0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır? Gerçekten İşe Yarar Mı?

Favoriye Ekle

En kısa kirpiklerin bile daha kalkık, kıvrık ve uzun görünmesini sağlayan kirpik kıvırıcılar nasıl kullanılır? adım adım kirpik kıvırıcı kullanımını anlatıyoruz!

Eğer kısa ve düz kirpiklere sahipsen, maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcı kullanmak, büyük bir fark yaratıyor olabilir. Kirpikleri dipten kıvıran ve kaldıran bu makyaj malzemesi, en kısa ve düz kirpiklerin bile kıvrık görünmesini sağlıyor. Peki kirpik kıvırıcılar gerçekten de işe yarıyor mu? Veya kirpik kıvırıcı etkisini bir maskaradan almak mümkün mü? Kirpik kıvırıcılarla ilgili bilmen gereken her şeyi bu yazımızda bir araya getirdik!

Kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?

Kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?

Kirpik kıvırıcılar, plastik bantları arasında kirpiklere baskı uygulayarak kıvırmaya, kaldırmaya ve uzatmaya yarıyor. Böylece kısa ve inatçı bir şekilde düz olan kirpikler çok daha kıvrık ve uzun görünüyor. Kirpik kıvırıcıdan hemen sonra maskara uygulayınca bu etki daha da kalıcı bir hale geliyor ve yerine göre de maskaranın etkisi artıyor. Peki gerçekten de kirpik kıvırıcı kullanmak gerekli mi? Bir zararı olabilir mi?

Kirpik kıvırıcının bir zararı var mıdır?

1126652950

Gelelim kirpik kıvırıcının kirpiklere bir zararının olup olmadığına: Kirpikleri bir mekanizmaya sıkıştırıp baskılamak için tamamen zararsızdır demek doğru olmayabilir. Eğer güçsüz ve dökülen kirpiklere sahipsen, kirpiklerinin kırılmasına, daha da güçsüzleşmesine ve kırılmasına sebep olabilirsin. 

Kirpik kıvırıcı kullanırken yapılan hatalar

Kirpik kıvırıcı kullanırken yapılan hatalar

Öncelikle, kirpiklerinin iyi bir şekilde kıvrılması ve kaldırılması için iyi kalitede bir kirpik kıvırıcı kullanmalısın. Plastik bantları çok sert olmayan bir kirpik kıvırıcı, kirpiklerine daha nazik davranacaktır. Bunun dışında kiprik kıvırıcı kullanırken yapacağın en büyük hatalardan biri, maskara sürdükten sonra uygulamak. Bu yöntem hem kirpiklerinin kırılmasına, hem de maskaranın bulaşmasına neden olur.

İkinci bir hata ise kirpik kıvırıcının bantlarının arasına kirpiklerini bir kere sıkıştırdıktan sonra, etkisini artırmak için kıvırıcıyı üst üste açıp kapatmak. Bu hareket hem kirpiklerinin dökülmesine hem de kırılmasına neden olabilir. Tek yapman gereken, kirpik kıvırıcıyı tek bir kere kapatıp 5-10 saniye kadar beklemek. Tabii bir de gözünün ve kirpik diplerinin mikrop kapmaması için kirpik kıvırıcının temiz olmasına dikkat etmelisin.

Kirpik kıvırıcıya gerek bırakmayan maskara önerisi

Kirpik kıvırıcıya gerek bırakmayan maskara önerisi

Kirpik kıvırıcının kirpiklerini kıracağından veya dökülmesine neden olacağından çekiniyor olabilirsin. Hatta bazıları, gözlerine böyle bir alet yaklaştırmaya bile korkabilir. Peki kirpik kıvırıcının verdiği etkiyi bir maskaradan almaya ne dersin? Bizim kirpik kıvırıcıları bir kenara bırakmamızı sağlayan bir maskara önerimiz var!

Son zamanlarda Tiktok'ta çok sık gördüğümüz ve viral olan Maybelline Curl Bounce Maskara, kirpik kıvırıcıya gere olmadan tüm kirpikleri mükemmel bir şekilde kıvırıyor.

Maybelline Curl Bounce Maskara

Daha ilk fırça darbesinde bile kirpiklerin nasıl kıvrıldığını görünce çok şaşıracaksın! Göz şekline uyan özel fırçası, tüm kirpiklerin kıvrılmasını sağlıyor. Aynı zamanda devasa hacim etkisi de sağlayan bu maskara, düz kirpikleri olanlar için mükemmel bir seçim.

Curl Bounce Maskara'nın topaklanma yapmayan formülü, 24 saate kadar kalıcı. Yani kirpiklerin gün içeriside kıvrıklığını kaybedip eski düz formuna geri dönmüyor. Bu maskaranın formülünün hassas gözlere uygun olduğunu ve vegan formüle sahip olduğunu da ekleyelim.

Eğer kirpik kıvırıcını bir tarafa bırakıp, sadece maskara ile kıvrık kirpikler elde etmek istiyorsan, Maybelline Curl Bounce Maskara'yı bir an önce denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler