üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Kirpik Tipine Göre Maskara Nasıl Seçilir?

Favoriye Ekle
Kirpik Tipine Göre Maskara Nasıl Seçilir?

Makyaja dair hepimizin akıllarındaki en önemli cevapsız sorulardan biri: “Kirpik tipine göre maskara nasıl seçilir?” bu yazıda yanıtını buluyor!

Pek çoğumuz, tam istediğimiz gibi bir maskara bulmanın hayaliyle, pek çok markanın maskarasını deneyip duruyor ve hatta arkadaşlarımızdan maskara önerisi istiyoruz. Kirpiklerimizin yapısını ve asıl ihtiyacı olan maskara tipini göz önünde bulundurmadan her duyduğumuz maskarayı bir umutla deniyoruz ama sonuç her zaman tatmin etmeyebiliyor. Bugünkü yazımızda kirpik tiplerini ve onlara uygun maskaranın nasıl seçileceğine dair tüm püf noktalarını paylaşıyoruz!

Ceylan göz etkisi

Disney'in ikonik karakterlerinden biri olan Bambi'yi hatırlıyorsun, değil mi? Bambi'nin büyük ve etkileyici gözlerini biz aklımızdan hiç çıkaramadık. L'Oréal Paris'in en yeni maskarası Bambi Eyes, işte bu muhteşem gözlerden esinlenerek ortaya çıktı.

L'Oréal Paris Bambi Eyes'ın silikon bombeli fırçası sayesinde kirpiklerine hacim kazandırarak dışa doğru uzatabilirsin. Maskarayı uyguladıktan sonra gözlerin olduğundan daha büyük ve etkileyici görünecek. Ceylan gibi gözlere sahip olmak için maskaranı içten dışarı doğru kıvararak uygulaman yeterli olacaktır.

Göz Alıcı Hacim ve Dolgunluk


Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eğer kirpiklerin seyrek ve belirgin değilse, ihtiyacın olan hacim veren bir maskara. Kirpiklerine kökten uca kadar hacim verecek ve tek tek ayırarak yoğunluk sağlayacak bir maskara ile çok daha belirgin bakışlara sahip olabilirsin.

Seyrek ve belirgin olmayan kirpiklerin en önemli ihtiyacı, tek tek ayrılarak hacim kazanmak. Zaten seyrek olan kirpikleri, yanlış bir maskara ile birbirine yapıştırmak yapılabilecek en kötü hatalardan biri. Bu yüzden, sana önerimiz L’Oréal Paris’in Paradise maskarasını kirpik diplerine oturtup, zigzag hareketlerle yukarı doğru çekmelisin. Böylece, tek tek ayrılan kirpiklerin aynı zamanda kökten hacim kazanarak çok daha göz alıcı görünecek. L'Oréal Paris maskaralar arasındaki en sevilenlerden biri olan Paradise maskarayı mutlaka denemelisin!

Kıvrık ve Hacimli Kirpikler


Kirpiklerin hem kısa hem de düzlerse, gün içinde ne kadar çok maskara sürersen sür yine düşüyorlar ve bu seni çıldırtıyor. Belki çoktan kirpik kıvırıcı kullanmaya başlamış ama onda da aradığını bulamamışsındır. Aslında kirpik kıvırıcı çok başarılı bir seçenek ama sonrasında o kıvrıklığı koruyacak doğru maskara ile harika bir sonuç yakalayabilirsin.

Dipten kıvrılmış ve gün içinde de kıvrıklığından bir şey kaybetmeyen, hacimli kirpikler için sana önerimiz L'Oréal Paris False Lash Architect 4D Mascara. Kirpikleri dipten kaldırıp kıvıran ve hacim veren False Lash Architect 4D maskara, gün içinde etkisini asla kaybetmiyor, böylece artık kirpik kıvırıcı kullanmaya da gerek kalmıyor! Bu maskaranın fiber gücü sayesinde 4 boyutta daha kıvrık kirpiklere ulaşabilirsin. Maskaranın içeriğindeki balmumu özelliği, kıvrık kirpiklerin etkisin daha da uzun olmasını sağlıyor. Biz çoktan kirpik kıvırıcılarımızı çekmecemizin arkalarına gönderdik bile :) Denedikten sonra bize teşekkür edeceğine eminiz!

Takma Kirpik Gibi Görünen Doğal Kirpikler


Eğer kirpiklerin hacimsiz ve kısa ise, bir maskarada aradığın hacim ve uzunluk verme özelliği olmalı. Takma kirpik takmayı sevmiyor ama o etkiyi yakalamak istiyorsan, özellikle fiber kıllar içeren maskaralar ile ekstra hacimli bir görünüm sağlayabilirsin.

Takma kirpik etkisi veren maskaralar arasında favorimiz L’Oréal Paris’in False Lash Superstar XFiber maskarası. Çift taraflı olan bu maskaranın bir tarafı, içeriğindeki fiber kıllar sayesinde kirpik görünümünü ikiye katlarken, diğer tarafı ile de inanılmaz bir uzunluk veriyor. İlk olarak siyah baz kısmını uygulayarak kirpiklerinde uzunluğu yakaladıktan sonra, 2. tarafı üstüne uygulayarak inanılmaz bir hacim kazandırabilirsin. Takma kirpiklere veda edip bu maskarayı makyaj çantanın vazgeçilmezleri arasına dahil edeceğine eminiz!

Upuzun Kirpikler


Eğer kirpiklerin kısa ve düzse, daha uzun ve yoğun görünüm için silikon fırçalı ve hacim etkili bir maskara tercih etmelisin. Gözlerini daha büyük gösterecek, bakışlarına daha çekici bir hava katacak bu görünüm için hacim ve kıvrıklığa ihtiyacın olacak.

Upuzun kirpikler için sana önerimiz L’Oréal Paris’in bizim de çok severek kullandığımız yeni False Lash Telescopic Fiber maskarası. İnce taraklı fırçası, tüm kirpikleri uzatıyor ve içerisindeki fiblerlerle müthiş bir hacim veriyor.

Yoğun Hacim ve Ekstra Siyah Bakışlar


Kirpiklerinin seyrek ve biraz da açık renkli olmasından şikayetçiysen, hem hacime hem de ekstra siyah etki veren bir maskaraya ihtiyacın var demektir. Belirgin bakışlar için kirpiklerini biraz daha koyulaştırmanın yanında aynı zamanda tek tek ayırıp hacim vererek yelpaze etkisi sağlayabilirsin. Bu görünüm için sana önerimiz L’Oréal Paris Volume Million Lashes Extra Black maskara. Hem kökten uca hacim hem de ekstra siyah görünüm için bu maskarayı aklının bir kenarına not et ve en kısa zamanda denemeyi ihmal etme!

Photo puritybeauty.se

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön