loader

Kısa tırnaklar için hangi renk oje sürmeli?

Favoriye Ekle

Nail art sevenleri en çok düşündüren konulardan bir tanesi de kısa tırnaklar için hangi renk oje tercih edecekleri! Bazıları doğal nude tonlarının ideal olduğunu söylerken, diğerleri aynalı oje ve koyu tonların da kısa tırnaklar da harika duracağını savunuyor. 

Peki kısa tırnaklar için en uygun rengin hangisi olduğunu nasıl anlayacağız? Bizim cevabımız: Hangi renk seni mutlu ediyorsa o!

İpucu: Önemli olan şey, tırnakların ne uzunlukta olursa olsun, bakımlı olmaları. Bu da demek oluyor ki, ellerini nemlendirmeli, tırnaklarını düzenli olarak törpülemeli, tırnak etlerini geriye itmeli ve oje sürmelisin.  Sonuçlara değer, bize güven!

7 oje sürme tekniği

sayesinde kusursuz ellere sahip olabilirsin. Sonuçta bakımsız tırnaklar uzun da olsa, kısa da olsa güzel görünmeyecektir, yanılıyor muyuz? 

Koyu tırnaklar

Kısa tırnaklar için hangi renk oje sürmeli?_1

Koyu tırnakları kısa tırnaklarda tercih etmek biraz riskli bir seçim gibi görünebilir. Ne de olsa koyu renk tırnaklarının daha da kısa görünmesine neden olacaktır. Eğer kısa tırnaklarında koyu oje tercih edeceksen, tırnaklarının daha da kısa görünmemesi için ojeyi tüm tırnağına uygulamak yerine yalnızca ortasına uygula. Kenarlara oje uygulamadığında tırnağının daha uzun göründüğünü fark edeceksin. En güzel kış oje renkleri de kısa tırnaklara çok yakışacak.

Transparan tırnaklar

Kısa tırnaklar için hangi renk oje sürmeli?_2

Parlak ojeler, tırnak ve parmaklarındaki her kusurun daha da fark edilir olmasına neden olur, bu da elde etmek istediğin o havalı manikürün senin aleyhine olmasına neden olur. Transparan ojeler ise tırnak kusurlarının göz önüne çıkmasına neden olmaz ve kısa tırnaklarının kusursuz görünmesine yardımcı olur. Ayrıca,  zamanı kısıtlı olanlar için de hızlı ve pratik bir tercihtir.

Pastel tonlar

Kısa tırnaklar için hangi renk oje sürmeli?_3

Pasteller her tırnak şekli için kurtarıcı. Parlak ve doğal pastel tonlar, koyu ve transparan arasında seçim yapmak istediğinde imdadına yetişecek. Tek yapman gereken beğendiğin rengi seçmek ve öncesinde ve sonrasında tırnaklarına şeffaf oje uygulamak.

Kısa tırnaklar için senin favori rengin hangisi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler