loader

Kirpik Tipine Göre Maskara Nasıl Seçilir?

Favoriye Ekle

Makyaja dair hepimizin akıllarındaki en önemli cevapsız sorulardan biri: “Kirpik tipine göre maskara nasıl seçilir?” bu yazıda yanıtını buluyor!

Pek çoğumuz, tam istediğimiz gibi bir maskara bulmanın hayaliyle, pek çok markanın maskarasını deneyip duruyor ve hatta arkadaşlarımızdan maskara önerisi istiyoruz. Kirpiklerimizin yapısını ve asıl ihtiyacı olan maskara tipini göz önünde bulundurmadan her duyduğumuz maskarayı bir umutla deniyoruz ama sonuç her zaman tatmin etmeyebiliyor. Bugünkü yazımızda kirpik tiplerini ve onlara uygun maskaranın nasıl seçileceğine dair tüm püf noktalarını paylaşıyoruz!

Mega hacimli, hava kadar hafif kirpikler

L'Oréal Paris Air Volume Maskara

Kirpiklerinde ekstrem bir hacim etkisi arıyorsan, çift kıllı fırçaya sahip L'Oréal Paris Air Volume maskarayı deneyebilirsin. Kısa, düz, seyrek veya düzensiz kirpik tipi fark etmeden, tüm kirpik tiplerine mega hacim veren bu maskaranın fırçası kısa ve uzun olmak üzere iki boyda kıldan oluşuyor. Kısa kıllar tüm kirpikleri kavrayıp kıvırırken, uzun kıllar ise maskaranın formülünü tüm kirpiklere dağıtıyor ve hacimlendiriyor.

L'Oréal Paris Air Volume maskaranın hava-hacim teknolojisine sahip özel formülü, tüpte hava ile aktive oluyor ve kirpiklere yoğun bir hacim verirken, hava kadar hafif kalmalarını sağlıyor. Kirpiklerde asla ağırlık yaratmadan mega hacim veren bu maskara, yoğunluk arayan tüm kirpik tiplerinin kullanımı için uygun.

Ceylan göz etkisi


L'Oréal Paris Bambi Eye Maskara


Disney'in ikonik karakterlerinden biri olan Bambi'yi hatırlıyorsun, değil mi? Bambi'nin büyük ve etkileyici gözlerini biz aklımızdan hiç çıkaramadık. L'Oréal Paris'in en yeni maskarası Bambi Eyes, işte bu muhteşem gözlerden esinlenerek ortaya çıktı.

L'Oréal Paris Bambi Eyes'ın silikon bombeli fırçası sayesinde kirpiklerine içten dışa doğru hacim kazandırarak uzatabilir ve daha büyük görünen bakışlar elde edebilirsin. Maskarayı uyguladıktan sonra gözlerin olduğundan daha büyük ve etkileyici görünecek. Ceylan gibi gözlere sahip olmak için maskaranı içten dışarı doğru kıvararak uygulaman yeterli olacaktır.

Göz Alıcı Hacim ve Dolgunluk

L'Oréal Paris Paradise Maskara

Eğer kirpiklerin seyrek ve belirgin değilse, ihtiyacın olan hacim veren bir maskara. Kirpiklerine kökten uca kadar hacim verecek ve tek tek ayırarak yoğunluk sağlayacak bir maskara ile çok daha belirgin bakışlara sahip olabilirsin.

Seyrek ve belirgin olmayan kirpiklerin en önemli ihtiyacı, tek tek ayrılarak hacim kazanmak. Zaten seyrek olan kirpikleri, yanlış bir maskara ile birbirine yapıştırmak yapılabilecek en kötü hatalardan biri. Bu yüzden, sana önerimiz L’Oréal Paris’in Paradise maskarasını kirpik diplerine oturtup, zigzag hareketlerle yukarı doğru çekmelisin. Böylece, tek tek ayrılan kirpiklerin aynı zamanda kökten hacim kazanarak çok daha göz alıcı görünecek. L'Oréal Paris maskaralar arasındaki en sevilenlerden biri olan Paradise maskarayı mutlaka denemelisin!

3 Boyutlu Etki

3 Boyutlu Etki

Kısa, düz ve cılız kirpiklere sahipsen, ne yaparsan yap kirpiklerinin gün boyu kalkık durmalarını sağlayamıyorsan, sana harika bir haberimiz var: Kirpiklerinde ekstrem hacim, lifting etkisi ve uzunluk elde etmek istiyorsan, L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara ile bir an önce tanışmalısın.

Özel silikon fırçası ile en kısa ve düz kirpikleri bile kolayca kaldırabilir, özel formülü ile kat kat uygulasan bile topaklanmayan bir hacim etkisi elde edebilirsin. L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara'nın 3 boyutlu etkisi, ceylan gözleri gibi büyük, kirpik lifting yaptırmış gibi kalkık ve upuzun bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Kolajen ve seramid ile güçlendirilmiş formülü, kipiklere simsiyah ve parlak bir etki veriyor. Üst üste uygulanabildiği için kirpiklerini istediğin gibi hacimli, kalkık ve uzun gösterebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kirpik liftingi etkisi

L'Oréal Paris Unlimited Maskara

Kirpik liftingi, son zamanların en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından biri. Kısa ve düz kirpikleri kalıcı bir şekilde kaldırma ve uzatma işlemi olan bu uygulama her zaman istenen sonucu vermeyebiliyor. Eğer kirpiklerin düz ve kısaysa ve kirpik liftingi etkisi evde yakalamak istiyorsan, L'Oréal Paris Unlimited maskara tam sana göre.

Bükülebilen çift açılı fırçası ile en kısa kirpikleri bile kavrayarak kaldıran Unlimited maskara, kirpiklere lifting etkisi veriyor, uzatıyor ve hacim veriyor. Bu maskarayı kullanan herkes, mutlaka arkadaşlarına öneriyor, biz de dahil! Eğer sen de kirpiklerinde lifting etkisi görmek istiyorsan, bu maskarayı mutlaka denemelisin. Hatta kendini "Kirpiklerinde ne var?" sorusuna şimdiden hazırlasan iyi edersin! :)

Upuzun Kirpikler

L'Oréal Paris Telescopic Fiber Maskara

Eğer kirpiklerin kısa ve düzse, daha uzun ve yoğun görünüm için silikon fırçalı ve hacim etkili bir maskara tercih etmelisin. Gözlerini daha büyük gösterecek, bakışlarına daha çekici bir hava katacak bu görünüm için hacim ve kıvrıklığa ihtiyacın olacak.

Upuzun kirpikler için sana önerimiz L’Oréal Paris’in bizim de çok severek kullandığımız yeni False Lash Telescopic Fiber maskarası. İnce taraklı fırçası, tüm kirpikleri uzatıyor ve içerisindeki fiblerlerle müthiş bir hacim veriyor.

Yoğun Hacim ve Ekstra Siyah Bakışlar

L'Oréal Paris Volume Million Lashes Maskara

Kirpiklerinin seyrek ve biraz da açık renkli olmasından şikayetçiysen, hem hacime hem de ekstra siyah etki veren bir maskaraya ihtiyacın var demektir. Belirgin bakışlar için kirpiklerini biraz daha koyulaştırmanın yanında aynı zamanda tek tek ayırıp hacim vererek yelpaze etkisi sağlayabilirsin. Bu görünüm için sana önerimiz L’Oréal Paris Volume Million Lashes maskara. Hem kökten uca hacim hem de ekstra siyah görünüm için bu maskarayı aklının bir kenarına not et ve en kısa zamanda denemeyi ihmal etme!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön