loader

Kirpik dibine kalem nasıl sürülür?

Favoriye Ekle

Pratik göz makyajı modellerinden biri olan kirpik dibine göz kalemi uygulamanın en kolay yöntemlerini bir araya getirdik!

Göz makyajı yapmak bazen gözümüzde büyüyebiliyor. Kimimiz buna bazen vakit bulamazken, bazılarımızda göz makyajı konusunda acemiyiz. Öyle değişik tonlarda farlar ve çeşit çeşit far fırçaları içinde kaybolmadan –ki bunun da bir sürü pratik tüyosu var- hızlı ve kolay bir göz makyajı yapmak istediğimizde, elimiz hemen göz kalemlerine gidiyor. Makyaj yapmayı hiç bilmeyenlerin bile harikalar yarattığı bu kolay göz makyajı stilini masaya yatırdık. Kirpik dibine nasıl kalem sürülür? Bildiğimiz tüm göz makyajı tüyolarını anlatıyoruz!

Üst kirpik diplerine nasıl kalem uygulanır?

Üst kirpik diplerine nasıl kalem uygulanır?

Vaktin olmadığında veya pratik ve kolay bir yöntem arıyorsan, kirpik dibine kalem çekerek sade ama etkileyici bir görünüm elde edebilirsin. Tek ihtiyacın olan yumuşak ama kalıcı bir göz kalemine sahip olmak, far fırçasına bile gerek yok!

Akmayan göz kalemini, kirpik diplerine gelişigüzel bir şekilde uygulayarak başla. Genellikle göz kalemleri uygular uygulamaz sabitlenmezler ve dağıtmak için zaman verirler. Kalemi kirpik çizgine uyguladıktan sonra, yüzük parmağınla hafifçe kalemi dağıtarak dumanlı bir görünüm elde edebilirsin. Önemli olan, kullandığın göz kaleminin sabitlendikten sonra akmaması, bulaşmaması ve dağılmaması. Böylece, saniyeler içinde parmaklarını kullanarak yaptığın bu pratik göz makyajı gün boyunca kalıcı olabilir.

Editörün Notu: Eğer göz kalemini dağıtırken far fırçası kullanmak istersen, kılları daha sık ve kısa olan kalem far fırçalarını tercih edebilirsin. Kısa ve sık kıllı fırçalar, daha keskin oldukları için göz kalemini dağıtırken daha çok işine yararlar.

Alt kirpik dibine nasıl kalem uygulanır?

Alt kirpik dibine nasıl kalem uygulanır?

Sadece üst kirpik diplerine kalem uyguladığında kirpiklerini ve bakışlarını daha belirgin bir hale getirebilirsin. Alt kirpiklerine göz kalemi uyguladığında ise, göz makyajın daha dumanlı ve buğulu görünecektir. Bu yöntemi ister tek başına kullanabilir, istersen de farklı far tonları kullanarak yaptığın göz makyajının daha belirgin ve “smokey” görünmesini sağlamak için yapabilirsin.

Alt kirpik dibine kalem uygularken dikkat etmen gereken nokta ise şu. Hem gözünün iç hem de dış kısmına uygulamalı ve iyice dağıtmalısın. Eğer sadece gözünün alt-iç kısmına siyah kalem uygularsan, gözlerin olduğundan daha küçük görünecektir. Bu yüzden kalemi kirpik diplerine de uygula ve iyice dağıt. Bu yöntem, gözlerine dumanlı bir etki verecek. Etkiyi artırmak için gözlerinin iç kısmına da uygulama yapabilirsin.

Görnümez eyeliner: Göz içine göz kalemi nasıl uygulanır?

Görnümez eyeliner: Göz içine göz kalemi nasıl uygulanır?

Görünmez eyeliner veya Hollywood eyelinerı adı verilen bu yöntemi, üst kirpiklerin iç kısmına kalem çekerek elde edilen doğal ama aynı zamanda da çekici bir göz makyajı stili. Gözlerin anında daha belirgin olmasını sağlayan bu yöntem, aslında son derece basit görünse de dikkat etmek gereken birkaç önemli nokta var.

Öncelikle gözünün içine kalem çekeceksen, kullanacağın göz kaleminin yumuşak formüllü olması, uygularken gözüne zarar vermemesi gerek. İkinci ve önemli nokta ise göz içinde sabitlendikten sonra akmaması, bulaşmaması ve dağılmaması. Gözün üst-iç kısmı, yani “tightline” adı verilen kısım sulandığı için, göz kaleminin akması çok beklendik bir durum. Akmayan ve kolay uygulanacak kadar yumuşak olan bir göz kalemi bulduğunda, görünmez eyeliner makyajını kolaylıkla yapabilirsin.

Yöntem 1

Parmağınla üst göz kapağını hafifçe yukarı kaldırabilir ve göz kalemini uygulayabilirsin. Makyaj artistleri de bu yöntemi hem göz kalemi hem de maskara uygulamak için kullanırlar.

Yöntem 2

Eğer gözüne kalem sürmekte zorlanıyorsan, kolay bir önerimiz daha var: Göz kalemini üst kirpik çizginin iç kısmına oturt ve gözlerini kapat. Kalemi yukarı doğru tut ve sağa/sola doğru hareket ettir. İşte oldu!

Akmayan göz kalemi önerisi

Akmayan göz kalemi önerisi


Hem üst kirpik, hem alt kirpik, hem de göz içine göz kalemi uygularken dikkat etmen gereken en önemli noktanın, akmayan bir göz kalemi kullanmak olduğunu söyledik. Şimdi de sana çok severek kullandığımız, çok kolay uygulanan, sabitlendikten sonra da akmayan ve bulaşmayan bir göz kalemi önerimiz var: Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemleri, yumuşacık yapılarıyla çok kolay bir şekilde uygulanıyorlar. Resmen kirpik çizgisinde kayıp gidiyor, sabitlendikten sonra da, dövme etkili formülü sayesinde gün içinde akmıyor, bulaşmıyor ve dağılmıyor.

maybelline tattoo liner gel göz kalemi ve renkleri

Sadece siyah değil, Maybelline Tattoo Liner Gel göz kaleminin rose gold, mürdüm, yeşil, lacivert, kahverengi, gümüş ve füme gibi renkleri de var. Göz makyajına renk katmak ve aynı zamanda da dövme etkili bir sonuç elde etmek istiyorsan, jel formüllü bu göz kalemlerini mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler