loader

Kirpik ustaları: Maskaralar mercek altında

Favoriye Ekle
Kirpik ustaları: Maskaralar mercek altında

Makyajın tadını veren hacimli ve belirgin kirpikler elde etmek için sana uygun maskara fırçasını seç ve kirpiklerini bolca tara.

Takma kirpik gibi:

Maskara tercihi: False Lash Wings Intenza

Maskara dünyasında devrim yaratacak kadar fütüristik bir fırçaya sahip bu maskarayla her tür kirpik kendini belli ediyor. Özel iki yönlü asimetrik fırçası ile kirpiklere içten dışa, ultra yoğun hacim kazandırıyor. Önce kirpikleri kelebek kanatları gibi içten dışa uzatıyor ardından maksimum hacim veriyor. Özellikle göz kenarındaki yakalaması zor kirpikleri çok iyi kavrıyor. Böylece gözler daha büyük, kirpikler daha dolgun ve uzun görünüyor.

Daha iri gözler:

Maskara tercihi: Mega Volume Miss Manga

Koni şeklindeki esnek fırçası 360 derece dönebilen Miss Manga maskara, çizgi film karakterlerine benzeyen kirpikler yaratıyor. En ince ve kısa kirpikler bile bu fırçadan kurtulamıyor. Fırçanın hilesi gözleri olduğundan daha büyük gösteriyor. Siyahın yanı sıra mor, indigo mavisi ve turkuaz renklere de sahip.

Yoğun kirpikler:

Maskara tercihi: Volume Million Lashes Excess Noir

Fırça ucu dörde bölünmüş olan bu maskaranın uzunlu kısalı tarakları, her dokunuşta kirpikleri biraz daha ortaya çıkarıyor. En önemli özelliği tek uygulamada daha yoğun, daha belirgin ve daha koyu renkte kirpikler yaratması.

4 boyutlu etki:

Maskara Tercihi: Lash Architect 4D

Mimari rölyef yapılardan esinlenerek tasarlanan asimetrik fırçasıyla, Lash Architect 4D maskara, 4 boyutlu kirpikler yaratıyor. Tüm kirpiklere ulaşan asimetrik kenarlar, kirpikleri kıvıran kıvrımlı kenarlar, kirpikleri tek tek ayıran dikey kenarlar ve kalınlaştırmaya yarayan düz kenarlar bu fırçanın farkını ortaya koyuyor.

Sürüş teknikleri

- Maskarayı sadece uçlara değil, kirpik diplerine de yukarı doğru iterek sür.

- Gözün iç kısımlarına değil sadece dıştaki kirpiklere sürersen daha kalkık, yukarı doğru yükselen bakışlar elde edersin.

- Kirpiklerin düzse maskara öncesinde mutlaka kirpik kıvırıcısı uygula.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön