loader

Kış günlerinde doğal bir bronz görünüm nasıl elde edilir?

Favoriye Ekle
Kış günlerinde doğal bir bronz görünüm nasıl elde edilir?

"Kışın da ışıl ışıl bir tenle dolaşmayı kim istemez" diye düşünenlerden misin? Bu yazımız senin için!

İpucu #1: Cildini hazırla

Daha doğal bir ton elde etmek için, makyajına renkli nemlendirici ya da BB krem gibi sağlam bir baz oluşturacak bir ürünle başlamalısın. Hem cilt bakımı yapan hem de renk veren çok amaçlı bir ürünle zaman da kazanabilirsin.

İpucu #2: Doğru tonu seç

Kirli bir görünümden kaçınmanın ve ışıltılı bir bronzluk elde etmenin sırrı, ten rengine uyumlu bir ton seçmekten geçiyor. Bu da, en fazla bir ton kadar fark olması gerektiği anlamına geliyor. Eğer koyu bir tene sahipsen, turuncu alt tonlu bir bronzlaştırıcıyı seçebilirsin. Açık tenliysen altın ya da sarı alt tonlu bir bronzlaştırıcı senin için ideal. Ürünü elmacık kemiklerinin altındaki boşluklara uygulayarak rengi test edebilirsin.

İpucu #3: Stratejik oyna

Bronzlaştırıcıyı, güneşin doğal olarak aydınlattığı alanlara uygulamakla sınırla. Yani; alnına, saç çizgine en yakın kısıma, elmacık kemiklerinin biraz aşağısına, şakaklarının etrafına, burun kemiğinin kenarlarına boyunca ve çene kemiğine sür. Eğer pudra bazlı bir bronzlaştırıcı kullanıyorsan, nazik ve geniş hareketlerle uygulama yap. Krem bazlı ya da sıvı bir bronzlaştırıcı tercih ettiysen, ufak miktarlarla makyajına başla. Unutma; azı karar, çoğu zarar! İhtiyacın olduğu takdirde üzerine ekleme yapabilirsin. Rengi fırça ya da sünger yardımıyla dağıtarak keskin çizgileri yok et.

İpucu #4: Göğüs ve boyun bölgesini atlama

Yüzünün rengiyle boyun ve dekolte bölgesinin renginin aynı olmasına özen göster. Bronzlaştırıcıyı hafifçe boyun ve dekolte bölgene uygula.

İpucu #5: Allıkla işbirliği yap

Son adım olarak, elmacık kemiklerinin çıkık kısımlarına mercan ya da açık pembe tonlarında bir allık uygulayarak yüzüne derinlik kazandır. Burun ve kaş kemiği üstüne de az miktarda aydınlatıcı uygularsan, Brezilyalı modellerin tenine sahip olmaman için hiçbir sebep kalmayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön