loader

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kırmızı göz makyajı son zamanların yükselen trenlerinden. Özellikle bahar ve yaz aylarına çok yakışacak ve iç ısıtacak kırmızı tonlarda göz makyajı yapmanın inceliklerini, L’Oréal ContentPRO içerik üreticilerinden dinliyoruz!

Tuğçe Küçük’ün Kırmızı Göz Makyajı Önerisi

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

“Kırmızı göz makyajı trendini denemek için neon renkler yerine sıcak tonlardaki kırmızı farla işe başla! Ama unutma ki geriye kalan tüm makyajın olabildiğince sade olmalı. Çünkü önereceğim kırmızı far biraz iddialı: NYX Professional Makeup Hot Singles farlardan Bad Seed!

Hazal Alemdar’ın Kırmızı Göz Makyajı Önerisi

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Kırmızı tonlarında göz makyajı yapılırken en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri de renk geçişleridir. Öncelikle bir karıştırma fırçasıyla göz kapağının katlanma bölgesine daha açık, turuncumsu bir ton uygularsanız alttaki renk geçişi göze daha güzel görünecektir. Bakışlarınızı derinleştirmek için gözünüzün en dış kısmından katlanma bölgesine kadar koyu bordo ya da kahverengi tonlarında bir far uygulayabilirsiniz. Böylelikle kırmızının daha göze çarpmasını sağlıyoruz.”

Ecem Özyıldırım’ın Kırmızı Göz Makyajı Önerisi

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

“Görünce özenerek baktığımız, ‘Ben daha normal eyeliner çekemiyorum, herkes renklilere geçmiş!’ dediğimiz bu görüntüye ulaşmak aslında o kadar da zor değil. Birbirinden farklı ve güzel, hayran bırakacak renklerdeki NYX Professional Makeup Vivid Brights eyelinerlarla bu çileden kurtulabilir ve çevrendekileri kendine hayran bırakabilirsin!”

Editörün Önerisi: Kırmızı eyeliner görünümü bizim için de göz alıcı bir seçenek. Ecem’in önerisine katılıyor ve denemen için sana NYX Professional Makeup Vivid Brights eyelinerlardan Fire rengini şiddetle öneriyoruz!

Gülce Erek’in Kırmızı Göz Makyajı Önerisi

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Dumanlı göz makyajını günlük kullanıma uygun hale getirmek için kırmızı göz makyajının olmazsa olmazı sıcak geçiş tonlarıdır. Bu renkleri bir arada bulabileceğiniz harika bir far paleti önerim var: NYX Professional Makeup Ultimate Warm Neutrals far paleti. Kırmızı rengin gözlerinizi yorgun gösterme ihtimaline karşı, göz içinize siyah veya ten rengi bir kalem de uygulayabilirsiniz.”

Burcu Ceylan’ın Kırmızı Göz Makyajı Önerisi

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_5

“Kırmızı far tek başına kullanıldığında fazla riskli bir renk olarak görülür. Bu yüzden bakışlara derinlik kazandırmak için bir renk daha seçmelisiniz. Bakırdan soluk kırmızıya kadar pek çok kırmızı ton var. Burada ilk etmen makyajı nerede kullanacağınız; dikkatler üzerinizde mi olsun yoksa biraz daha sade mi olsun? Kahvelerle dağıtılan kırmızılar daha günlük makyaja uygunken; mürdümler, siyahlar, griler, ışıltılı farlar gece makyajları için daha dramatik bir görünüm oluşturur.

Eğer kırmızı kullanmak istiyorsanız ama çok göze çarpmasın diyorsanız soluk kırmızılar sizin için mükemmel bir çözüm! Göz kapaklarınızda daha açık bir renk kullanıp gölgelerde kırmızı kullanabilirsiniz.”

Editör’ün Önerisi: Burcu’nun bu önerisine bayıldık ve aklımıza hemen hangi paleti kullanabileceğimiz geldi: Urban Decay’in Naked Heat paleti, günlük kırmızı göz makyajı için çok uygun!

Gizem Kaya’nın Kırmızı Göz Makyajı Önerisi

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_6

“Kırmızıya bence en çok altın rengi tonları yakışıyor. Ben bu makyajımda altın sarısı ve kırmızı bütünlüğünü yakaladım. Kırmızı aslında biraz riskli bir renk. Ben çevresinde kahve tonlarında far kullanarak yumuşatmaya çalıştım.  Bu makyajın hilesi şu ki; Maybelline New York Color Sensational 965 Siren Scarlet kırmızı ruj! Kalan yerlerde de Maybelline New York The Nudes far paletinden yardım aldım. Göz kapağımın üzerinde önce kenarlardan başlayarak kırmızıyı yoğunlaştırdım. İç tarafta ise altın sarısını kullandım. Böylece çok hoş bir görüntü yakaladım. Aynı renkleri alt kirpik diplerime de uyguladım. Harika oldu :)”

Esra Aydemir’in Kırmızı Göz Makyajı Önerisi

Kırmızı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_7

“Bu tip renkler kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta makyajınızın dumanlı mı yoksa tek renk mi olacağıdır. Tek renk bir far seçtiyseniz yapmanız gereken, tüm göz kapağınıza kırmızı farı uygulayıp katlanma bölgenizi temiz bir fırçayla dağıtmak ve doğal bir görüntü kazandırmaktır. Makyaj tek far kullanılarak yapıldığı için boyutlu durmayacak ve oldukça doğal görünecektir. Kirpik diplerinize de aynı farı sürmeyi unutmayın. Bu tarz tek renk ve boyutsuz uygulamalar genelde günlük kullanıma uygundur, o sebeple dudaklarınızda daha hafif ve nude tonlarda ruj kullanmanızda fayda var. Çabasız bir şekilde güzelliğinizi ortaya koymuş olacaksınız.”

Editörün önerisi: Sadece kırmızı bir farla yapılmış göz makyajına bize göre en çok yakışacak nude tonlardaki ruj, L’Oréal Paris’in Color Riche Matte Addiction serisinden Stone rengi! Dikkati gözlerde çekmek için harika bir renk!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler