loader

Kırmızı ruja en çok yakışan 5 göz makyajı

Favoriye Ekle

Kırmızı ruj makyajı nasıl olur? Kırmızı ruj ile yapabileceğin göz makyajlarını öğrenmek için doğru yerdesin!

Kırmızı ruj sürmek istiyor ama göz makyajını nasıl yapman gerektiğini bilmiyorsan, bu yazımızda bahsedeceğimiz göz makyajı önerilerimize göz atabilirsin! İster doğal, ister çarpıcı... Kırmızı rujunu tamamlamak için pek çok farklı göz makyajı stilini tercih edebilirsin. Bundan sonra "Kırmızı ruj sürünce nasıl göz makyajı yapılır?" diye düşünmene gerek kalmayacak.

Karşında kırmızı ruj makyajı modelleri!

1. Kırmızı ruj ve eyeliner

kırmızı ruj ve eyeliner makyajı

Kırmızı ruj göz makyajı dendiğinde akıllara ilk gelen "eyeliner makyajı" oluyor. Gerçekten de kırmızı rujun çekici havasını, kuyruklu bir eyeliner mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bunun sebebi ise, kırmızının başlı başına iddialı bir renk olarak tüm dikkatleri dudaklarında toplaması ve feminen bir hava vermesi. Göz makyajında da eyeliner çektiğinde, bu feminen hava ikiye katlanmış oluyor ve gözü yormadan ve odağı dağıtmadan birbirlerini tamamlıyor.

Kırmızı ruj önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink - Pioneer

Eyeliner önerisi: Maybelline Hyper Easy Liner

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Doğal, bronz göz makyajı

kırmızı ruj ve bronz göz makyajı

Günlük makyajında kırmızı ruj sürdüğünde, göz makyajında ışıltılı, metalik ve doğal tonlara yer verebilirsin. Böylece gözlerini boş bırakmamış ve ışıltı katmış olacaksın. Dikkat yine kırmızı dudaklarında olacak ama aynı zamanda göz makyajın da özenli görünecek. Bunun için bronz renkli krem bir far tercih edebilirsin.

Kırmızı ruj önerisi: Maybelline Color Sensational 965 Siren In Scarlet

Bronz far önerisi: Maybelline Color Tattoo Krem Far 35 On and On Bronze

3. Kırmızı ruj ve smokey makyaj

kırmızı ruj ve smokey makyaj

Eğer kırmızı ruj kullanacağın bir gece makyajı söz konusuysa, o zaman dilediğin gibi ağır makyaj yapmak serbest! Genellikle kırmızı gibi iddialı ruj renkleri uyguladığımızda, göz makyajını abartıp odağı dağıtmaktan çekiniriz. Fakat gece makyajında bazen istisnalar olabilir, özellikle de siyah ve toprak tonlar kullanarak yaptığın smokey makyajlar, kırmızı ruja çok yakışıyor. Dumanlı göz makyajında koyu renkleri gözlerinin dış köşelerinde, metalik açık renkleri de göz pınarlarında kullanarak, dumanlı görünümü içten dışa doğru yansıtabilirsin. Göz içine akmayan bir siyah göz kalemi çekerek, smokey etkisini tamamlayabilirsin.

Kırmızı ruj önerisi: Maybelline Made For All - 382 Red For Me

Far paleti önerisi: Maybelline The Nudes of New York

Akmayan göz kalemi önerisi: Maybelline Tattoo Liner Gel - 900 Deep Onyx

4. Sadece uzun ve kıvrık kirpikler

kıvrık kirpikler ve kırmızı ruj

Kırmızı rujunu tek başına kullanmak istiyor ama bakışlarının da belirgin olmasını istiyorsan, kırmızı ruj sürdüğün günler sadece maskara uygulayabilirsin. Böylece odak noktası sadece dudakların olacak ama bakışların da iddiasını koruyacak. Bunun için kirpiklerine limitsiz uzunluk ve hacim verecek bir maskara ile upuzun bir görünüm elde edebilirsin.

Kırmızı ruj önerisi: Maybelline Super Stay Ink Crayon - 45 Hustle In Heels

Maskara önerisi: Maybelline Sky High Maskara

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

5. Pembe göz makyajı ve kırmızı ruj

pembe göz makyajı ve kırmızı ruj

Kırmızı ruj ile iddialı ve renkli bir göz makyajı yapmak istersen, sana son zamanların yükselen makyaj trendlerinden bahsedelim: Pembe göz makyajı. Kırmızı ve pembe kombini ile canlı ve enerjik bir görünüm elde edebilirsin. Eğer göz makyajının daha belirgin olmasını istersen, pembe farını uyguladıktan sonra eyeliner ile de tamamlayabilirsin.

Pembe far önerisi: Maybelline Color Tattoo Krem Far - 230 Groundbreaker

Kırmızı ruj önerisi: Maybelline Color Sensational - 333 Hot Chase

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler