loader

Kış aylarında kuruyan cilde nasıl makyaj yapmalı?

Favoriye Ekle

Kışın kuruyan ciltler için nemlendirici makyaj tüyoları bu yazımızda!

Kış mevsiminin en kötü yanlarından biri de cildimizi kurutması! Soğuyan havalar, buz gibi rüzgarlar, yağmur ve çetin kış şartları cildimizi günden güne kurutarak mat ve cansız bir hale dönüştürüyor. Kuru cildine kaybettiği ışıltıyı vermekse aslında çok kolay. Nasıl mı? Cildine ışıltı kazandıracak en iyi makyaj malzemelerini keşfetmek için doğru yerdesin. Kışın cildinde donuk, mat ve solgun görünümler görmek istemiyorsan makyaj.com editörlerinin önerilerini dikkate almalısın.

1. Adım: Su bazlı ürünler kullan

1. Adım: Su bazlı ürünler kullan

Kış aylarında su bazlı ve nemlendirici etkili ten makyajı ürünleri kullanmayı çok seviyoruz. Sen de cildinin daha canlı ve sağlıklı görünmesi için yoğun fondötenler yerine daha ince, ıslak bitişli ve cildini nemli gösteren ürünlere yönelmelisin.

Kış aylarında soğuktan, rüzgardan ve diğer çevresel faktörlerden dolayı cildimizde kuruluk meydana gelebilir. Hatta bazen elini yüzüne götürdüğünde cildinin sertleştiğini ve sanki kabuk gibi olduğunu hissedebilirsin. Bu görünümü makyajla yumuşatmak ve cildine taze bir görünüm kazandırmak için L’Oréal Paris Skin Paradise Su Bazlı Renkli Nemlendirici’yi kullanmanı öneriyoruz. Aloe vera, zencefil ve güvercin ağacı özleri içeren formülü sayesinde hem cildine bakım yapan, hem de gün içinde cildinin daha aydınlık görünmesini sağlayan bu ten ürününü kış aylarında yanından ayırmamalısın. Renkli nemlendirici orta dereceli bir kapatıcılığa sahip. Yani cildindeki leke, izler, sivilceler de görünmez hale gelecek, cildin sağlıkla ışıldayacak. Loreal renkli nemlendiriciyi biz tek kat uyguladığımızda oldukça doğal bir sonuç elde ediyoruz. Sen de cildine göre istediğin yoğunlukta bu ürünü sürebilirsin. Su bazlı yapısı sayesinde cildinde oldukça homojen dağılır, kalın ve yoğun görünmez.

Kapatıcı olarak da, göz kremi etkili kapatıcılar, kuru cildin için kurtarıcı olacak. L'Oréal Paris'in True Match 2'si 1 Arada Göz Kremi İçeren Kapatıcısı, hyaluronik asit içeren formülü sayesinde göz çevreni nemlendirirken, aynı zamanda göz altı morluklarını ve renk eşitsizliklerini de gizleyecek.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Adım: Aydınlık göz makyajı

2. Adım: Aydınlık göz makyajı

Kış makyajında, kuruluk yüzünden solgun görünen cildini canlandırmak için aydınlık ve ışıltılı göz makyajları yapabilirsin. Kış aylarına uygun sıcak kızıl tonlar, gün batımı renkleri ve kiremit tonları her göz rengine çok yakışıyor. Sende kış makyajında sıcak, canlı ve aydınlık bir etki elde etmek için, L'Oréal Paris Eye Go Wild far paletini kullanabilirsin. Bu paletteki sıcak toprak renkleri ve metalik farlarla gözlerinin çok daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsin. Ayrıca Eye Go Wild paletindeki farlar hem çok pigmentli, hem de yapıları çok yumuşak. Gözde çok kolay dağılıyorlar, bu yüzden farları karıştırırken hiç zorlanmayacak, birkaç adımda buğulu bir göz makyajı elde etmiş olacaksın.

3. Adım: Cildini aydınlat

3. Adım: Cildini aydınlat

Aydınlatıcı trendi günden güne popülerliğini arttırıyor. Sen de kuru cildini daha canlı göstermek için aydınlatıcıdan daha güzel bir yol bulamazsın. Likit aydınlatıcını elmacık kemiklerine, burun ucuna ve biraz da çenene uygula. Cildinde kuruluk varsa pudra formdaki aydınlatıcılardan uzak durmalısın. Pudralı ürünler cildindeki kuruluğu destekleyebilir ve cildindeki kırışıkların belirginleşmesine yol açabilir. Krem veya likit aydınlatıcılar kışın kullanmak için harika seçenekler! Hem uygulaması kolay, hem de cildinde nemli görünüm yaratıyorlar. L'Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcılar, hindistan cevizi yağı içeren formülleriyle cilde bakım yaparken, aynı zamanda içten gelen bir ışıltı veriyorlar.

Editörün önerisi: Dudaklarını daha kalkık ve dolgun göstermek istiyorsan üst dudağının ortasına da aydınlatıcı sürmelisin.

4. Adım: Dudak parlatıcısı

4. Adım: Dudak parlatıcısı

Kuru cildinde mat rujlar yerine parlak renkler tercih etmelisin. Nude tonlarındaki saten bitişli veya lip gloss formundaki rujlar seni bir anda yaz aylarına ışınlayacak. Eğer soğuk kış günlerini biraz daha renklendirmek ve ısıtmak istersen renkli dudak parlatıcını da sürebilirsin. Dudaklarının daha nemli ve canlı görünmesi için önerimiz, L'Oréal Paris Color Riche Shine rujlardan 112 Only in Paris rengi!

Kış aylarında da sıcacık ve enerjik görünmek mümkünmüş, değil mi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön