uygulayarak daha iri görünen gözler elde et. Üç kat siyah maskara ile stilini tamamla.

Yoğun göz makyajını saten bitişli kırmızı rujunla tamamlamalısın. Saten kırmızı ruj arıyorsan bizim ilk önereceğimiz ruj Lancome L'Absolu Rouge 165 Rouge Grand Couer olacak. Koyu kırmızı tonlarındaki bu ruj, yarı parlak ve klasik bir etki bırakıyor. Gece boyu istediğin gibi eğlenmek, rujunu sürekli tazelememek ve aynı zamanda oldukça çekici görünmek için Lancome L'Absolu Rouge kırmızı renklerine göz atmalısın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Mat kırmızı ruj ve dramatik eyeliner

mat kırmızı ruj ve dramatik eyeliner

Kırmızı rujunla tamamlayabileceğin bir diğer harika makyaj önerisi ise kuyruklu eyeliner görünümü. Kuyruklu eyeliner makyajı için mat bitişli eyeliner kullanmalısın. Yılbaşı gecesi göz makyajının kolay dağılmaması ve gece boyu akmaması için kalıcılığına güvendiğin bir eyeliner kullan. Kuyruklu eyeliner çekmeye gözlerinin dış köşesinden başla ve kirpik diplerine doğru ilerle. Bu teknik sayesinde eyeliner hatası yapma riskini en aza indireceksin.

Yılbaşı gecesi için kırmızı ruj önerisine gelecek olursak Lancome L'Absolue Rouge Drama Matte 505 Adoration rengini tercih edebilirsin. Dudakları kurutmayan, çatlamayan ve pul pul görünmeyen bu mat kırmızı ruju biz çok seviyoruz. Önce mat rujun kenarı ile dudaklarını çerçevele daha sonra rujunu dudaklarının içine uygula. Kırmızı ruj sürerken dişlerine ruj değmemesi için dudaklarının iç kısmına çok sürme, evden çıkmadan mutlaka diş kontrolü yap.

Parlak kırmızı dudaklar ve aydınlatıcının uyumu

Yılbaşı gecesi illa kış görünümlerini anımsatacak makyaj stillerini tercih etmek zorunda değilsin. Yaz akşamlarından kalan bronzluk ve aydınlatıcı görünümüyle de kırmızı rujunu tamamlayabilirsin. Yılbaşı akşamına yakışır bir ışıltı için bronz tonlarındaki aydınlatıcını yüzünün yüksek bölgelerine uygula. Elmacık kemiklerine, kaş altına, çene ucuna ve dudak üzerine süreceğin aydınlatıcı sayesinde yüz hatlarını daha belirgin gösterebilirsin.

Parlak kırmızı ruj önerisi için sana Lancome L'Absolu Lacquer 134 Be Brillant rengini tavsiye ederiz. Dudaklarında yoğun parlak kırmızı görünümü için bu ruja bayılacağına eminiz. Diğer glosslar gibi birkaç saat içinde kaybolmayan, uzun süre kalıcı ve ultra parlak bitişli bu ruju 2020 yılında yapacağın makyajlarda da bol bol kullanmanı öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön