loader

Kirpik Bakımı Dosyası: Kirpik Neden Dökülür?

Favoriye Ekle

Kirpik dökülmesi hepimizin zaman zaman yaşadığı durumlardan biri. Sabahları uyandığında yastığında veya yüzünde gördüğün birkaç kirpik tanesi canının sıkılmasına yol açabilir. Kirpik dökülmesinin nedenlerini araştırdığımızda çok fazla yanlış bilginin olduğunu gördük. Kirpiklerinin neden döküldüğünü ve hangi uygulamaların kirpik döktüğünü anlatıyoruz. Kirpiklerine bakım yapmak ve kirpiklerinin olduğundan daha gür görünmesini sağlamak için makalenin devamına bekleniyorsun.

Kirpikler neden dökülür?

kirpikler neden dökülür

Kirpik dökülmesinin nedenlerinin başında B12 vitamin eksikliği, stres ve troid hastalıkları geliyor. Sandığın gibi maskara sürmek ve yoğun göz makyajı yapmak kirpiklerinin dökülmesine neden olmaz. Eğer göz makyajı yaptığın günlerde makyajla uyuyorsan ve bunu bir alışkanlık haline getirdiysen kirpik dökülmesi problemi yaşayabilirsin. Düzenli olarak göz makyajını temizlediğinde maskaranın kirpiklerini daha hacimli göstermek dışında bir etkisi olmadığını anlayacaksın:)

Dökülen kirpiklerini daha dolgun ve kalkık göstermek istiyorsan seni L'Oreal Paris Air Volume Mega Hacim Veren Maskara ile tanıştıralım. Hava kadar hafif yapısıyla kirpiklerini ağırlaştırmadan kaldırır ve uzatır. Kirpiklerinin hacmini arttırırken ağırlığını arttırmaz, kirpiklerinde maskara yokmuş gibi rahat hissedersin. Havayla aktifleşen, arttırılabilir hacim teknolojisi sayesinde kirpiklerinin ne kadar hacimli görünmesini istiyorsan o kadar maskara sürebilirsin! Dökülen kirpiklerinin arasında boşluklar oluşmaya başladıysa iki kat maskarayla bunları gizlemek mümkün. Tabii ki eve geldiğinde maskaranı temizlemek şartıyla.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kirpik dökülmesinin önüne nasıl geçebilirsin?

Kirpik dökülmesinin önüne nasıl geçebilirsin?

Günde birkaç tane kirpiğin dökülüyorsa bunun sebebi yanlış temizlik yöntemleri olabilir. Kirpiklerini çok nazik ve hassas bir şekilde temizlemelisin. Micellar suyu pamuğuna dök ve pamuğu 10-20 saniye kirpiklerinde beklet. Maskaranı çıkarırken kirpiklerini ovuşturma, çekerek temizlemeye çalışma. Çift fazlı makyaj temizleme ürünleri maskaranın daha kolay çıkmasına yardımcı olur.

Kirpiklerini uzatmak ve beslemek için aktardan aldığın yağlar ve doğal kirpik serumları kirpiklerine hiç iyi gelmeyebilir. Hassas kirpiklerinin daha fazla dökülmesine yol açabilir, bizden söylemesi!

Editörün önerisi: Kirpiklerinin hassas bir dönemden geçtiğini düşünüyorsan kirpikleri topaklandıran ve birbirine yapıştıran maskaralardan uzak durmalısın. Bunun yerine kirpiklerini tek tek ayıran, hafif kremsi formüle sahip maskaraları kullanmak daha sağlıklı olacak. L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara, kirpiklerini uzman fırçasıyla tek tek ayırır ve gözlerine ceylan gözü etkisi kazandırır. Dış köşeye doğru kıvrılan, yoğun hacimli kirpikler yaratan bu maskara, her bir kirpiğine ulaşarak istediğin hacmi ve dolgunluğu sağlar.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kirpik bakımı nasıl yapılır?

Kirpik bakımı nasıl yapılır?

Bakımlı ve kusursuz görünen kirpikler için gül yağı, hint yağı, mavi kantaron yağı ile zenginleştirilmiş L'Oréal Paris Paradise Maskara kullanmanı öneririz. Besleyici yağlarla zenginleştirilmiş formülü sayesinde kirpiklerini besleyen ve topaklanmayı önleyen Paradise maskara, kirpiklerini şımartmak için idea!

En hassas gözler için bile uygun olan bu maskara, nazik formülü sayesinde kirpiklerde ağırlık yapmaz, topaklanmaya dayanıklıdır. Kirpiklerinin döküldüğü ve gözlerinin hassaslaştığı dönemlerde maskara uygulamak senin için zor oluyorsa bir de Paradise maskarayı denemelisin. Zamanla kurumayan, geliştirilmiş formülü kirpiklerini sertleştirmiyor ve ağırlık yapmıyor. Kıvrımlı, yumuşak, tombul kıl fırçası kirpiklerini tek tek ayırarak maskaranın kirpik arasına ulaşmasına imkan sağlar. Hassas gözler için maskara arıyorsan Loreal maskarayı en kısa sürede keşfetmelisin.

Kirpiklerini nasıl kalkık gösterebilirsin?

kirpiklerini nasıl dolgun gösterebilirsin

Seyrekleşen kirpiklerini daha kalkık göstermek mümkün! L'Oréal Paris Unlimited Maskara, inovatif fırça tasarımıyla kirpiklerini kökten uca sarıyor ve en kısa kirpiği bile kavrayarak daha kalkık görünmesine yardımcı oluyor. Yoğun siyah formülü kirpiklerinin daha kalın ve gür görünmesini sağlarken, gün içinde kirpiklerinin hacmini koruyor. Böylece maskara sürdükten birkaç saat sonra sönük ve cılız kirpiklerle başbaşa kalmıyorsun. Kirpiklerine büyülü bir etki katmak, seyrek kirpiklerini daha yoğun göstermek için Unlimited maskaranın gücünden faydalanmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler