loader

Kırmızı Ruj ile Hangi Allığı Kullanmalısın?

Favoriye Ekle

Makyaj sırlarından birini daha aydınlatıyoruz: Kırmızı rujla hangi allık tonu kullanılır?

Kırmızı ruj başlı başına son derece iddialı ve çekici bir görünüm yaratıyor, peki kırmızı ruj ilene renk allık kullanman gerektiğini biliyor musun? Ayna karşısında zaman zaman bize zor zamanlar yaşatan “Kırmızı rujla hangi allık tonu kullanılır?” sorusunu yanıtlıyoruz!

Kırmızı ruj ile ne renk allık uyar?

Kırmızı ruj ile ne renk allık uyar?

Kırmızı ruj sürdüğünde, tüm dikkatlerin dudaklarında toplanacağını bilmelisin. Bu yüzden, dikkati dağıtmamak için göz makyajını sade tutabilir, allık seçiminde de doğal renklere yönelerek doğru bir uygulama yapabilirsin.

Kırmızı ruj sürdüğünde, makyajında kullanacağın diğer renklerin, dudaklarındaki kırmızıyla yarışmaması gerek. Eğer yanakların ve gözlerin de kendi başına iddialı olurlarsa, dikkat dağılır ve makyajındaki bütünlük kaybolur. Bu yüzden ten rengini ve cilt alt tonunu göz önünde bulundurarak, kırmızı ruj sürdüğünde ne renk allık kullanman gerektiğini anlatıyoruz!

Kırmızı ruj ve bronz tonlar

Kırmızı ve mat bir ruj sürdüğünde, bronz allık tonlarına yönelebilirsin. Hatta sadece bronzer uygulayarak yüzüne vereceğin sıcaklık, kırmızı ruj günlerinin en iyi makyaj tüyolarından biri olacak. İçerisinde hafif ışıltılar barındıran bir bronzer, mat kırmızı rujunla doğru bir uyum sağlayacak ve dudaklarını daha da ön plana çıkararak makyajının çekici ve taze görünmesini sağlayacak.

Kırmızı rujunla L’Oréal Paris’in Bronze Please! Bronzlaştırıcı pudrasını kullanabilirsin. Bu bronzerın doğal tonu, ciltle çok uyumlu olduğu için kırmızı rujunla da çok yakışacak. Makyajına biraz daha ışıltı eklemek için Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 300 Sandstone Shimmer rengini de bronzerının üzerinden hafifçe geçebilirsin. Mat kırmızı dudakların ve ışıltılı bronzluğunla kusursuz görüneceksin.

Mat kırmızı ruj önerisi: Maybelline New York Super Stay Matte Ink 20 Pioneer

Cilt alt tonuna uygun nude tonlar

Dediğimiz gibi, kırmızı ruj sürdüğünde, yüzündeki diğer bölgelerin bu iddialı sıcak renkle yarışmaması gerek. Yüzüne doğal ve sağlıklı bir renk vermek için, yoğun allık renklerinden uzak durup, cilt tonuna daha yakın renkler tercih edebilirsin. Cildine ne renk allığın uyacağını merak ediyorsan, avuç içlerine bakabilirsin. Elini bir yumruk yap ve sonra aç: Avuç içindeki kızarıklığın tonu, senin doğal allık rengindir.

Eğer beyaz ve açık bir cilt tonuna sahipsen, kırmızı rujunla pembe/kahve tonlu allıkları tercih edebilirsin. Eğer buğday ve esmer cilt tonunda sahipsen de terracotta/şeftali tonlu allıklara yönelebilirsin.

Pembe/Kahve tonlu allık önerisi: Maybelline Fit Me Allık 10 Buff

Terracotta/Şeftali tonlu allık önerisi: NYX Professional Makeup Sweet Cheeks 01 Totally Chill

Kırmızı ruj önerisi: L’Oréal Paris Rouge Signature 115 I am Worth It

Rujunu allık olarak uygula

ysl beauty the slim matte 01 rouge extravagant

Makyaj artistlerinden öğrendiğimiz harika bir makyaj tüyosu var: Kırmızı rujunu uyguladıktan sonra, fazlasını parmaklarınla alıp yanaklarına çok hafifçe dokundurabilirsin. Çok hafifçe uygulayıp dağıttığında, rujun ve yanakların aynı tona sahip olacağı için doğal bir etki elde etmiş olacaksın. Bunu yaparken çok ama çok az uygulamayı ihmal etmemelisin.

Kırmızı ruj önerisi: YSL Beauty Rouge Pur Couture The Slim Matte 01 Rouge Extravagant

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/