Kirpikler fora: Daha uzun daha dolgun kirpikler

Kirpikler fora: Daha uzun daha dolgun kirpikler

Takma kirpiklerin yarattığı etkiyi seviyoruz. Gözlerimizi daha iri gösteriyor, bakışlarımızı dramatikleştiriyor. Yine de birçoğumuz, buna Makyaj.com ekibi dâhil, takma kirpik takmaktan pek hoşlanmıyoruz.

Tam da bu noktada kafamızda şu soru beliriyor: Takma kirpik kullanmadan, takma kirpik etkisini nasıl yaratabiliriz? Hayalindeki kirpikleri elde etmen için sana bir rehber hazırladık!

Doğru ürünler

Başlangıç olarak doğru ürünleri kullanmaya ihtiyacımız var. Her gün kullandığın maskaran bu iş için pek uygun değil. Yoğun uzatma, dolgunlaştırma ve kıvırma etkili bir maskara bütün ihtiyaçlarını karşılayacak.

Kıvır ve hazırla

Dramatik kirpikler için, doğru şekilde hazırlık yapmak oldukça önemli. Kirpiklerini kirpik kıvırıcınla kıvır ve en mükemmel sonuçlar için kirpik primerı uygula.

Uçlara ekstra ilgi

Ultra uzun kirpikler için, kirpik uçlarına ekstra özen göster. Önce kirpik uçlarına nazikçe maskaranı uygula ardından uygulamayı baştan uca tüm kirpiğine yap.

Doğru uygulama

Konu maskara uygulaması ise, uyguladığın teknik sonuçları etkileyebilir. Doğru uygulama için, kirpik diplerinden başla ve elinle sağa sola doğru salınımlar yaparak uçlara doğru fırçanı devam ettir.

Birden fazla kat

"Less is more" mantığı seni diğer makyaj stillerinde asla yanıltmaz ama konu ilgi çekici kirpiklerse, hep daha fazlasına ihtiyacımız var. Ekstra dolgunluk için, birden fazla kat uygulamalısın. Topaklanmayı önlemek için her bir katı hafifçe uyguladığından emin ol.