loader

Kısa Saçlı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Favoriye Ekle

Kısa saç kesimi trendy ve çekici olduğu kadar zamansız da bir saç kesimidir. Birkaç sezondur ünlü markaların defilelerinde de sık sık kısa saçlı modeller gözümüze çarpıyor. Sen de bu trende uyup saçlarını kısa kestirdiysen ya da kestirmeyi düşünüyorsan, bu cool görünümünü tamamlayacak bir makyaj stiline ihtiyacın var. İşte kısa saç makyajını da bizim önerilerimizle yapabilirsin. Kısa saça makyaj önerilerini öğrenmek için okumaya devam et!

Belirgin kaşlar

Belirgin kaşlar

Yüz hatlarını belirgin kılmak için düzgün şekillendirilmiş kaşlardan daha iyi bir yol olmazdı herhalde! Kaşlarını düzgünce şekillendirdikten sonra seyrek kısımları kaş kaleminle doldurup, kaş fırçasıyla nazikçe tara. Belirgin kaşlar özellikle hacimli kısa saçlarla harika görünüyor! Kısa saça makyaj yaparken kaşları es geçmemek gerekiyor.

Editörün önerisi: Kaşlarını daha belirgin ve doğal gösterecek bir kaş kalemi arıyorsan sana harika bir önerimiz var! Maybelline New York Brow Ultra Slim Kaş Kalemi sayesinde kaşlarını belirginleştirebilir hem de kaş kaleminin kaş kılı kadar ince ucu sayesinde daha doğal görünmelerini sağlayabilirsin. Kaşlarını kalınlaştırırken sahte bir görüntünün ortaya çıkmasından endişeleniyorsan Maybelline kaş kalemi senin için doğru seçim olacak! Arkasındaki ince kaş fırçasıyla, kaşlarını yukarı doğru tarayarak doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Yoğun kirpikler

maybelline lash sensational maskara

Kısa saçlarınla feminenliğini ön plana çıkartmak istersen yoğun ve hacimli, yelpaze etkili kirpik görünümünü deneyebilirsin. Çekici bir görünüm için üst kirpiklerine uyguladığın gibi alt kirpiklerine de maskara uygulamanı öneririz. Kısa saç için göz makyajı yapmasan dahi mutlaka kirpiklerine maskara sürmeni öneriyoruz. Maskara sürmek seni bir anda daha çekici yapacak ve gözlerini belirginleştirecektir.

Editörün önerisi: Kısa saçlarını ön plana çıkarmak için hacimli, kıvrık ve tek tek ayrılmış kirpiklere ihtiyacın var. Bunun için önce kirpiklerini kirpik kıvırıcısı ile kıvır. Daha sonra Maybelline New York Lash Sensational Maskara ile kirpiklerini dipten uca doğru kaldır. Maskaranı uygularken zig zag hareketler yaparsan maskaranın kirpiklerinin arasına girmesini sağlayabilirsin.

Pürüzsüz ten makyajı

maybelline fit me fondöten

Kusursuz bir cilt görünümüyle doğal güzelliğini vurgulayabilirsin. İlk önce doğal-mat bitişli fondöten ile cilt kusurlarını gizleyip, ardından yüzünün yüksek noktalarına (elmacık kemiklerine, alnının tepe noktalarına, dudak kıvrımına, çenene) aydınlatıcı uygulayabilirsin.

Editörün önerisi: Ten makyajının doğal ve aynı zamanda kusursuz görünmesi için Maybelline New York Fit Me fondöten kullanmalısın. Fit Me fondöten doğal-mat bir bitişe sahip. Kil içeren formülüyle cildindeki yağlanma ve parlamayı kontrol ederken, gözenek görünümünü de gizliyor. E bir fondötenden daha ne beklersin? Aydınlatıcılar her kadının özellikle kısa saçlı kadınların makyaj çantasında mutlaka bulunmalıdır. Ten rengine uygun aydınlatıcı bulmakta zorlanıyorsan, her ten rengine yakıştığını düşündüğümüz şampanya rengi aydınlatıcı ile tanışmalısın. Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı Pudra 200 Diamond Glow'un sana yakışacağına eminiz!

Yüzünü boyutlandır

Yüzünü boyutlandır

Kısa saçlı kadınların yüz hatları daha belirgin göründüğü için mutlaka bronzer ve allık kullanarak yüzünü boyutlandırmalı. Doğal kontür yapmak için biz bronzer kullanmayı tercih ediyoruz, aynısını sana da öneririz. Kısa saçlarında daha fresh bir görünüm yakalamak için hafif allık ve kontür ikilisinden vazgeçme.

Editörün önerisi: Yüzüne bronzer ile kontürlemek için Maybelline New York City Bronzer kullanmalısın. Kremsi pudra yapısı sayesinde bu bronzer çok yumuşak bir şekilde uygulanıyor ve yüzünde sert bir çizgi bırakmadan dağılabiliyor. Bronzer uyguladıktan sonra allık adımına geç. Maybelline New York Cheek Heat Nude Burn krem allık son zamanların en popüler allığı haline geldi! Yanaklarının ortasına allığını 3-4 nokta kadar uygula ve saç diplerine doğru parmağınla dağıt.

Parlak dudaklar

maybelline color sensational 133 almond hustle

Dudaklarında çekici bir dokunuş bırakmak için nude rujlardan yararlanabilirsin. Böylece dudaklarını geri plana atıp, dikkati gözlerinde toplayabilirsin.

Editörün önerisi: Dudak tonlarında parlak ve dudaklarını besleyecek saten bitişli ruj arıyorsan işte cevabı burada! Maybelline New York Color Sensational 133 Almond Hustle hem dudaklarını yumuşacık yapacak, hem de nude tonuyla makyajının ön plana çıkmasını sağlayacak. Her cilt rengine uyan bu nude tonunu kaçırmamalısın.

Dumanlı gözler

dumanlı nude göz

Koyu tonda, buğulu göz makyajıyla dikkat çekmemen imkansız! Gözlerini muhteşem şekilde belirginleştirecek dumanlı göz makyajını oluşturmak için makyaj.com'dan ilham alabilirsin. Kısa saçlara uygun dumanlı göz makyajı tonlarında kahve ve bronz tonları yer alıyor. Bu tonlara uygun far paletiyle harika makyajlar yaratacağına eminiz.

Editörün önerisi: Pratik dumanlı göz makyajı için krem far önerisine ihtiyacın olduğunu tahmin ediyoruz. Maybelline New York Color Tattoo On and On Bronze rengi tam senin gibi doğal tonlarda dumanlı göz makyajı sevenler için. Parmağının ucuyla göz kapağına krem farı sür ve gözlerinin dış köşelerine doğru dağıt.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler