loader

Kışa Özel: Fondöteninin Kalıcılığını Artıracak 6 Yöntem

Favoriye Ekle

Kış geldiğine göre artık kış makyaj rutinine geçebiliriz. Kış makyajının en önemli noktası cildinin pürüzsüz ve kusursuz görünmesidir. Yaz makyajındaki doğal ve yok gibi duran görüntü kış aylarında yerini daha mat ve pürüzsüz makyaj stiline bırakıyor. Kış aylarında fondötenin kalıcı görünmesi için sana harika önerilerimiz var. Makyajının kalıcılığını arttıracak 6 yöntem sayesinde kış makyajının bütün sırlarını çözmüş olacaksın.

Fondötenin ile makyaj sabitleme spreyini karıştır

Fondötenin ile makyaj sabitleme spreyini karıştır

Fondöteninin cildinde daha kalıcı görünmesi için önce fondötenini elinin üzerine biraz al, fondötenin üzerine iki fıs makyaj sabitleme spreyi sık. Böylece fondötenin kendiliğinden daha kalıcı olacak. Özellikle bu tekniği acelen olduğu günlerde uygulamanı öneriyoruz. Böylece makyajının kalıclığını arttırmak için farklı adımlara ihtiyaç kalmayacak.

Editörün önerisi: Urban Decay All Nighter Makyaj Sabitleme Spreyini fondöten ile karıştırdığında hem fondötenini daha ışıltılı bir hale getirecek hem de makyajının gece boyu kalıcı olmasını sağlayacaksın.

Makyaj sabitleme spreyini tüm cildine uygula

Makyaj sabitleme spreyini tüm cildine uygula

Makyaj sabitleme spreyini her zaman fondötenden önce yüzüne sıkmalısın. Böylece fondötenin kalıcılığını arttırmış olacaksın. Tabii bu etkiyi iki katına çıkarmak için fondötenin üzerine de makyaj sabitleme spreyi sıkmak serbest!

Eğer cildin çok kuruysa makyaj sabitleme spreyini sıkmadan önce cildine nemlendirici uygulayabilirsin. Bu adım sayesinde yüzün gün boyu ışıl ışıl görünecek, fondötenin kurumayacak. Cildinin kuru olmasına rağmen, yoğun kapatıcı ama aynı zamanda da cildine nefes aldıracak bir fondöten kullanmak istersen, L'Oréal Paris'in Infaillible 24H Fresh Wear fondötenini mutlaka denemelisin. Bulaşmaya, temasa, suya, spora, kısacası gün içinde zorlayıcı tüm şartlara dayanıklı bu fondöten gerçekten bir harika!

Krem ürünleri sabitle

Krem ürünleri sabitle

Ten makyajını sabitlemek için fondöten dışında kullandığın diğer krem ürünleri de sabitlemeni öneririz. Eğer makyajında krem kontür, krem allık veya bronzer kullanıyorsan transparan pudra ile üzerinden geçebilirsin.

Transparan pudra önerisi arıyorsan mutlaka Maybelline New York Master Fix Makyaj Sabitleme pudrası ile tanışmanı öneririz. Yumuşacık yapısı ile cildi kurutmadan kusursuz bir kalıcılık sağlıyor. Transparan pudranı sünger ile uygularken süngerdeki fazla ürünü al ve geri kalanı krem ürün uyguladığın bölgelere tampon hareketlerle yay.

Makyaj süngerine sabitleyici sprey sık

Makyaj süngerine sabitleyici sprey sık

Kış makyajında kalıcılık yakalamak istiyorsan makyaj sabitleme spreyini olabildiğinde çok kullanmalısın. Makyaj süngerinde de dahil! Mesela fondötenini uygulamadan önce makyaj süngerini, makyaj sabitleme spreyiyle nemlendirebilirsin. Bu aşamada ürünü bol bol kullanmak serbest!

Makyaj süngerini sabitleyici sprey ile ıslatmak hem makyajının kalıcılığını arttıracak hem de kış makyajına doğal ve aydınlık bir hava katacaktır. Bu tekniği krem allık uygularken, far sürerken ve kontür yaparken de kullanabilirsin.

Yağlı bölgelerden uzak dur

Yağlı bölgelerden uzak dur

Cildinin çok yağlanan bölgelerine transparan pudra sürmek biraz riskli bir iş. Ben burun, alın gibi çok yağlanan bölgelerime transparan pudra sürdüğümde gecenin sonunda pudranın parça parça görünmesinden çok rahatsızlık duyuyorum! Eğer sen de benim gibi makyajının parçalı görünmesini sevmiyorsan çok yağlı bölgelere transparan pudra uygulama. Sadece makyajının sonunda NYX Professional Makeup Matte Finish Setting Spray sıkman yeterli olacak. Yüzünün biraz yağlanması, dağılan bir makyajdan daha iyidir, değil mi?

Fondötenden önce transparan pudra uygula

Fondötenden önce transparan pudra uygula

Bu taktiği uygulamaya yeni başladım ve çok olumlu sonuçlar elde ettim! Ten makyajına başlamadan önce cildine transparan pudra uygula. Çok fazla değil, sadece tek bir kat yeterli olacaktır. Daha sonra fondötenini üzerine sür ve iyice dağıt. Böylece cildinde kadifemsi bir bitiş yaratacaksın. Bu adım sayesinde kış makyajın çok daha kalıcı olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler