Kısa Saçlı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Favoriye Ekle
Kısa Saçlı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kısa saç kesimi trendy ve çekici olduğu kadar zamansız da bir saç kesimidir. Birkaç sezondur ünlü markaların defilelerinde de sık sık kısa saçlı modeller gözümüze çarpıyor. Sen de bu trende uyup saçlarını kısa kestirdiysen ya da kestirmeyi düşünüyorsan, bu cool görünümünü tamamlayacak bir makyaj stiline ihtiyacın var. İşte kısa saç makyajını da bizim önerilerimizle yapabilirsin! Kısa saça makyaj önerilerini öğrenmek için okumaya devam et.

Belirgin kaşlar

Belirgin kaşlar

Yüz hatlarını belirgin kılmak için düzgün şekillendirilmiş kaşlardan daha iyi bir yol olmazdı herhalde! Kaşlarını düzgünce şekillendirdikten sonra seyrek kısımları kaş kaleminle doldurup, kaş fırçasıyla nazikçe tara. Belirgin kaşlar özellikle hacimli kısa saçlarla harika görünüyor! Kısa saça makyaj yaparken kaşları es geçmemek gerekiyor.

Editörün önerisi

editörün önerisi

Kaşlarını daha kalın gösterecek bir kaş kalemi arıyorsan sana harika bir önerimiz var! Lancôme Brôw Densify Kaş Pudrası sayesinde kaşlarını belirginleştirebilir hem de daha doğal görünmelerini sağlayabilirsin. Kaşlarını kalınlaştırırken sahte bir görüntünün ortaya çıkmasından endişeleniyorsan bu ürün senin için doğru seçim olacak!

Yoğun kirpikler

Yoğun kirpikler

Kısa saçlarınla feminenliğini ön plana çıkartmak istersen yoğun ve hacimli kirpik görünümünü deneyebilirsin. Çekici bir görünüm için üst kirpiklerine uyguladığın gibi alt kirpiklerine de maskara uygulamanı öneririz. Kısa saç için göz makyajı yapmasan dahi mutlaka kirpiklerine maskara sürmeni öneriyoruz. Maskara sürmek seni bir anda daha çekici yapacak ve gözlerini belirginleştirecektir.

Editörün önerisi

Editörün önerisi

Kısa saçlarını ön plana çıkarmak için hacimli ve vurgulu kirpiklere ihtiyacın var. Bunun için önce kirpiklerini kirpik kıvırıcısı ile kıvır. Daha sonra L'Oréal Paris Paradise Maskara ile kirpiklerini dipten uca doğru kaldır. Maskaranı uygularken zig zag hareketler yaparsan maskaranın kirpiklerinin arasına girmesini sağlayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Pürüzsüz ten makyajı

Pürüzsüz ten makyajı

Kusursuz bir cilt görünümüyle doğal güzelliğini vurgulayabilirsin. Bu sezonun yükselişteki trendlerinden ışıltılı ten makyajı bizce ideal! İlk önce BB kremle cilt kusurlarını gizleyip, ardından yüzünün yüksek noktalarına (elmacık kemiklerine, alnının tepe noktalarına, dudak kıvrımına, çenene) aydınlatıcı uygulayabilirsin. Eğer kısa saç makyajında daha bronz görünmek istiyorsan bronzer kullanmayı da unutmamalısın.

Editörün önerisi

Aydınlatıcı paletleri her kadının özellikle kısa saçlı kadınların makyaj çantasında mutlaka bulunmalıdır. Ten rengine uygun aydınlatıcı bulmakta zorlanıyorsan farklı renklerin olduğu aydınlatıcı paletlerini kullanmalısın. NYX Professional Makeup Duo Chromatic Illuminating Palette tam da aradığın cinsten! Bu aydınlatıcı paletinin içindeki aydınlatıcıları moduna göre seç ve makyajını aydınlat!

Parlak dudaklar

Parlak dudaklar

Dudaklarında çekici bir dokunuş bırakmak için dudak parlatıcılarından yararlanabilirsin. Şeffaf ya da nude tonda bir dudak parlatıcısını deneyebilirsin. Kısa saçlarını ön plana çıkarmak için dudaklarında dolgun bir görüntüye ihtiyacın olacak. Dolgun dudakların sırrı da parlak rujlardan geçiyor. Kısa saçların varsa renkli rujları bir kenara bırakıp nude ve şeffaf renklere yönelmeni öneriyoruz.

Editörün önerisi

Editörün önerisi

Dudak tonlarında parlak ve dudaklarını besleyecek bir lip gloss arıyorsan işte cevabı burada! NYX Professional Makeup - This is Everything Lip Oil hem dudaklarını yumuşacık yapacak. Bu dudak parlatıcısını dilersen tek başına dilersen de rujunun üzerine sürebilirsin.

Dumanlı gözler

Dumanlı gözler

Koyu tonda, buğulu göz makyajıyla dikkat çekmemen imkansız! Gözlerini muhteşem şekilde belirginleştirecek dumanlı göz makyajını oluşturmak için makyaj.com'dan ilham alabilirsin. Kısa saçlara uygun dumanlı göz makyajı tonlarında kahve ve bronz tonları yer alıyor. Bu tonlara uygun far paletiyle harika makyajlar yaratacağına eminiz.

Editörün önerisi

Editörün önerisi

Vişne ve kahve tonlarının birleştiği bu far paletini seninle tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz! Urban Decay Naked Cherry far paleti renk seçenekleri ve pigmentasyonu ile harika bir bitiş sağlıyor. Renkler birbiriyle çok kolay karışıyor bu da kusursuz dumanlı göz makyajlarının ortaya çıkmasını sağlıyor. Hızlı makyaj yapmak için iyi bir far paletine ihtiyacın olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön