loader

Kirpiklerin Seyrek Mi? Bu İpuçları Tam Sana Göre

Favoriye Ekle

Makyajın gizli kahramanı kuşkusuz hacimli kirpiklerdir. Maskara sürmeyi unuttuğumuz günlerde kendimizi çıplak hissetmemiz oldukça normal! Peki, zayıf veya seyrek kirpklere sahip olanlar nasıl gür kirpiklere kavuşabilir? 'Benim kirpiklerim asla gür görünemez' deme! Aşağıdaki ipuçlarını takip ederek hacimli ve etkili bakışlara kavuşabilirsin. Bizce denemeye değer!

Doğanın gücüne güven

nasıl gür kirpiklere kavuşabilir

Maskara seçiminde doğal içeriklerin gücüne inanmalısın. Özellikle maskaranı eve geldiğinde çıkartmaya çalışırken kirpiklerinin zedelenmemesi için doğal içerikli maskaraları kullanmalısın.

Hindistan cevizi yağı içeren Maybeline New York Total Temptation Maskara maskaranın kolay temizlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca hindistan cevizinin içeriği sayesinde kirpiklerine bakım yaparak uzamalarını sağlıyor. Kirpiklerini maskara uygularken aynı zamanda bakım da yapabileceğini hiç düşünmüş müydün?

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Zigzag hareketlerle maskaranı uygula

Zigzag hareketlerle maskaranı uygula

Maskaranı uygularken dipten uca uygulamalısın. Direk ve düz uygulama yerine zig zag hareketleri tercih etmelisin. Böylece maskaran bütün kirpiklerinin arasına geçecektir. Düz hareketlerle maskaranı uyguladığında kirpiklerine sadece uzunluk verebilirsin, hacim için zig zag hareketleri tercih etmelisin. 

Maskaranı iki kat uygula

Kirpiklerin Seyrek Mi? Bu İpuçları Tam Sana Göre_1
Maskaranı her zaman iki kat uygulamanı tavsiye ediyoruz. İlk kat kurumadan maskaranın ikinci katını sürdüğünde daha gür kirpiklere kavuşabilirsin. Eğer kirpiklerin çok cılızsa üç kat maskara da uygulayabilirsin ama günlük makyajda 3 kat maskarayı biz tavsiye etmiyoruz. 

Editörün önerisi: Maskaranı uygulamadan önce kirpiklerini kıvırmak, kirpiklerinin daha etkili görünmesine yardımcı olacaktır.

Fırça tercihi

Fırça tercihi

Eğer kısa kirpiklere sahipsen kıvrık fırçalı maskaraları tavsiye ediyoruz. Böylece hem kirpiklerin daha uzun hem de kıvrık görünecektir. Kirpiklerim uzun ama seyrek diyorsan, kısa ve tombul fırçaları kullanmalısın. Böylece kirpiklerin daha kıvrık aynı zamanda da hacimli görünecektir.

Alt kirpiklerini unutma

Kirpiklerin Seyrek Mi? Bu İpuçları Tam Sana Göre_2

Kabul edelim, birçoğumuz günlük makyajda alt kirpkilerimizi atlıyoruz. Eğer hacimli kirpkilere kavuşmak istiyorsak alt kirpiklere de maskara uygulamalıyız. Alt kirpiklere maskara seçerken plastik fırçalara öncelik verebilirsin.

Eyeliner

Kirpiklerin Seyrek Mi? Bu İpuçları Tam Sana Göre_3

Seyrek kirpiklere sahipsen eyeliner sürmeden göz makyajını tamamlamamalısın. İster kedi gözü, istersen de kuyruklu eyeliner çek fakat mutlaka kirpik dibini doldurmalısın. Böylece makyajın daha etkili ve çarpıcı görünecektir. Günlük hayatında eyeliner sürmek istemediğin günlerde göz kalemi çek ve daha sonra kulak çubuğu ile hafifçe yay. Bu dumanlı etkiliyi çok seveceğine eminiz. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler