loader

Kırmızı Elbise Makyajı: Gecenin En Güzeli Ol!

Favoriye Ekle

Yılın her döneminde bayılarak giydiğimiz kırmızı elbiseyi bugün mercek altına alıyoruz. Kırmızı elbiseye en uygun makyaj önerileri sayesinde artık kırmızı elbiseni daha doğru bir şekilde giyerek çekiciliğini ön plana çıkarabileceksin.

Kırmızı elbise makyajı denilince akla yoğun ve klasik bir makyaj stili gelse de sen kırmızı elbiseni daha naturel ve aynı zamanda çekici bir makyajla tamamlamalısın. Aman sakın kırmızı elbiseni kırmızı rujla kombinleme hatasına düşme! 'Kırmızı elbise makyajı nasıl yapılır?' sorusunun cevabını merak edenler yazının devamına bekleniyorlar!

Kırmızı Elbiseye Göz Makyajı

Kırmızı Elbiseye Göz Makyajı

Kırmızı elbisene en çok yakışacak olan doğal tonlarda buğulu göz makyajıdır. Buğulu bir göz makyajını zirveye taşıyan ok gibi kirpikler ve bakışlarını makyajının yıldızı yapacak mütevazilikte nude dudaklar! Kırmızı elbisenden hiçbir makyaj detayı rol çalamayacak... Buğulu bakışlarınla büyüleyici görünmek istersen toprak tonlarındaki far paletine güven! 

Doğal tonlarda buğulu göz makyajı

Doğal Tonlarda Buğulu göz makyajı

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kırmızı elbise için makyaj yaparken gözlerinde kahve tonlarında buğulu bir makyaj tercih etmelisin. Kırmızı elbise için siyah göz makyajı çok keskin bir geçiş yaratacaktır. Kırmızı elbise ile kahverengi ve bej gibi doğal tonlar çok daha iyi görünecektir.

Buğulu göz makyajı için Lancome Hypnose far paletlerinden Brun Adore rengindeki açık kahve farı önce bütün göz kapağına uygulayarak baz yarat. Daha sonra koyu kahve farı sadece kirpik diplerine uygula ve temiz bir far fırçası ile iyice dağıt. Böylece kirpik diplerin daha belirgin olacağı için gözlerin ortaya çıkacaktır.

Kırmızı Elbiseye Ruj

Kırmızı Elbiseye Ruj

Kırmızı elbise makyajı yaparken doğru ruj seçmek çok önemlidir. Kırmızı elbisene uygun ruj rengi arıyorsan toprak veya nude tonlarına bakmanı öneririz.

Lancome L'Absolu Rouge Drama Matte rujlardan 510 Ardent Sand rengi kırmızı elbisenin canlı tonunu ön plana çıkarırken, dudaklarında da naturel aynı zamanda çekici bir görüntü yaratacak. Kadife yumuşaklığında, dudaklarını kurutmayan mat bir ruj arıyorsan bu renge bir şans vermelisin! Kırmızı elbise ile gece makyajı yaparken kalıcılığı yüksek nude ruj tercih etmen çok önemli!

Kırmızı Elbise Makyajında Maskara Seçimi

Kırmızı elbise makyajında, gözlerde doğal tonlar kullandığımız için, bakışlarının son derece çekici ve iddialı olması gerekli. Kirpiklere tek seferde yoğun hacimve dramatik bir etki veren Lancome Hypnose Drama maskara, kırmızı elbise makyajı için en doğru maskaralardan. Eğer bakışlarının da en az kırmızı elbisen kadar çekici olmasını istiyorsan, Hypnose Drama maskarayı mutlaka denemelisin.

Kırmızı Elbise ile Ne Renk Allık Sürmelisin?

Kırmızı Elbise ile Ne Renk Allık Sürmelisin?

Kırmızı elbise makyajında ne renk allık kullanman gerektiğini biliyor musun? Pembe renklerden çok şeftali ve mercan tonlarındaki allıkları tercih edebilirsin. Ayrıca bronzer ile yüzünü de ısıtmalısın. Böylece cildin elbisenin kırmızı tonuyla aynı alt tonda bir uyum yakalayacak ve daha sağlıklı görünecek. Lancome'un Blush Subtil allıklarından Sorbet Corail rengi, kırmızı elbise makyajın için en uygun allık renklerinden biri.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/