loader

Kirpik Tipine Göre Maskara Nasıl Seçilir?

Favoriye Ekle

Makyaja dair hepimizin akıllarındaki en önemli cevapsız sorulardan biri: “Kirpik tipine göre maskara nasıl seçilir?” bu yazıda yanıtını buluyor!

Pek çoğumuz, tam istediğimiz gibi bir maskara bulmanın hayaliyle, pek çok markanın maskarasını deneyip duruyor ve hatta arkadaşlarımızdan maskara önerisi istiyoruz. Kirpiklerimizin yapısını ve asıl ihtiyacı olan maskara tipini göz önünde bulundurmadan her duyduğumuz maskarayı bir umutla deniyoruz ama sonuç her zaman tatmin etmeyebiliyor. Bugünkü yazımızda kirpik tiplerini ve onlara uygun maskaranın nasıl seçileceğine dair tüm püf noktalarını paylaşıyoruz!

İşte karşında kirpik tipine göre en iyi maskara önerilerimiz...

Editörün Notu: Merak ettiğin tüm maskaraların sana uygun olup olmadığını öğrenmek için sanal makyaj uygulamasında hepsini tek tek deneyebilirsin.

1. İnce kirpikler için maskara önerisi

İnce kirpikler için maskara önerisi

İnce kirpikler için hangi maskara uygundur diye düşünüyorsan, tombul kıl fırçalı ve yoğun hacim özelliği olan maskaraları kullanmalısın.

Bizim bu konuda en başarılı bulduğumuz maskaralardan biri L'Oréal Paris Lash Paradise Maskara. Kurumaya dayanıklı geliştirilmiş formülü ile tüm kirpiklere tek tek yoğun hacim veren bu maskara, ince kirpiklerin çok daha yoğun görünmesini sağlıyor. Üstelik hiç ağırlaştırmıyor, dökülme ve topaklanma yapmıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Seyrek kirpikler için maskara önerisi

Seyrek kirpikler için maskara önerisi

Seyrek kirpikler için maskara seçiminde, kirpiklerin olduğundan çok daha yoğun görünmesini sağlayan, hacim etkili maskaralara yönelmek gerekiyor. Bizim önerimiz YSL Beauty Lash Clash Maskara, %200'e kadar kirpiklere hacim veren bu maskara, kıl fırçaya sahip. Büyük konik bu fırça, tüm kirpikleri kaplayarak daha dolgun ve yoğun görünmelerini sağlıyor. Sonuç: Kirpiklerin ne kadar seyrek olursa olsun çok daha fazla ve hacimli görünüyor. Ayrıca 24 saate kadat etkisi kalıcı ve gün içerisinde dökülme de yapmıyor.

3. Kısa kirpikler için maskara önerisi

Kısa kirpikler için maskara önerisi

Kısa kirpikler için hangi maskarayı kullanmak gerekir? diye düşünüyorsan, kirpikleri kökten kavrayacak ve fiberler içeren maskaraları tercih etmelisin. Maybelline Sky High Maskara, bambu özü ve fiberler içeren formülü ile en kısa kirpiklere bile limitsiz bir uzunluk veriyor. Aynı zamanda kirpikleri tek tek hacimlendirdiği için de kısa kirpikler çok daha uzun ve dolgun görünüyor.

4. Düz kirpikler için maskara önerisi

4. Düz kirpikler için maskara önerisi

Düz kirpiklere sahipsen, kirpik kıvırıcıya ihtiyaç duymadan kıvırcak ve kaldıracak bir maskaraya ihtiyacın var. Maybelline Curl Bounce Maskara, kıvrık şekilli fırçası ile tüm kirpikleri kavrayarak kaldırıyor ve harika bir kıvrıklık veriyor. Aynı zamanda hacim vererek kirpiklerin yoğunlaşmasını sağlıyor. Verdiği kıvrıklık etkisi 24 saate kadar kalıcı ve topaklanma yapmıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

5. Açık renkli kirpikler için maskara önerisi

Açık renkli kirpikler için maskara önerisi

Açık renkli kirpiklere sahipsen ve kirpiklerinin daha siyah görünmesini istiyorsan, sana önerimiz L'Oréal Paris Air Mega Black Maskara, geliştirilmiş siyah pigmentler ve kalıcı polimerler sayesinde kirpiklere yoğun siyah etki verirken aynı zamanda hava kadar hafif, mega bir hacim veriyor. Kirpikleri asla ağırlaştırmıyor ve 30 saate kadar da kalıcı!

6. Tek tek ayrılan yelpaze etkili kirpikler için

Tek tek ayrılan yelpaze etkili kirpikler için

Kirpiklerinin tek tek ayrılmış, dolgun ve hacimli görünmesini istiyorsan, Maybelline Lash Sensational Maskara tam sana göre demektir. Yelpaze etkili çift taraflı fırçası ile en kısa kirpikleri bile yakalıyor, tek tek ayırıyor ve dolgunlaştırıyor. Ayrıca yaban gülü yağı içeren formülü ile kirpikleri asla ağırlaştırıyor.

7. Aşağı bakan kirpikler için maskara önerisi

Aşağı bakan kirpikler için maskara önerisi

Kirpiklerin aşağı bakıyorsa, kirpiklerini kaldıracak ve gözlerinin daha açık görünmesini sağlayacak bir maskara kullanmalısın. L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Ceylan Göz Etkili Maskara, kirpiklere lifting etkisi verirken aynı zamanda da XXL hacim veriyor, uzun görünmesini sağlıyor. 3 boyutlu bu etki sayesinde gözlerin çok daha büyük ve ceylan gibi görünecek. Kirpiklerin de gün içinde düşmeyecek ve kirpik lifting etkisi kazanacak.

8. 2 adımda hayalindeki kirpiklere kavuş!

2 adımda hayalindeki kirpiklere kavuş!

Hayalindeki kirpiklere 2 adımda ulaşmanı sağlayacak L'Oréal Paris Pro XXL Maskaraları bugüne kadar denemediysen çok şey kaçırıyorsun demektir. Kısa kirpiklere uzunluk etkisi veren L'Oréal Paris Pro XXL Extention Maskara, seyrek kirpiklere 12 kata kadar hacim veren L'Oréal Paris Pro XXL Volume Maskara ve düz kirpiklere salonda uygulanan kirpik liftingi etkisi veren L'Oréal Paris Pro XXL Lift Maskara ile kirpik tipine göre hızlı ve göz alıcı bir sonuç alabilirsin.

L'Oréal Paris Pro XXL maskaraları daha yakından tanımak için deneme makalemize göz atabilirsin.

9. Surreal uzun ve hacimli kirpikler için maskara önerisi

9. Surreal uzun ve hacimli kirpikler için maskara önerisi

Makyaj filtrelerindeki takma kirpik etkisini gerçek hayata taşımak, hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsan, o zaman Maybelline Surreal Maskara tam sana göre. +36% daha uzun ve 10 kata kadar daha hacimli* kirpikler için Surreal maskara ideal. Özel hibrit teknolojili sarmal fırçası ile hem uzunluk hem hacim etkisini bir arada veren bu maskarayı bir an önce denemelisin. Üstelik topaklanma yapmıyor, gün boyu kalıcı, bulaşmıyor ve dökülme yapmıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler