loader

Kış günlerinde doğal bir bronz görünüm nasıl elde edilir?

Favoriye Ekle

Kış aylarında bronz bir ten makyajı yapmak için bildiğimiz tüm ipuçlarını açıklıyoruz!

Kış aylarında soğuktan dolayı cildimiz kuruyabilir, bu da mat görünüme yol açabilir. Bu nedenle kış makyajında amacın cildini daha canlı ve aydınlık göstermek olmalı. Kış günlerinde yaz sıcaklığını yakalamak doğal bronz makyaj yapabilirsin. Aydınlık, fresh ve bronz görünen bir kış makyajı için hazır mısın? Adım adım kışın nasıl bronz makyaj yapacağının sırlarını seninle paylaşıyoruz.

İpucu #1: Cildini nemlendirerek başla


Cildini nemlendirerek başla

Kış aylarında cildinin daha sağlıklı ve canlı görünmesi için cildini iyice nemlendirmelisin. Cildini kurutan, yoğun mat gösteren ürünleri kış mevsiminde uygulamanı önermiyoruz. Makyajına başlamadan önce L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Nemlendiriciyi uygulayabilirsin. Formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera ile cildi 72 saate kadar nemlendiren bu nemlendirici, makyajının daha uzun süre canlı görünmesine yardımcı olacak. Makyaj bazı olarak nemlendirici kullanmayı seviyorsan (kış günlerinde bu makyaj tekniğini mutlaka uygulamalısın) Nem Terapisi doğru tercih olacak. Zorlu kış günlerinde cildin gün boyunca nemli kalacak ve harika görünecek.

İpucu #2: Cilde bakım yapan bir fondöten seç

İpucu #2: Doğru tonu seç

Kış aylarında bronz makyaj için fondöten seçerken aydınlık ve taze bitiş sağlayan, aynı zamanda da cildine bakım yapacak ten ürünlerini kullanmalısın. Biz kış aylarında cildimize bakım yapan L'Oréal Paris True Match Fondöteni kullanmayı çok seviyoruz. Formülündeki aloe verahyalüronik asit ve nemlendirici antioksidanlar cildine bakım yaparak daha kusursuz görünmene yardımcı olur. Doğal kapatıcı etkisi ve pürüzsüz bitişi özelliği olan True Match fondöteni daha canlı görünmek istediğimiz günlerde cildimize uyguluyoruz.

Fondöten uygulamasından sonra cildinde hala belirgin olan lekeler ve göz altındaki mor halkalar için L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2'si 1 Arada kullanabilirsin. Hem göz kremi, hem de kapatıcı görevi gören bu makyaj malzemesi, cildine bakım yaparak seni kış soğuklarından koruyacak.


İpucu #3: Bronzer seçimi

Bronzer seçimi

Kış makyajında ışıltılı ve doğal bir bronzluk elde etmenin sırrı, ten rengine uyumlu bir ton seçmekten geçiyor. Bu da, en fazla bir-iki ton kadar fark olması gerektiği anlamına geliyor.

Doğal bir bronzer önerisi isteyenler için L’Oréal Paris Back To Bronze bronzlaştırıcı pudrasını öneririz. Mat ve aydınlık bitişi sayesinde her ten rengine uyan bu bronzer, bir anda seni sıcak Akdeniz kıyılarına ışınlayacak. Cildinde doğal bir bronzluk isteyenler Back to Bronze rengiyle tam ideal kış makyajını yakalayabilecekler.

İpucu #4: Bronzlaştırıcı nerelere sürülmeli?

Bronzlaştırıcı nerelere sürülmeli?


Bronzlaştırıcıyı, güneşin doğal olarak aydınlattığı alanlara uygulamakla sınırla. Yani; alnına, saç çizgine en yakın kısıma, elmacık kemiklerinin biraz aşağısına, şakaklarının etrafına, burun kemiğinin kenarlarına boyunca ve çene kemiğine sür. Unutma; azı karar, çoğu zarar! İhtiyacın olduğu takdirde üzerine ekleme yapabilirsin. Bir de minik bir ipucu: Göz makyajının ilk adımında, göz kapağının katlanma bölgesine de bronzerını uygulayarak daha bütün bir bronz görünüm elde edebilirsin.

İpucu #5: Bronzera uygun bir allık tonu seç

Bronzera uygun bir allık tonu seç

Son adım olarak, elmacık kemiklerinin çıkık kısımlarına mercan ya da açık pembe tonlarında bir allık uygulayarak yüzüne derinlik kazandır. Burun ve kaş kemiği üstüne de az miktarda aydınlatıcı uygularsan, Brezilyalı modellerin tenine sahip olmaman için hiçbir sebep kalmayacak!

Kış aylarında cildini daha sıcak ve aydınlık gösteren bir allık arıyorsan L'Oréal Paris Melon Dollar Baby Allık ile tanışmalısın. Formülündeki karpuz özü seni bir anda sıcacık temmuz ayına gönderecek! Pembe allıklar arasında en sevdiğimiz allık olan Melon Dollar allık, oldukça kolay dağılıyor ve cildinde taze bir görünüm yaratıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler