loader

Kirpik dosyası: Maskaram neden topaklanıyor?

Favoriye Ekle

1. Son kullanma tarihi sorunsalı

Maskaranın son kullanma tarihine dikkat et. Zira bu tarih geçtiği zaman maskaran kurumaya başlayacak, bu da topaklanmalara sebep olacaktır. Göz enfeksiyonları tehlikesi de cabası! Bu yüzden maskaranı birkaç ayda bir kontrol etmeyi ihmal etme.

2. Kat kat

Kulağa hiç de kötü gelmiyor değil mi? Durum maalesef sandığından daha farklı! Maskarayı fazla kaçırmak, topaklanmaların temel sebeplerinden biri. Bu yüzden maksimum üç kat uygulama yapmanı öneririz.

3. Fazla yüklü fırça

Maskara fırçan kapasitesinden fazla maskarayla yüklüyse, bu da seni istenmeyen sonuçlara götürecektir. Eğer fırçanın ağırlaştığını hissedersen bir ıslak mendille sil.

4. Doğru tekniği uygula

Maskara uygularken,

sürmeye kirpiklerinin kökünden başlayarak zigzag hareketler çiz. Bu hareket maskaradan tam anlamıyla faydalanmanı sağlayacaktır: Uzamış ve hacimli kirpikler, topaksız bir doku. Sana ve kirpiklerine en uygun maskara tipini öğrenmek mi istiyorsun? Buraya tıkla!

5. Artıklardan arın

Maskara, bir gece önce temizlenmeyip üzerine tekrar uygulama yapıldığında topaklanmaya yatkın hale gelir. Ayrıca temizliği ihmal etmek kirpiklerinin kırılgan ve sağlıksız olmasına sebep olur. Bu yüzden, hem sağlığın hem de estetik görünümün için, makyajını iyice temizlediğinden emin ol.

6. Sana en uygun maskarayı seç

Hacimli kirpikler, istediğimiz yegane sonuç! Ancak deneyip deneyip tekrar topaklanmış kirpikler elde ediyorsan, sorun maskaranda olabilir. Topaklanma karşıtı ve uzatıcı bir maskara seçerek bu sorunun üstesinden gelebilirsin.

İpucu: Kirpiklerine maskara öncesinde bir miktar saç jölesi uygulamak da kaygan bir zemin yaratacağı için topaklanmaları engellemene yardımcı olacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön