Kirpik Uzatma Yöntemleri ile Takma Kirpik Etkisini Yakala

Kirpik Uzatma Yöntemleri ile Takma Kirpik Etkisini Yakala

Takma kirpik hepimizin özel günlerde, düğün, nişan gibi etkinliklerdeki gizli kahramanıdır. Takma kirpik olmadan bir gece makyajı düşünülemez(di). Evet, artık geçmiş zaman kipini kullanıyoruz çünkü bizim artık takma kirpiğe ihtiyacımız kalmadı. Hem gece hem de günlük makyajımızda doğru adımları izleyerek takma kirpik etkisini kendi kirpiklerimizle elde edebiliyoruz. Aklından geçen soruya hemen cevap verelim: Hayır, çok uzun ve gür kirpiklerimiz yok. Hatta cılız bile sayılabilecek kirpiklerimizi aşağıdaki taktiklerle kat ve katı dolgunluğunda gösteriyoruz. Bizde sır yok, bildiğimiz her şeyi şimdi sana anlatma zamanı!

İlk adım: Doğru maskarayı seç



Dolgun ve gür görünen kirpiklerin en önemli sırrı doğru maskarayı bulmaktır. İyi bir maskara kullanmadığında istediğin makyaj hilesini de kullansan başarılı bir sonuç elde edemezsin (takma kirpik takmak dışında). Bizim favori maskaramız tahmin ettiğin üzere Lancôme Monsieur Big Maskara! Son zamanların en çok konuşulan maskarası olan Lancôme Monsieur Big, ilk görüşte bizi kendine aşık etti. Kirpikleri birbirine yapıştırmadan teker teker ayıran ve hacim veren bu maskara bizim cılız kirpiklerimizde bile takma kirpik etkisi yarattı. Bu maskarada en sevdiğimiz detay ise gün boyu akmadan, kirpiklerimiz düşmeden iddialı görünümünü korudu.

Doğru maskarayı bulduktan sonra en doğru maskara uygulaması için okumaya devam edebilirsin.

Kirpiklerini kıvır



Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Lancôme Monsieur Big Maskara

Lancôme Monsieur Big Maskara


Her makyaj artistinin ilk söylediği makyaj hilesi, 'kirpiklerine maskara sürmeden önce kıvır'. Kirpiklerini kıvırmadan maskara uyguladığında istediğin hacmi yakalayamayabilirsin. Kirpik kıvırıcınla kirpiklerini 10 saniye boyunca kıvrık tuttuktan sonra aynada sen bile bu değişimi farkedeceksin.

Zig-zag hareketlerle maskaranı uygula



Maskaranı sürerken her daim dipten uca sürmelisin. Maskaranı önce kirpiklerinin dibine yerleştir. Daha sonra kirpik uçlarına doğru hafifçe zig-zag hareketlerle ilerle. Böylece maskaran kirpiklerinin aralarına da gireceği için kirpiklerin hem daha uzun, hem de daha dolgun görünecektir.

Maskara sürerken en sık yapılan hatalar



  • Maskaranı uygularken yukarı bakmak en sık yapılan yanlışlardandır. Maskaranı sürerken her zaman aşağı doğru bakmalısın.
  • Maskara sürdükten sonra kirpikleri kıvırmak çok yanlıştır. Bu hata kirpiklerinin kırılmasına bile neden olabilir. Önce kirpiklerini kıvır daha sonra maskaranı uygula.
  • Maskara fırçasına daha fazla ürün gelmesi için fırçayı sürekli maskara ambalajına sokup çıkarmak maskaranın ömrünü kısaltacaktır. Bu işlem maskaranın içine hava girmesine neden olacağı için maskaran kısa sürede kuruyabilir.
  • Göz makyajında ilk olarak maskara uygulayanları görüyoruz, yapmayın! Önce farını, eyelinerını sürdükten sonra maskaranı uygulamalısın. 

Sen de bu harika maskarayı denedikten ve ipuçlarımızdan yararlandıktan sonra artık takma kirpiğe ihtiyaç kalmadığını göreceksin! 


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Lancôme Monsieur Big Maskara

Lancôme Monsieur Big Maskara

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Lancôme Monsieur Big Maskara

Lancôme Monsieur Big Maskara