loader

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Favoriye Ekle

Kırmızı ruj nasıl sürülür, kusursuz kırmızı dudaklar nasıl elde edilir merak ediyorsan, bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını anlatmaya geldik!

Zamansız ve klasik kırmızı ruj, anında çekici bir görünüm yaratmak için ideal bir tercih. Hadi kabul edelim; kırmızı ruj sürdüğümüzde kendimize olan güvenimiz artıyor! İster gece, ister gündüz makyajında kullan, gözleri üzerinde toplamak için kırmızı ruj en kolay seçenek! Ama tabii ki önemli olan kırmızı ruju en doğru şekilde uygulamak. İşte karşında "Kırmızı ruj nasıl sürülür?" sorusunun cevabı!

 İlk adım: Dudaklarını nemlendir

İlk adım: Dudaklarını nemlendir

Her ruj uygulamasından önce olduğu gibi, kırmızı ruj uygulamadan önce de ruj için düzgün bir baz oluşturmalısın. Dudak nemlendiricisi yardımıyla, dudaklarını iyice nemlendirdiğinden emin olmalısın. Dudakların nemlendiğinde kuru görünümü yok olacak ve çok daha pürüzsüz görünecek. Böylece kırmızı rujun çizgilere dolmayacak, çok daha canlı ve çekici görünecek. Biz makyaj öncesi dudaklarımızı nemlendirmek için Maybelline Baby Lips Dudak Kremlerini kullanmayı çok seviyoruz. Dudakları 8 saate kadar nemlendiren bu lip balmlar, çantalarımızın da vazgeçilmez üyeleri.

İkinci adım: Dudaklarını çerçevele 

İkinci adım: Dudaklarını çerçeveleKırmızı ruj uygulamanın en önemli kurallarından biri, seçtiğin ruj rengiyle aynı tonda bir dudak kalemi kullanmaktır. Dudaklarını kırmızı bir dudak kalemiyle dikkatli bir şekilde çerçeveleyerek kusursuz bir sonuç elde edebilirsin. Böylece kırmızı rujunu uygularken hata yapma ihtimalin en aza düşer ve dudak çerçeven keskin görünür.

Kırmızı ruj sürmeden önce dudaklarını çerçevelemek için Maybelline Color Sensational dudak kalemlerinden 80 Red Escape rengini kullanabilirsin. İnce ucu, yumuşak ve kadifemsi formülüyle çok kolay uygulanan bu dudak kalemi, sabitlendikten sonra da dağılmıyor. Kusursuz kırmızı ruj için bu dudak kalemi olmazsa olmazlarımızdan!

 Üçüncü adım: Kırmızı ruj nasıl sürülür?

Maybelline Made For All Red For Me

 Kusursuz kırmızı dudaklar için en önemli noktalardan biri de, kırmızı rujun tonunu doğru seçmek. Cilt tonuna uygun kırmızı ruj rengiyle çok daha çekici ve iddialı bir görünüm elde edebilirsin. Eğer bugüne kadar cildine en çok yakışan kırmızı ruj tonunu bulamadıysan sakın endişenme, sana harika bir önerimiz var. Maybelline Made For All rujlardan Red For Me rengi, evrensel olarak tüm cilt tonlarına yakışacak bir kırmızı tonuna sahip. İster buğday tenli ol istersen esmer, istersen de açık tenli, Red For Me rujun kırmızısı sana kesinlikle çok yakışacak. 50'den fazla farklı cilt tonunda denenmiş bu kırmızı rengi, her cilt tonuna yakışma özelliğine sahip! Üstelik kremsi ve mat formülüyle uygulaması da son derece kolay.

 Dördüncü adım: Kapatıcı ile düzelt

Dördüncü adım: Kapatıcı ile düzelt

Rujunu da uyguladıktan sonra şimdi sıra geldi görünümü kusursuzlaştırmaya! Ruju ya da dudak kalemini taşırdıysan hiç endişelenme; ten rengine uygun Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcı ile dudak çevreni hizalayacak şekilde uygulayıp, kusurları temizleyebilirsin. Bunu yaparken, kesik uçlu eyeliner fırçası kullanabilirsin. İşte süper bir güzellik sırrı! 

Artık kırmızı ruj konusunda ustalaştığına göre dudak makyajınla göz kamaştırmaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler