loader

Kış dosyası: 4 adımda mat ve aydınlık ten makyajı

Favoriye Ekle

Doğallığın mevsimi kış geldi! Taze ve ışıltılı görünen ten renginin ille de bronzluktan geçmediğini kanıtlayacak bir makyaj stiline hazır mısın? Kışın da aydınlık ten makyajından vazgeçmeyenler en doğal ve en iyi makyaj malzemeleriyle kusursuz görünebilirler. Soğuk günlerde cildinin kuru ve solgun görünmesine engel olmak, fresh görünümü her daim canlı tutmak için kış makyaj tüyolarımızı dikkatlice okumalısın.

Kış için fondöten önerisi

Kış için fondöten önerisi

Kış fondöteni seni aşırı mat ve kuru göstermek zorunda değil. Evet, kış makyajları aklımızda hep donuk ve solgun olarak kalmış ama bunların hepsi soğuklara karşı yanlış fondöten seçmekten dolayı kaynaklanır. Kış günlerinde cildini kurutmayan, tam tersi doğal-mat gösteren bir fondöten arıyorsan Maybelline New York Fit Me fondöteni kullanmalısın.

İkonik Fit Me fondöten, gözeneklerini gizlediği için cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlar, kil içeren formülüyle cildinin parlamasını kontrol altına alır. Böylece cildin doğal ve mat görünür. Fit Me fondöteni günlük makyajında sadece birkaç damla kullanman yeterli olacak. Likit formülü sayesinde çok kolay yayılır ve cilt tonuna uyum sağlayarak eşit bir görünüm sağlar.

Kış aylarında cildini nasıl daha aydınlık gösterebilirsin?

Kış aylarında cildini nasıl daha aydınlık gösterebilirsin?

Kış aylarında cildinin kuruduğundan ve makyajının çizgilerine dolduğundan şikayetçi oluyorsan senin mutlaka cildini nemli tutan makyaj malzemelerine yönelmen gerekiyor. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcı bugüne kadar kullandığımız en iyi kapatıcıların başında geliyor. Çünkü kapatıcının yapısı ince olmasına rağmen cilt kusurlarını mükemmel bir derecede gizler, kalın bir yapısı olmadığı için ciltte ağırlık yaratmaz. Çizgilere dolmadığı ve uzun saatler cildi aydınlık gösterdiği için Maybelline kapatıcıyı biz kışın her makyajımızda kullanıyoruz.

Aydınlatıcıyı sadece göz çevresinde değil, yüzünün ortaya çıkarmak istediğin diğer bölgelerinde de kullanabilirsin. Örneğin, kırmızı rujunu ortaya çıkarmak için aydınlatıcını dudak çerçevesine uygula. Kontür makyajı yaparken koyu renkli fondötenini belirginleştirmek için Maybelline aydınlatıcıyı kontürün tam altına sürebilirsin. Tek bir kapatıcıyla neredeyse tüm yüzünü boyutlandırmak mümkün!

Yaz renklerinden uzaklaşma

Yaz renklerinden uzaklaşma

Kış aylarında cildini daha fresh göstermek istiyorsan allık tonlarında yaz renklerini kullanmaya devam edebilirsin. Krem allıklar, pembe ve şeftali tonları kış için de mükemmel görünümler yaratıyor.

Soğuk günlerde cildini kurutacak pudra formdaki ürünlerden uzak dur. Pudra allık, transparan pudra gibi makyaj malzemeleri cildinin daha kurumasına ve daha soluk görünmesine yol açabilir. Cildini daha ışıltılı göstermek istiyorsan tercihini krem ve likit ürünlerden yana kullanmalısın. Krem allığını yanaklarının üzerinde birkaç damla uygula ve parmağınla yüzünün dış köşelerine dağıt! Tıpkı yaz aylarındaki gibi ışıl ışıl görünüyorsun.

Aydınlık görünüm için ruj seçimi

Aydınlık görünüm için ruj seçimi

Kış aylarında aydınlık ve doğal mat görünmek için lip gloss veya saten bitişli rujları kullanabilirsin. Kış renklerinin başında gelen nude ve kahve tonları, kış aylarına çok yakışacak.

Kış aylarında kuru dudaklarının üzerine mat ruj sürmek makyajının bütün genel havasını olumsuz etkileyebilir. Bunun yerine dudaklarına ıslak bitişli lip glosslar kullanabilirsin. Maybelline Lifter Gloss dudak parlatıcısı, hyaluronik asit içeren formülü sayesinde dudaklarını nemlendirecek, pürüzsüz ve daha dolgun görünmelerini sağlayacak. Nude ve pembe tonlu renk seçenekleri arasından kendine uygun olanı seçebilir, kış makyajında dudaklarının aydınlık, dolgun ve nemli olmalarını sağlayabilirsin.

Eğer yine de kış makyajında mat rujlardan vazgeçmek istemezsen, dudaklarının kuru görünmesine neden olmayacak, süper mat ve süper kalıcı bir likit mat ruj önerimiz var: Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlar, dudaklarını kurutmadan mat bir görünüm verecek. Üstelik geniş renk seçeneği ile kışa uygun bir çok ton bulabilirsin, bizim favorimiz Matte Ink 65 Seductress!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön