loader

Kirpik dosyası: Makyaj uzmanlarından 8 maskara uygulama tavsiyesi

Favoriye Ekle

Maskara, makyajın en önemli adımlarından biri. Belirgin, çekici ve büyüleyici bakışlara sahip olmanın yolu, kıvrık, uzun ve hacimli kirpiklerden geçiyor. Bu yazımızda ise makyaj artistlerinden öğrendiğimiz maskara tüyolarını senin için bir araya getirdik! Eğer makyaj artistleri nasıl maskara uygularlar merak ediyorsan, doğru yerdesin.

Makyaj artistlerinden maskara uygulama önerileri

Makyaj artistlerinden maskara uygulama önerileri

1- Maskaranı uygularken aşağıda bak

Maskara uygularken maksimum etkiyi almak için, aşağı doğru bakmalısın. Aşağı bakarak, fırçanın yukarı doğru olan hareketine baskı yapmış olacak ve böylece maskaranın tüm kirpikleri kavramasını sağlayacaksın. Sonuç tüm kirpiklerin tek tek hacim kazanacak ve dipten kıvrılacak.

Maskaranı uygularken aşağıda bak

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2- Maskara fırçasını zig-zag hareketlerle uygula

Eğer tüm kirpiklerin tek tek ayrılsın ve hacim kazansın istiyorsan, maskarayı kirpik diplerine oturt ve yukarı çekerken zig-zag hareketlerle uygula. Böylece tüm kirpiklerin kökten uca hacim kazanmış olacaklar.

Maskara fırçasını zig-zag hareketlerle uygula

3- Kirpik diplerine bulaşan maskarayı dert etme

Aslında maskara uygularken kirpik diplerine bulaşması ve iz çıkarması bir makyaj hatası değil. Aksine kirpik diplerini belirginleştiriyor ve doğal bir eyeliner görünümü yaratıyor. O yüzden makyaj artistleri mümkün olduğunca bulaşan maskaraları temizlememekten yana. Eğer daha da belirgin bir görünüm istersen, koyu bir göz farı ile hafifçe üzerinden geçebilirsin.

Kirpik diplerine bulaşan maskarayı dert etme

4- Maskarayı içten dışa doğru uygula

Makyaj artistlerinin kocaman, hacimli kirpikler elde etmek için başvurdukları yöntemlerden biri de maskarayı içten dışa doğru uygulamak. Dış köşelerde artan hacim etkisi, gözlerin daha büyük ve badem şeklinde görünmesini sağlıyor.

Maskarayı içten dışa doğru uygula

5- Üst üste uygularken biraz ara ver

Eğer maskarayı birkaç kat halinde uygulamayı seviyorsan, iki kat arasında biraz beklemelisin. Ne tamamen ıslak, ne de tamamen kuru, ikinci katın kolay uygulanabileceği, kurumaya yakın bir anda uygulayarak maksimum hacim etkisi elde edebilirsin.

Üst üste uygularken biraz ara ver

6- Maskara fırçasının açısını değiştir

Herkesin göz şekli farklı olduğu için, maskara uygularken bazen bazı noktalara ulaşmak zor olabilir. O yüzden iyi bir sonuç elde etmek için maskara fırçanı sadece yatay tutmak yerine, gereken noktalarda açısını değiştirebilirsin. Özellikle iç köşelerde ve alt kirpiklerde, maskara fırçasını dik tutmak son derece işe yarıyor.

Maskara fırçasının açısını değiştir

7- Kolay uygulanan ve kolay çıkan maskaraları tercih et

Yoğun hacim, kıvrıklık ve uzunluk her zaman yoğun bir formül anlamına gelmez. Özellikle tubing özelliği olan maskaralara, her bir kirpiği tek tek sardığı için çok iyi sonuç verebilirler. Bu özellikleri sayesinde de çok pratik bir şekilde temizlenirler. Maybelline New York'un Snapscara maskarası, özel formülü ile hem çok kolay uygulanıyor, hem topaklanmadan hacim veriyor, hem de ılık su+pamukla şipşak temizleniyor.

Editörün Notu: Maybelline Snapscara maskarası hakkındaki tüm detayları öğrenmek için bu makalemize tıklayabilirsin.

Kirpik dosyası: Makyaj uzmanlarından 8 maskara uygulama tavsiyesi_1

8- Alt kirpiklere nasıl maskara uygulamalısın?

Eğer alt kirpiklerin çok uzun değillerse, maskarayı tıpkı üst kirpiklerine uyguladığın şekilde uygulayabilirsin - zig zag hareketlerle. Eğer bu şekilde uyguladığında alt kirpiklerin çok uzun görünüyorlarsa, makyaj artistlerinin bu konu için harika bir tüyoları var! Maskara fırçasını dik tut ve alt kirpik diplerinin üzerinde gezdir. Böylece anında belirginleşecekler ve buğulu bir etki elde etmiş olacaksın. Eğer bu etkiyi doğallaştırmak istersen, kahverengi ve koyu bordo gibi maskara renklerini tercih edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler